Skocz do zawartości
wafel100

Krone

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krone
wafel100    0

Witam. Planuję zakup Krone Comprima F 155, ale mam wątpliwości co do zapotrzebowania mocy. Nie wierzę w 55 KM dekarowane przez producenta, a 80 KM o których mówi sprzedawca, przy gabarytach tej prasy też wygląda ubogo. Czy ma ktoś może doświadczenia w tej materii?

Krzesinek    0

Faktycznie mogłoby okazać się malutko te 55 KM. Może jak będzie nowa itd. to by starczyło ale później, gdy już troszkę się to wszystko podociera, zakładając zapas, na ukształtowanie terenu, amortyzację, zależność tego co się nią 'skręca' to i te 80 KM było by minimum minima.

Wiadomość z agroFakt.pl

tomi382    97

80-100KM to powinno spasować. Tylko warto obserwować temp jednostki napędowej :)

Mik21    0

Mam to samo zmartwienie z moją Comprimą F 125 XC. Niby napisane jest że dużo mocy nie wymaga ale zobaczymy w praktyce. Sezon coraz bliżej

Mik21    0

Jestem już po pierwszym belowaniu Comprimą (trochę późno ale pogoda w tym roku nie pozwoliła na wcdześniejszy zbiór) i muszę napisać że 80 konny John Deere ma co z nią robić. Belowałem na włączonych tylko 8 nożach, docisk bel na 85% i pod koniec już go dusiło. Teren w miarę równy był. Ale muszę też napisać że bele bardzo ładnie zbite i kształtne. Do tej pory belowałem Sokółką i mimo ustawionego zgniotu w niej na max nie uzyskałem takiego dobicia jak w Compimie. Moim skromnym zdaniem spory o zbicie bel w prasach łańcuchowych czy walcowych nie mają większego znaczenia. Prasa z nożami to jest zagęszczenie beli.pozdrawiam

farmer7745    11

@Mik21; Zgadzam się z tobą w zupełności bo sam jak przesiadłem się z prasy stało komorowej na zmienno komorową z rotorem i nożami swierdziłem dokładnie to samo.

tomi382    97

Nie mogę znaleźć tematu o KR 160 a mam pytanie. W instrukcji nie jest ujęty problem nie równo obcinanej siatki. Trzeba wyregulować hamulec rolki siatki czy przy nożu (coś) ? To jest większy odpowiednik KR130 za odp z góry dzięki :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się