Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal4610    142

Jak wyglądają lampy dalekosiężne? bo planuje kupić lampy do ciągnika ale nie wiem jak wyglądają lampy dalekosiężne. Bo kupuje do przodu i tyłu i do przodu chce dalekosiężne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

tego ci nikt nie podpowie kazdy model ma rózną efektywność - popytaj w samochodówce-sklep które lepsze... bo tego naprawde na rynku bardzo wiele Nieraz wystarczą dwa Halogeny nieraz 4 ..zależy jaki efekt ma być -no i oczywiście jesli masz alternator w ciagniku, jesli prądnica -zapomnij ..bo zostaniesz w polu jak zgasisz ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

a nie lepsze by byly halogeny rozpraszajace,w nocy glownie potrzebne jest oswietlenie placu wokol ciagnika,a halogeny dalekosiezne skupiaja tylko wiazke swiatla daleko przed ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

własnie tak jak pisze kolega @raffix89. lepsze sa szperacze rozpraszające... a jak chcesz z przodu mieć swiatła dalekośięznie to mozesz je zstapic swiatłami długimi (drogowymi) i ja tak robie , z tym że zamiast zwykłych zarówek zakładam żarówki halogenowei efekt mam taki sam, a halogeny oswietlaja mi w koło ciagnika i na maszynę..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Co do halogenów, to największe znacznie ma kolor światła jakie emitują, światło tzw. żółte dość kiepsko raczej oświetla, światło tzw. białe daje już lepszy efekt, ale najlepsze jest światło tzw. niebieskie, bo zapewnia ono wbrew pozorom najlepszą widoczność, bo oko ludzkie właśnie na tę barwę w ciemności jest najbardziej wrażliwe i najwcześniej ją rejestruje.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Panow. mysle ze majac spore doswiadczenie w tej sprawie,udziele pare wskazowek. roczne sieje uslugowo okolo 150h burakow oraz prowadze zbior kombajnem 1-rzedowym z powierzhni 30-35h spedzam zatem pare tygodni w ciagniku czasem po20 godzin na dobe . zgadzam sie z powyrzszymi wypowiedziami ze swiatla w maszynach rolniczych raczej o niewielkim zasiegu okolo 10-15m mozna z przody zwlaszcza w siewie aby zachowac prostoliniowosc uzywac swiatel dlugich ale na gorzystych polach niewiele pomaga. i chyba najwazniejsze (bo spotkalem sie na przykladzie ciagnika farmer) ze z przodu w dachu umieszczono 6 lamp . na boga po co?????????? przedewszystkim sposob ich montazu jest tak niefortunny ze swiatlo z lamp pada na przednia szybe i gdy troche sie przybrudza (w polu o to nie trodno) nic nie widac oprocz kurzu na szybie, dodatkowo przy dluzszej pracy oswietlona maska razi w oczy. w swoim sprzecie z produ lampy robocze WESEM LKR5 po bokach maski (przyjzyjcie sie gdzie maja swiatla maszyny z najwyrzszej pułki ) tak oby oswietlaly max na boki (ulatwia to zawracanie) z tylu rownierz te same lampy 2 na dachu 1 na srodku pod kabina oswietla zaczep (ulatwia podpinanie maszyn)wszystkie lampy umieszczone tak aby nie swiecily w strone kierowcy.za kombajnem buraczanym tez sa lampy potrebne przy cofaniu i manewrowaniu przy pryzmie badz przyczepie. dodatkowo w kombajnie zbozowym oswietlenie przodu na cheder oraz na boki zostalo uzupelnionez tylu kamera ( bo i tak z kabiny nic nie widac a w lusterkach martwe pole, zamontowana kamera z diodami podczerwieni w chermetycznej obudowie wszystko widac do 10m na 7'' wyswietlaczu LCD TFT ).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Niewielki dodatek do tematu - do pracy w nocy , gdy się kurzy - podorywka, bardzo dobrze sprawują się lampy mocowane bardzo nisko - analogia do halogenów. Przy lampie świecącej poprzez kurz pługa nie widać, a nisko zamontowana świeci poniżej wzbitego tumanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Koledzy naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie aby światła mocować wg swoich potrzeb -konkretne miejsce .Wiadomo ze róznie jest z charakterem pracy ciągnika dlatego też kto ma potrzebę montażu sam dobierze odpowiedni punkt-miejsce aby światła pomogły a nie utrudniały pracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj