Zaloguj się, aby obserwować  
snopek4

Zamierzam trzymac krowy mleczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    885
hmmm ktos kiedyś wyliczył ze aby mleko było połacalne cena musi byc ponad 70gr za litr...chyba to czytałem w Hoduj z głową....druga sprawa rolnictwo jest bardzo opłacalne, jeśli ma ktoś troche głowy i pomysłu mozna naprawde z tego zrobic dobry interese...wracajać do tematu....przy krowach najwiecej kasy pochłonie kunpno kwoty mlecznej, stada oraz postawienie jakiegoś budynku....druga sprawa do produkcji zielonek wystarcza podstawowe maszyny np kosiarka, zgrabiarka, rozsiewacz, 2 ciągnik jakaś przyczepa do zielonek (taniej jak prasa) i pług agregat i siewnik...to wszystko mozna kupic tani na allego lub jakis innych stronach....a co do ha, można sie postarac o jakąs dobra i pewna dzierzawe i można robić

 

To ja o tym cały czas mówie :). Z maszyn bym musiał kupić belarke (używana za 20tys.) zgrabiarka (?) kosiarka (?) no i owijarka, ale piernik wie po ile to chodzi. Ciągniki są, ale mtz do sprzedania a na jego miejsce takiego 914 + tur do dźwigania beli. A stado można kupić mniejsze, potem z każdym miesiącem inwestować (ale lepiej chyba wziąc kredyt i kupić cale stado i kwote mleczna). Za te duperelki do siana zmieściłbym się w 100 tys., no może lekko bym przekroczył, obora z 200tyś pochłonie, stado nie wiem i kwota.. Ale jeszcze pomyślimy :D Pozdrawiam.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a jaką oborę ty postawisz za 200tys chyba że remont i przebudowa istniejącej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Nie mam obory. A jaką ty obore masz na myśli ? Na ile sztuk?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

my już mamy projekt kosztorys i pozwolenie na budowę obory na 30djp (znaczy 30 stanowisk + klatki dla młodzieży) bezściółkowa to kosztorys jest na 560tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

No to jednak się pomyliłem. A uwięziowe są droższe od wolnostaniskowych ? Ile m2 ma Twoja obora ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

coś ok 450m2 a czy droższa od wolnostanowiskowej to raczej nie ale ta cena zawiera też koszt szamba ok 330m3 i vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja kupowałem kiedyś kwote mleczną za 5gra do 30 gr


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Za projekt obory na internecie która mi się podoba bym musiał zapłacić około 900tys. O.o Korzystałeś z jakiś środków unijnych?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Za projekt obory na internecie która mi się podoba bym musiał zapłacić około 900tys. O.o Korzystałeś z jakiś środków unijnych?

projekt 900tys to chyba kosztorys, a jeszcze nie korzystałem ze środków unijnych bo ich niema wiec czekamy z budową aż wejdzie PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Miała jakieś 520m2 na zwierzęta. Z PROW ile zwrotu otrzymasz ? 50%?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak wejdzie PROW to pewnie tak tylko trzeba jeszcze do tego doliczyć dojarkę i beczkowóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

No to ładnie musze kredytu zaciągnąć.. Ale powinno się zwracać. A płytę obornikową masz/robisz ? Masz wlicczoną do kosztorysu czy jeszcze nie ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

obora bezściółkowa czyli płyta niepotrzebna same szambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

No racja. A byczki do sprzedania masz zamiar trzymać ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Nie chodzi mi tutaj w szczególnośći o Twoje posty, ale czytałem kilka podobnych tematów, i jakieś 80% odradza hodowli (dużo pracy, brak świąt itp.) A dla mnie to nie jest przeszkoda. Co do biznes planu to sie zgodzę. Jeszcze mam troche czasu, żeby sobie wszystko przemyśleć. A wiesz może (http://www.agro-projekty.pl/strony/katalog/b15/b15.htm) jest podany cennik i jest napisane iż kosztuje 1464 zł brutto. To za metr kwadratowy tak ?

Każdy tak myśli. To dla mnie nie przeszkoda itp. ale uwierz mi, że nieraz będziesz chciał gdzieś pojechac, a nie będziesz mógł. A co do twoich planów to nie planuj za dużo bo ''Kto za dużo planuje, ten najmniej buduje''. Poza tym, wiesz ile jeszcze się zmieni, zanim dorośniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja nie przepadam za dyskotekami itp. Jakoś to nie dla mnie :) a co do planów to wiadomo, że jeszcze się dużo zmieni. Tylko z krówkami to już mogę startować za 3 lata :) Ale jak tak myślę co mogę robić to przynajmniej się nie nudzę :):D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
my już mamy projekt kosztorys i pozwolenie na budowę obory na 30djp (znaczy 30 stanowisk + klatki dla młodzieży) bezściółkowa to kosztorys jest na 560tys zł

ta cena to chyba mocno przesadzona powiedzial bym ze polowe tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@qazi

Ta obora co mówiłem jest na 100 miejsc. Czyli dla mnie zaduża, wolałbym jakąś 50-60 krówek. Ktoś ostatnio na AF wypowiadał się, że oborę na chyba 30 miejsc wybudował za 80 tys. :D Skąd taka rozbieżność w cenie ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmm czytam te posty i wiele razy powtarza sie PROW...ale nie tylko z tego można wyrwać kase bo i 50tyś z młody rolnik...pozatym można sie postarać poszukąc i kupić juz gospodarstwo z budynkami i wtedy brać kase i tylko remontować obiekt


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Za młodego rolnika, musze chyba spłacić 95tys. Więc nie zbyt jest to opłacalne. A co do budynków.. mam, ale stajnia na 2-3 krowy max, dlatego musze zrobić nową. Zreszta te budynki też by remontu potrzebowały.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

jeszcze nie

jeszcze dluga droga do realizacji planow ale powoli stawiam czolo wyzwaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

No to trzymamy kciuki, musi Ci się udać :(


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ja także trzymam kciuki-niech ci się wszystko uda :( Osobiście ja też myślę nad rozpoczęciem produkcji mlecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj