elektrotech

Częśći zamienne do Ursusa - Fabryka kontra -podróba


Polecane posty

elektrotech    6

Od dłuższego czasu czytam wiele postów co lepsze- opona,zegar i wiele innych .Jest nas Wielu na Forum co posiadają Ursusa już wiekowego.. .Po czasie trzeba coś naprawiać.... i stajemy przed ladą ...KUPUJEMY i dylemat Droższe -lepsze ...Tańsze czy gorsze??? . Każdy w obecnym czasie liczy się z kosztami ... bo wiemy jak to jest

 

ps Myslę że dyskusja bedzie mocna - oczekuję wypowiedzi co do kupna i efektu ,nawet jakby to był przykry komentaż- typu Totalny SYF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Oczywiście, że nie ma jak części oryginalne

 

Niestety zdarza się, że sami "polscy producenci" sprzedają rzeczy importowane oklejone swoim logiem jako produkt własny ... ale tego już nie ominiemy ...

 

Ja wychodzę z założenia, że kupując lepiej i markowo - płacę raz...

 

W wielu sklepach klient ma mozliwość wyboru np w sklepie w którym sie zaopatruję weźmy taką pompe wody C-330:

 

wyrob jakis prywatny: 57 zł , oryginał firmy skropol: 68 zł, Ursus Chełmno 82 zł

 

I tu się pojawia wg mnie pytanie :( Czy oryginalność to kupowanie najlepszego i najdroższego ? Czy w tym wypadku za dobrą i lepszą uznajemy markę najdroższą?

Czy (przykładowa pozycja) pompa SKROPOL http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=1038 bedzie lepsza od swojej polskiej siosty wypuszczonej przez URSUSA http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=1039 ??

 

Czy placimy w takich przypadkach za markę?

I tu sam nie wiem :(


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dobre pytanie

 

zazwyczaj staramy się kupić "lepsze" części ale jest czasem ciężko znaleźć daną część dobrej jakość, z oryginalnymi częściami jest trochę ciężko (przynajmniej w mojej okolicy) bo sklepy z częściami często po prostu nie mają oryginałów bo po prostu się one nie sprzedają i ich nie sprowadzają,

i moim zdaniem lepiej jest dać więcej za lepszą część co nie oznacza że zawsze lepszy jest oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jakiś taki temat już był-pamiętam że coś tam skrobałem-ale do rzeczy-swego czasu kupiłem pompę wodną do C-360,najdroższą,oryginalną-całe 25 mth wytrzymała biggrin.gif -oczywiście reklamacja zapewne nic nie dałaby (nie bez powodu piszą w instrukcji aby kółko pasowe montować na pompie na stole montażowym biggrin.gif -asekuracja do kwadratu)-więc w te pędy pognałem do Pana Zenka (qazi-chyba wiesz o kim mowa) i poprosiłem...o najtańszą jaka tylko jest-chodzi po dziś dzień.

Reasumując-części do Ursusa-jakie by nie były to i tak w większości szrot-mówię to z pełną świadomością-mam po prostu porównanie-Zetor kontra Ursus-te Zetorowskie są o wiele wytrzymalsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

między innymi to właśnie powod dla ktorego postanowiłem robic zakupy w internecie - towar ten sam co w sklepach - a ceni niższe - i własnie w sklepie tradycyjnym niech będzie ta przykładowa pompa prywatna kosztuje tyle co oryginał w internecie ...

 

I pomimo jednak tych wielu rodzajów części to jest to wg mnie podobnie jak chociażby z butami, kupisz lepsze, drozsze to dłużej pochodzisz :(


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A gdzie kupujesz ?-ostatnio nawet ubranko zacząłem kupować w Internecie-na razie jestem zadowolony-co najśmieszniejsze w końcu udało mi się dostać akurat ten rozmiar spodzianek którego za cholerę nie szło kupić w normalnym sklepie do tego o prawie 100 zł taniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

od jakiegoś czasu moim głównym dostawcą jest sklep Farm Expert

 

www.farmexpert.pl

 

Moja opinia: ceny w porównaniu z innymi sklepami internetowymi naprawdę super, pomoc telefoniczna niemalże o każdej porze dnia, na maile też szybko odpisują, a co lepsze można niekiedy negocjować ceny :( wysyłka ekspresowa - ostatnio zamowiłem towar w poniedziałek o 11 rano a miałem go u siebie we wtorek o 10,30 :(

 

Można zagadać do nich bo siedzę też na innym forum i tam ten sklep dał zniżki i jakieś rabaty dla forumowiczów :(

 

No i wracając do tematu - konsultant prawdę powie jak się zapyta o jakość części :(


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To jest tak tarcza sprzęgłowa do U 1004 prywatna 67 oryginał Chełmno 95 założyłem Chełmno, licznik obrotów (mth) w jednym sklepie 125 zł (logo AF), Grene podobnież oryginał 187 zł, inny sklep 90 zł, w internecie 93 lub 106 z kosztami przesyłki.

Z tym oryginałem to różnie bywa kiedyś założyłem krzyżak oryginał pochodził z miesiąc zdenerwowany kupiłem rzemiosło i chodziło długi czas.

 

Przy remoncie to zależy jeżeli dla siebie to części lepszej jakości jak na handel to jakość ..... (nie remontuję sprzętu na handel, tylko na własne potrzeby, ale handlujący sprzętem podobnież tak robią).

 

Więc jak pisze poprzednik produkt niby markowy ale tylko oklejony jako markowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzesinek    0

Ja powiem tyle: 'Nowe nie znaczy dobre' i 'czasem też jesteśmy zbyt biedni by kupować stare, używane, czy też tańsze'. 'Sztuka' czy egzemplarz to sprawa indywidualna. Takich czasów dożyliśmy, że kupując nową głowicę od razu jest albo pęknięta albo trzeba ją planować. Czasem na prawdę ręce opadają, ostatnio kupowałem żyletki do kosy do bizona, skończyło się to tym, że kupiłem całą kosę. (w całości od innego producenta_towar godny) i praktycznie po kosztach żyletek. Przecież to woła o pomstę do nieba. Trójkątne miękkie blaszki z jakimiś zamiast frezików wycharataniami. Mówią, że za jakość się płaci, ale czasami to stać z boku i klaskać na tą 'jakość'. Po prostu trzeba szukać, bywać, a kupując np. tłoki do ciągnika zaopatrzyć się w wagę labolatoryjną. I poważyć wszystko, korbowody, sworznie, zabezpieczenia. Nigdy do końca nie należy ufać. Każdy jest tylko człowiekiem. Oglądajmy to co kupujemy i montujemy. Zasobność portwela, nie zawsze pasuje do tego jaki byśmy chcieli mieć towar. Ale szukać zawsze warto może a nóż się trafi. Tak czy tak jak już kupujemy np. końcówki wtryskiwaczy to kupujmy jednej firmy i w tym się też opierajmy, to jak ze świecami w samochodzie_ jeśli są jednego producenta prawdopodonie powinny posłużyć tyle samo czasu. Na filtrach nie ma też co oszczędzać. Ale już jeśli chodzi np. o olej.. czy mamy pewność, że w zalakowanej butelce kryje się właśnie substancja z takimi właściwościami?. No niby, niby tak.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wszystkie wypowiedzi są ok. ja ze swej strony dorzucę, iż zaopatrując się w części zamienne sami często nie jesteśmy w stanie wizualnie określić ich jakości, wtedy najczęściej dedukujemy, że droższe to znaczy lepsze. Ale jeśli na jednej półce leżą te same części ale innych producentów, a ich cena jest jednakowa (raczej w wyższym przedziale) to co to może sugerować??? :( chyba tylko to, że sprzedawca jest nie uczciwy, bo zaopatrując się w tańsze części gorszej jakości próbuje się szybko dorobić sprzedając je po wysokiej cenie, a kupującemu nie daje się możliwości swobodnego wyboru. Wiem co piszę bo miałem już kilka razy takie przypadki,(zwłaszcza w czasie żniw, gdy każdemu się spieszy i ruch w interesie duży) oczywiście nie wszyscy sprzedawcy takie praktyki prowadzą :( No cóż, bądźmy czujni i patrzmy na to co kupujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

no dobra, ale kupując np trybo,lemiesz i kazdą rzecz mechaniczną to czsto jest niemozliwe ocenic optycznie czy ta czesc bedzie chodzic długo i niezawodnie bo dopiero w pracy gdy podda sie obciazeniu tą czesc wyjdzie czy ona jest gut,

niektóre rzeczy da sie ocenic optycznie np oceniając jakość i dokładnosc odlewu czy wykonania ogólnego, ale to róznie jest bo czesci jest dużo...

dlatego firma moze sobie stworzyc RENOME, kazdy moze sobie stworzyc renome kto bedzie np. robil zamienniki dobre i tansze (choc niekoniecznie) od innych


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

macie rację,

 

wizualnie to możemy sobie w wielu przypadkach ocenic kolor farby czy stopu :(

 

ja od jakiegoś czasu nie oceniam książki po wyglądzie i wszystko się wyjaśnia dopiero w maszynie :(

 

i prawda jest taka, że na chwile obecną na rynku w każdym punkcie są te same części, kolejnym ważnym elementem poza jakością i ceną jest jakość obsługi klienta...

 

Jeżeli zakupię nawet coś oryginalnego i się zepsuje (zlośliwość rzeczy martwych) to zadowolony jestem z obecnego dostawcy bo towar wymieniają mi praktycznie od ręki i nie muszę czekać jak w zwykłym sklepie 14 dni na rozpatrzenie zwrotu czy reklamacji


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jestem w o wiele lepszej sytuacji od wielu z Was biggrin.gif-swego czasu miałem przez dwa lata zajęcia pt. "Pracownia Techniczna"-dzięki temu większość rzeczy potrafię ocenić czy to optycznie czy to organoleptycznie-jak do tej pory raczej udało mi się odrzucić każdy bubel po wzięciu go do ręki (oczywiście oprócz oklejonej hologramami pompy wodnej do Ursusa wink.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Problem jest poważniejszy jeżeli wymiana części wymaga dużo czasu i rozbierania, bo jeżeli jest to część którą wymienia się szybko np lemiesz dla sprawdzenia kupujemy 2 różne i zakładamy i po jakimś czasie mamy jakieś porównanie (brak tej możliwości w przypadku trybów, wałków itp).

 

Kilka lat temu stałem przed dylematem wymiany opon w ciągniku 4 szt. kupiłem "voltayre" - jakoś tak, za cały komplet zapłaciłem tyle co za Stomila 2 tylnie (przód z napędem) i jestem ogólnie zadowolony.

 

Kupując kiedyś żarówki Philips 175 W (grube szkło) porównywałem to żeby ciepło oddane przez żarówkę było takie same to potrzebny był Helios 250 W, i tak po kilku latach używania (ogólnie zadowolony z jakości) porównałem żarówkę Philips 175 W i Helios 150 W i ku mojemu zdziwieniu żarówka Helios oddaje więcej ciepła. Więc wniosek mam jeden albo Philips się pogorszył, albo Helios szybko nadrobił straty (więc nie znaczy że jeżeli dziś coś jest dobre to takie same będzie za kilka lat).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Ja to tam znów mam wyrobione zdanie o każdej z firm produkujących części do C-330. Ursus Chełmno, ZNMR Ostróda, POM Tyczyn, WZM Warszawa, PZL Mielec, Prima Łódź, Mahle, Zetor, Skropol, WSK Gorzyce, Polmo Brodnica, WS Sędziszów, Łożyska z Kraśnika, zegary z Mera KFM, termostat z Mera Białystok, pompy i rozdzielacze z Hylmetu i Hydrotoru Tuchola, ew. jeszcze Expom Kwidzyn i Andoria. Są to jedyne firmy, którym mogę zaufać kupując jakiekolwiek części do ciągnika. Aczkolwiek, zdarza się wadliwy towar, np. nie współosiowy wałek rozrządu u znajomego, ale odesłał go do POMu Tyczyn z powrotem i dostał nowy, firma pokryła koszty wysyłki. Z reguły każda z tych firm ma dobry kontakt z klientem. Jako firmę godną pożałowania można określić THM - Techmot. Produkują taki badziew, jakich mało. :( Sklep Farm-Expert - mogę potwierdzić, że nie sprzedaje chały, tylko towar sprawdzonych producentów.


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1250

no to co do tych pomp wodnych bede mial uprzedzenie poniewaz ja tez kupilem pompe wodna niby oblepioną"Ursus " i padla po 200mth, co do THM to dobrze ze to @kiełbasa napisales, mialem cos wziac od nich...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

ja od dawna nie dotykam nic co ma logo THM :(

słyszałem, że to części importowane z daleka oklejone logiem i sprzedawane jako produkt polskiego producenta ... jakość o tym świadczy, sam kiedyś się przejechałem na zestawach naprawczych

 

co do pomp to w sklepie w którym zakupy robię jest jeszcze skropol (co podałem wyżej)... co sądzicie o tej marce ? bo zamierzam kupić trochę części do skrzyni do C-360 (a nie chcę się bawić w jakieś prywatne niewiadomego pochodzenia) i widzę, że dużo rzeczy jest z tej fabryki ?


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

Znajomy ma całą skrzynie na tych częściach i zwolnice w C-330 i jak na razie nie narzeka. 1783mth w dniu dzisiejszym zrobione, bo byłem przed chwilą u Niego. :(


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

okej, zamówiłem ładną partię towaru ze sklepu Farmexpert marki Skropol :)

dam znać jak to się będzie "kręcić" :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Panowie jak coś remontujecie to stosujcie tylko oryginały. Ja kupiłem od znajomego C-360 po remoncie skrzyni biegów mam go już 3 lata od 2 lat ciągnik chodzi z prasą i praktycznie, co zimę musze coś przy nim robić. Te zamienniki ze Skropolu wcale nie są takie dobre mam kilka części w skrzyni biegów Siennickiego producenta i już są dobrze, przytyrane przy tej robocie, co ja robię (ok. 400mth w roku) tą C-360 to podejrzewam, że jeszcze 2 lata może wytrzyma, nawet jak część weźmiesz do ręki to widać, że Ursusowskie są lepsze, ale droższe tak dla przykładu małe porównanie cen: Wałek główny skrzyni biegów Nowy typ Skropol 145zł. a Ursus 240zł.

Koło reduktora przesuwne sieninca 90zł. Ursus 130zł.

Koło rozrządu na wał Skropol chyba niecałe 20zł. a Ursus 48zł.

Wałek II stopnia Sienica ok. 105zł. Ursus 120zł.

Części oczywiście do C-360.

Jak widzicie Ursusowskie części są drogie ale ich ceny i tak nie są wysokie w porównaniu z czeskim Zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Powiem tak, oryginały z jakością nie należą niestety obecnie do najlepszych (stwierdzam to na podstawie części do Ursusa, Bizona), lecz są daleko daleko z przodu jeśli chodzi o podróbki. Nieraz się na tych podróbach "przejechałem" chcąc zaoszczędzić kilka zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

do do lemieszy to fakt ;[

 

właśnie przed świętami przyszła do nas paleta z lemieszami (w zeszłym roku lecieliśmy na tańszych zamiennikach (czytaj podróbach)i nie byliśmy zadowoleni :lol: )

 

część do Unii i część do Kvernelanda :(

 

do uni wzięliśmy tego typu:

http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=5863

 

a do Kvernelanda tego typu

http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=6953

 

i przyznam, że ojciec powiedział, że dawno nie widział tak solidnej roboty :)

 

teraz tylko załadować i w pole, zobaczymy czy tylko wygląd mają super :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroo    0

do do lemieszy to fakt :rolleyes:

 

właśnie przed świętami przyszła do nas paleta z lemieszami (w zeszłym roku lecieliśmy na tańszych zamiennikach (czytaj podróbach)i nie byliśmy zadowoleni :D )

 

część do Unii i część do Kvernelanda :)

 

do uni wzięliśmy tego typu:

http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=5863

 

a do Kvernelanda tego typu

http://farmexpert.pl/ProductDetails.aspx?ProductID=6953

 

i przyznam, że ojciec powiedział, że dawno nie widział tak solidnej roboty B)

 

teraz tylko załadować i w pole, zobaczymy czy tylko wygląd mają super :)

 

Zależy. Czasem zamiennik, czasem oryginał.

 

Pooh - ktoś polecał mi ten sklep Farmexpert, ale inni odradzali. W sumie to sprawdziłem z tego wszystkiego na necie oferte Grene i w sklepie naziemnym u nich zakupiłem dla wójka (nie zna sie na komputerach). No ale to ursus akurat: http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/9061

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

w dzisiejszych czasach wszystkim zdarzają się wpadki, odebrałem wał po szlifie i blok po zerowaniu z szlifierni w komplecie dostałem zestaw panewek firmy Mehle wydawałoby się z jakością nie powinno być problemu a jednak. Po kilku próbach osadzenia wału w łożu i zakręceniu czopów głównych nie było możliwości okręcenia wałem. Okazało się że w komplecie na drugi szlif gdzie wszystkie panewki miały 3,3mm jedna znalazła się o grubości 3,6mm. Jedyne wytłumaczenie to chyba ten co pakował był po imieninach teściowej czy coś, bo jak można pozwolić sobie na takie pomyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj