Yankes

Claas czy John Deere ???

Polecane posty

Yankes    0

Witam!

Mam zamiar kupic nowy ciągnik. Zastanawiałem się na wieloma markami ale najbardziej do gustu przypadły mi: Claas 620C i JD 6630 Comfort (nie Premium), obydwa ciągniki mają tą samą moc znamionową, czyli 130 km a różnica w cenie jest nie wielka bo ok. 5tys.

 

Dlaczego podoba mi sie Claas?:

- wszystkie biegi i zakresy przełączają się za pomocą przycisków, pod obciązeniem, bez używania sprzgła

- jest dłuższy, znacznie cięższy i masywniejszy niż JD ale jest wg. mnie za wysoki

 

Dlaczego podoba mi sie JD?:

- jest niższy niż Claas

- kabina jest lepiej wykończona

 

... to są niektóre zalety ty ciągników które mi się rzucają w oczy.

 

Prosze o podanie mi jakiś argumentów za i przeciw, które by przemawiały za którymś z tych traktorów.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

JD ma rame i to jest bardzo duży plus , możliwość wyposażenia w skrzynie bezstopniową Auto Power

Claas ma silnik dps 4 zawory na cyl (ale pewny nie jestem) a JD ma 2 zaw. na cyl, no i claas ma w standardzie amortyzowaną kabine.

A brałeś pod uwage to że JD ma promocje na przeliczanie euro??

Aha jeszcze jedno piszesz że claas jest dużo cięższy od JD ok zgadza się ale niekoniecznie to musi być jego plusem , jeśli masz np. równy teren nie pagórkowaty to moim zdaniem waga jest raczej minusem a nie plusem ( oczywiście nie mówmy tutaj o skrajnościach jak np df agrotron k 430 waży 4440kg) kolega niżej pisze żeJD więcej spali zgadzam sie z nim JD comfort więcej spali od claasa , jeśli chciałbyś brać JD to raczej premium no ale wiadomo za wszystko trzeba płacić nie stety. Pozdrawiam


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

W Arionach serii C jest silnik DPS 2 zawory na cylinder czyli ten sam co w JD serii Comfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Czyli sie myliłem tak więc spalą tyle samo albo podobnie . Dzięki Rogeryk za cenną wiadomość.


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Za ile oddają Ci tego Claasa? Zastanów sie nad MF 5465 z silnikiem 4 zaworowym z amortyzowana kabina, skrzynia ta sama co w Claasie a w kasie pewnie tańszy, do tego masywny... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

serja 54xx ma 4 półbiegi zmieniane pod obciążeniem serja 64XX ma 6 półbiegow zmienianych pod obciążeniem i MF są sporo lżejsze od claasa ( 135 MF 6cyl perkins 5400kg)plus maja taki że montują w nich silniki sisu diesel ale i perkinsy ( mi osobiście nie bardzo przypadają do gustu te nowe perkinsy stare były super ale te nowe to wydaje mi sie że nie są takie oh ah ) aha Rogeryk ?? pisząc takie same miałeś na myśli automatyke zmian biegów i funkcje czy konstrukcje/producenta tych skrzyń?? A może coś ze skrzynią bezstopniową case cvx??


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Co do masy to jak sie nie mylę to jest 200 kg róznicy. 6 Perkinsa bardzo ładnie pracuje i dużo nie pali a co do skrzyni w MF 54.. i Arionie serii C to 16/16 różnią się tylko przełączaniem . Seria Ariona bez C ma skrzynie 24/24 i silnik 4 zaworowy DPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Arion z serii6** C ma skrzynie z 4 biegami w 4 grupach, taka samą jak w MF 54**. Pozostałe serie Arionów mają Hexashifty.

kolega mnie uprzedził.

Półbiegi wygodniej zmienia sie w MF.

Spalanie w testach mniejsze wychodzi w Claasie pomimo teoretycznie tego samego silnika.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kolego napisz nam czy to ma byś ciągnik pomocniczy czy główny, czy masz hodowlę czy tylko uprawę. Posiadając takie informacje jesteśmy zapewne wstanie Ci więcej doradzić.

Odnośnie silników to oba mają jednostkę JD więc spalanie będzie zależeć od masy i skrzyni.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kurde przepraszam bardzo nonstop mieszam :( poprostu nie interesowałem sie nigdny arionami c zawsze albo cis albo cebis i wydawało mi sie że różnica polega tylko na tym że c ma biedniejszą kabine i gorszy silnik ale tego pewny nie byłem , to może ja sie już nie będe udzielał bo mało prawdy w tych moich postach :(. Pozdrawiam i jeszcze raz sorka


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja bym wzioł claas'a jest piękniejszy i moi zdaniem lepiej się prezentuje fajnie ma rozmieszczona kabinie wszystko pod ręką... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,tylko wygląd to o niczym nie świadczy....Traktor musi robić długo i niezawodnie a wygląd to każdy rozumie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Pod uwagę należy również wziąsc koszty serwisu a nie tylko wygląd zewnętrzny.


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yankes    0

Kolego napisz nam czy to ma byś ciągnik pomocniczy czy główny, czy masz hodowlę czy tylko uprawę. Posiadając takie informacje jesteśmy zapewne wstanie Ci więcej doradzić.

Odnośnie silników to oba mają jednostkę JD więc spalanie będzie zależeć od masy i skrzyni.

 

 

 

to ma być ciągnik główny, ma pracować z 5cio skibowym pługiem, i agregatem uprawowo-siewnym z nadbudowanym siewnikiem o ładowności 900kg, tereny rowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

4 skiby rozumiem, 5 zapomnij chyba, że masz V i VI klasę u nas U1614 i Zetor 16145 na I II i IIIa z Kvernelandem LB-5-300 +packomat mieli co robić i często na 200 cm szerokości robiły.

Ja bym polecił JD jak dla Mnie (ale to są moje osobiste doznania i kilku znajomych) jak ciągnik to tylko Valtra, JD, Fendt (kolejność dowolna jak komuś nie pasuje)

Do 5 skibowego to szykuj jakieś 30Km na skibę


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Orałem Claasem Arionem 630 który miał 145km pługiem 4 skiby [ładny duży pług]ziemie średnio ciężkie i na razówkę,to miał siłę,ale z piątką to by zdechł raczej.Ja się interesuję 640 CIS i tobie też bym radził do tego sprzętu.Ma on 155km silnik JD 4 zawory CR skrzynia 24x24 z przednim tuz cena 65.500 euro netto bez negocjacji przednia miękka oś ok 4 tyś.Umów się z sprzedawcą na jazdę i zapnij pług to się przekonasz,do mnie tak przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ale przy takich porównaniach to co tu porównywać jak się nie będą raz walać to jest podobna marka i właśnie skłaniał bym się do jd a podobno to oni maja tańsze serwisy ja bym brał jd :( kolega ma to dobrze mu się sprawuje wogóle to mi się lepiej podobają jd fendt mi jakoś nie podchodzi .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Arion 640 to odpowiednik 6930 przynajmniej w moim mniemaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokładnie Bobek,ale 6930 premium to jakieś 78 tyś euro z TLS nie wiem jak z przedni TUZ.Z agregatem 620 to se da radę ale co do pługa to 4 skiby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Przejrzałem specyfikację obu ciągników i wywnioskowałem, że są one naprawdę bardzo podobne. Może charakterystyka silnika claasa jest deko lepsza ale za JD przemawia masa i wysokość. Skoro mówisz, że masz równe pola, to nie potrzeba Ci ciężkiego ciągnika. Nie będę tu faworyzował żadnej marki, bo myślę, że jakiej byś nie wybrał to i tak będziesz zadowolony.

 

A premium nie wchodzi w grę? Wtedy w piątce pługu na pewno pójdzie, bo tak jak przedmówcy mówili nie będzie classic miał łatwo z tym pługiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co słyszałem to Claas ma lepsze rozłożone masy, nie będzie go podnosić z agregatem.co do pługa to ja orze 1224 pół zawieszanym i nie narzekam ale niekiedy brakuję mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Przy tej wielkości ciągnika jest coś takiego jak balast na przedni tuz zakładany kiedy trzeba, po co wozić tonę ciężaru kiedy to jest niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Claas 620C

JD 6630 Comfort

Co byś nie robił 135 KM do pługu 5 skibowego jest za mało to tylko 27 KM na skibę, chyba że to zagonowy 40cm.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj