andzin

siłownik

Polecane posty

To że cieknie to nie tylko uszczelniacze może być porysowana powierzchnia tłoka gdzieś w Top Agrar miałem krok po kroku jak naprawić siłownik bo to wbrew pozorom nie takie proste zrobić to dobrze jeśli nie będzie odpowiedzi to podeślę Ci skan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie jest to trudne. Robiłem to już. I jeszcze muszę na jednym siłowniku zrobić.

Wyciągasz drut u góry a potem wyciągasz tłoczysko wraz z mocowaniem. Zdejmujesz pierścień na końcu tłoczyska i wyciągasz tłoczysko z mocowania. Wymieniasz uszczelniacz i ostrożniej składasz. Posmaruj olejem aby nie uszkodzić nowego uszczelniacza. Potem zakładasz pierścień na tłoczysku. Dalej składasz tłoczysko z mocowaniem w cylinder. Jesli uszczelniacze na mocowaniu są słabe to je wymieniasz, smarujesz olejem i składasz. Na koniec wbijasz drut. Drut wyprostuj prawie cały. Nie prostuj tylko odcinka który wkładasz w siłownik. Wbijasz go młotkiem. Mi takie coś zajmuje jakieś 20 min


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że ten drut zabezpieczający dobrze jest dać nowy, przy wyciąganiu tłoczyska trzeba to zrobić energicznym szarpnięciem najlepiej wkręć całość w jakieś masywne imadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Drut fajnie się wyciąga obcęgami po kawałku, później go trzeba wyprostować i znów założyć. Można to zrobić na turze, po co wszystko demontować. Uszczelniacze kupuję się w sklepie rolniczym lub w sklepach z łożyskami i uszczelniaczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja siłownika nigdy nie demontowałem. Wyjąłem drut i wyciągałem do przodu.

Drut najlepiej zacisnąć morsem i wyciągnąć. Obcęgami to go pokaleczysz. Jeśli nowy to nei jakiś tam zwykły drucik tylko kupić oryginalny. Ja tych drutów nigdy nie zmieniałem na nowe a rozbierałem siłownik kilka razy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Ja siłownika nigdy nie demontowałem. Wyjąłem drut i wyciągałem do przodu.

Drut najlepiej zacisnąć morsem i wyciągnąć. Obcęgami to go pokaleczysz. Jeśli nowy to nei jakiś tam zwykły drucik tylko kupić oryginalny. Ja tych drutów nigdy nie zmieniałem na nowe a rozbierałem siłownik kilka razy.

Dobra spoko ale co jak drut nie chce wyjsc próbowałem dzis morsem i ani drgnie a nie chce rozcinac siłownika. czym Ty tego morsa ciągnołes Fadromą? moj rekoma za chiny nie pojdzie szczypce sie zeslizgują nie mam pomysłu:( Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

może mi ktoś powiedzieć jak ten mors wygląda do wyciągania tego drutu , najgorzej wydostać ten drut zwłaszcza gdy jest zardzewiały . raz wyciągałem go chyba przez 3 dni polewając go wd spawając nakrętki na koniec drutu żeby można było zaczepić jakąś dźwignie ,wybijając go innym drutem od tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

pierwsze lepsze szczypce morse'a

stanley-szczypce-morse-a-177mm-7-szczeki-zaokraglone-0-84-808.jpg


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Proszę o pomoc.

Tu wyżej ,to jest mowa o tym drucie? Nie wiem jak go wyjąć. Siłownik od Tura około 1992r.. Średnica tłoka 40mm, średnica tulei bodajże 70mm.

Ten zestaw naprawczy z Mizara będzie dobry ?

https://sklep.mizar.com.pl/komplet-uszczelniaczy-silownika-podnoszenia-tur-1-2-f162-f-162-p-8093.html

6bac6173d175f52amed.jpg

 

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj