elektrotech

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba


Polecane posty

zurs    8

polecam sklep internetowy: www.hurtowniarolnicza.pl duży mają asortyment, niskie ceny a co najważniejsze wszystkie produkty oryginalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Miroo to zobacz ; sama pompa wody Ursusa w tym sklepie jest prawie 10 zł tańsza ;)

 

http://farmexpert.pl...rodukt1039.aspx

 

towar ten sam, tylko cena niższa ...

 

 

przy zakupach wiekszych chyba nie ma co odradzać , tylko głaskac portfel :D

 

http://farmexpert.pl/pompa_wtryskowa_dpa_mf3_produkt47.aspx

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/12737

 

2 identyczne pompy wtryskowe (na obydwóch widać napis wsk), a 100 zł różnicy angry.gif

Gdybym miał wybierać to oczywiście tańszą cool.gif


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Niestety poslkie części zamienne nawet oryginalne nie są super. Jakość lozysk polskich jest poniżej krytyki!! Żebym w C-360 musiał wymieniać co rok ? Od 2000 roku gdy sypły sę oryginały w 2 kołach. Pojechał ojciec kupił. Jeden rok lewe koło, jeden rok prawe koło. W przodzie siadły rok póxniej dostał ruskie. do dzisiaj trzymaja. z tyłu w lewym kole kupiliśmy chińskie z 3 lata temu i o dziwo nie ma żadnego luzu po dzisiaj dzień :D W prawym pare dni temu też założyłem chińskie Steel Power. Bo innych nie mieli. Polecane są u nas łozyska niemieckie. Ale dostać nie idzie ich :) Częsci do ursusa hmm 4 lata temu w Agro ursusie kupowaliśmy oryginały do skrzyni biegów dużo wałow, mechanizm róznicowy i narazie trzyma ;) Łozysko oporowe do T25, podróba zaraz widać bo nasz mechanik jak do swojego kupil oryginał to było tak nawalone tawotu że aż ciekło jak sie rozgrzał. Tutaj łozysko nie zapakowane nawet, suche. Nasmarowaliśmy ale 2 lata i juz słychac i znowu rozpoławiać ciagnik. Rolki w Z-224 4 lata temu wymieniane juz są rozwalone wszystkie były to podróby neistety teraz lezą oryginały Sipmy i czekaja na załozenie. Co jak co ale jedyna marka polska do której nie moge mieć żadnych pretensji o jakos to Sipma Lulbin. Części są wykonane tak samo dobrze jakościowo jak 20 lat temu. Unia Grudziądz nowe odkładnice do 2 skibowego pługa. po 3 latach krance odkładni są w stanie nie naruszonym 20 lat spokojnie bedą jeszcze pracowały.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

przerabiałem ten temat, przed ostatnim remontem :)

 

ten drożyszy Mahle to oryginalny zestaw - taki jak na 1 montaż ursus dawał :

 

- Tuleja [MAHLE]

- Tłok [GORZYCE]

- Sworzeń

- Pierścienie[PRIMA]

- Zabezpieczenia

 

a ten tani czeski to mi powiedziano, że ma tłok czeski a reszta elementów to import

 

jak zamierzasz kupić to ja polecam u nich w dobrej cenie zestawy firmy Zetor - ja kupiłem takie i nie narzekam

no chyba że masz kasę to bierz oryginały :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

reklama? przekopiowane ze strony sklepu po prostu

 

a nazywa się to

 

polecanie i rzeczowe odpowiadanie na pytania - skoro wiedzę taką posiadłem przy okazji swojej ciekawości - a ponadto uważam ten sklep za dobry - to polecam

 

i polecam dobrowolnie, nikt mi za to nie płaci i żaden w tym mój interes

 

pozdrawiam :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9525    0

Jak przeglądałem tą stronkę sprawdziłem części od 360 i od zetora 52XX 72XX itp to te od zetora jeszcze raz tak drogie :) ale jak by zrobił remont na takich częściach to 60-tka szła by jak marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

w dzisiejszych czasach wszystkim zdarzają się wpadki, odebrałem wał po szlifie i blok po zerowaniu z szlifierni w komplecie dostałem zestaw panewek firmy Mehle wydawałoby się z jakością nie powinno być problemu a jednak. Po kilku próbach osadzenia wału w łożu i zakręceniu czopów głównych nie było możliwości okręcenia wałem. Okazało się że w komplecie na drugi szlif gdzie wszystkie panewki miały 3,3mm jedna znalazła się o grubości 3,6mm. Jedyne wytłumaczenie to chyba ten co pakował był po imieninach teściowej czy coś, bo jak można pozwolić sobie na takie pomyłki.

 

To jeszcze nic ale że w Zetorze pierścienia nie założyli :lol: ktoś był po ostrej imprezie ale jak ładnie kopcił a oleju ile brał od nowości nie ruszany nawet oleju nie musiał zmieniać tyulko świeży co rano wlewać :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

a bloki kto robi najlepsze? zresztą wogóle kto je robi?


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zalezy do czego :)

 

Do ursusów? Chyba jedna firma w Polsce, ale nie wiem czy tylko obrabia je czy także odlewa, reszta to import.

 

Do MF-ów na rynku są dwa rodzaje bloków : z importu kiepskiego (chiny) i z importu dobrego (pakistan, turcja).

 

Na allegro pojawia sie duzo ofert gdzie niby mozna kupic blok niemiecki (np C-360 ) co jest niesamowitą bzdurą.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

Przepraszam nie napisałem, Chodzi mi o C360. Czyli import pewnie odlewają sami, a warte to coś? a to polskie jakiej jest jakości?


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieslaw56    0

Ktoś wyraxnie rekalmuje sklep swojego pracodwacy :) :) niejakiej firma Rolmar Gostynin konkurencja THM. Nie dziwcie sie więc opiniom!!! :) :) Czytając opinie na forum zastanawiam się dlaczego tyle szumu o tym THM skoro to nic nie warte i nikt tego nie kupuje ??? Ludzie nie dajcie się ogłupic, od lat kupuje THM, silnikówkę mają super i to co logowane THM

 

reklama? przekopiowane ze strony sklepu po prostu

 

a nazywa się to

 

polecanie i rzeczowe odpowiadanie na pytania - skoro wiedzę taką posiadłem przy okazji swojej ciekawości - a ponadto uważam ten sklep za dobry - to polecam

 

i polecam dobrowolnie, nikt mi za to nie płaci i żaden w tym mój interes

 

pozdrawiam smile.gif

 

człowieku na wszystkich forach reklamujesz ten sklep , ha ha

Edytowano przez Wieslaw56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A ty we wszystkich swoich postach zachwalasz tylko THM, co odpalają ci jakąś działkę za to :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Panie Wiesławie, bzdury pan pisze :)

Po pierwsze nigdy nic nie pisalem o firmie z Gostynina, po drugie od kiedy z tego co widzę - firma rolnicza może byc konkurencją do cześci marki (nie firmy bo THM to marka), którą także handluje ? :)

I idąc dalej za tropem, jeżeli ja polecam sklep na ktorym sie jeszcze nie zawiodłem, a Pan poleca we wszystkich postach marke cześci -- to wychodzi na to, że i ja muszę być opłacany i Pan również, bo wszędzie Pan wychwala jedno :) Nie dajmy się zwariować.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11
Napisano (edytowany)

w dzisiejszych czasach wszystkim zdarzają się wpadki, odebrałem wał po szlifie i blok po zerowaniu z szlifierni w komplecie dostałem zestaw panewek firmy Mehle wydawałoby się z jakością nie powinno być problemu a jednak. Po kilku próbach osadzenia wału w łożu i zakręceniu czopów głównych nie było możliwości okręcenia wałem. Okazało się że w komplecie na drugi szlif gdzie wszystkie panewki miały 3,3mm jedna znalazła się o grubości 3,6mm. Jedyne wytłumaczenie to chyba ten co pakował był po imieninach teściowej czy coś, bo jak można pozwolić sobie na takie pomyłki.

Też miałem podobny przypadek, klient kupił nowy wał ostródzki do c360 i komplet panewek korbowodowych i głównych oczywiście nominały firmy mahle i okazało się że główna panewka zaraz ta z przodu przy kole pasowym nie chciała w ogóle się zejść, wię co pozostało zrobić wziąć drugi kpl. i to samo aż w 4kpl. Dpiero wzieliśmy BIMET-owskie i było ok. niby Mahle bardzo dobra firma ale musieli najwidoczniej pakowacze schrzanić całą partię.

 

Niestety poslkie części zamienne nawet oryginalne nie są super. Jakość lozysk polskich jest poniżej krytyki!! Żebym w C-360 musiał wymieniać co rok ? Od 2000 roku gdy sypły sę oryginały w 2 kołach. Pojechał ojciec kupił. Jeden rok lewe koło, jeden rok prawe koło. W przodzie siadły rok póxniej dostał ruskie. do dzisiaj trzymaja. z tyłu w lewym kole kupiliśmy chińskie z 3 lata temu i o dziwo nie ma żadnego luzu po dzisiaj dzień smile.gif W prawym pare dni temu też założyłem chińskie Steel Power. Bo innych nie mieli. Polecane są u nas łozyska niemieckie. Ale dostać nie idzie ich smile.gif Częsci do ursusa hmm 4 lata temu w Agro ursusie kupowaliśmy oryginały do skrzyni biegów dużo wałow, mechanizm róznicowy i narazie trzyma wink.gif Łozysko oporowe do T25, podróba zaraz widać bo nasz mechanik jak do swojego kupil oryginał to było tak nawalone tawotu że aż ciekło jak sie rozgrzał. Tutaj łozysko nie zapakowane nawet, suche. Nasmarowaliśmy ale 2 lata i juz słychac i znowu rozpoławiać ciagnik. Rolki w Z-224 4 lata temu wymieniane juz są rozwalone wszystkie były to podróby neistety teraz lezą oryginały Sipmy i czekaja na załozenie. Co jak co ale jedyna marka polska do której nie moge mieć żadnych pretensji o jakos to Sipma Lulbin. Części są wykonane tak samo dobrze jakościowo jak 20 lat temu. Unia Grudziądz nowe odkładnice do 2 skibowego pługa. po 3 latach krance odkładni są w stanie nie naruszonym 20 lat spokojnie bedą jeszcze pracowały.

Jeśli chodzi o polskie łożyska to mniej dobrą ale dobrą jest firma FŁT i bardzo dobrą jedną z lepszych na rynku na poziomie NSK, FAG jest firma Kraśnik, muszę także zmartwić kolegę ale Sipma ma swoje rolki owszem ale robi je dla nich firma FŁT także to dowód że to dobra firma.Co do odkładni UNI to się zgodzę bardzo solidne ale ceny są wyższe jak do Kvernelanda lub lemkena.

 

Jeśli chodzi o zestawy THM który zamontowałem u siebie w c355 nie mogę złego słowa powiedzieć.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Nakieruję rozmowę na troche inne tory. Okazuje się, że po przejęciu Ursusa przez Warfamę mają jednego producenta i dystrybutora części zamiennych do ciagników tej marki. Na stronie Ursusa przeczytałem o firmie Rol-Mar i zacząłem dalej drążyć. Trafiłem na taki tekst http://www.rolnik24.pl/2012/05/rol-mar-%E2%80%93-oficjalny-dystrybutor-czesci-zamiennych-dla-ursusa/ kojarzycie tę sieć? Z tekstu wynika, że temat zamienników jest jakoś rozsądnie ogarniany. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

O, w takim razie bardzo dziękuję - zaraz zajrzę. Fajnie, że już się toczy dyskusja w tym temacie. A skoro pojawiają się głosy pozytywne (np. Twój Pooh), to jestem zadowolony - dopinguje Ursuswoi i ciesze się, że w końcu pojawiają się jakieś pozotywne informacje na temat tego producenta. Mam nadzieję, że to nie koniec i marka faktycznie się odrodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@poch a możesz przybliżyć nam szczegóły dlaczego jesteś na TAK? Co ma wpływ na taką a nie inną ocenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Czy te części są na tyle dobre alby móc je montować w większych ilościach to się okaże na przestrzeni czasu.Jak by były takie dobre jak części z ursus Chełmno (chodzi mi to o głównie tarcze sprzęgłowe i inne) to warto będzie je kupować.dobrze aby Chełmno i Oryginalne części Ursus wyparły podróbki złej jakości.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Jestem na tak, gdyż miałem je w ręku, jakościowo porównywałem do Chełmna i w żaden detal nie wydawal się jakościowo gorszy. Maly remont u wujka zrobiony na tych podzespołach - jeżeli coś bedzie nie tak - na pewno dam znac.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Na czym polega to jakościowe porównanie czyli poddawałeś te części skomplikowanym próbom wytrzymałościowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Metoda ogledzin póki co wizualna, porównywałem wygląd.

Wytrzymałościowa próba trwa w ciągniku od 3 miesięcy.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj