andzin

Przechowanie ziemniaków

Polecane posty

kisssy... na końcu tunelu stawiam wentylator i nie kładę żadnych więcej rur, palety mają wystarczające szpary aby powietrze mogło przez nie przechodzić. Do tej pory stawiałem tylko jeden wentylator ale w tym roku będę stawiał wentylatory w obydwu końcach tunelu - tak na próbę czy będzie jeszcze lepiej zwłaszcza podczas dużych mrozów kiedy nie można otwierać klap na zewnątrz hali. A i 4.5 metra to mam na środku tunelu, bo na bokach jest już jakieś 2.5 metra. Tunele nie są zasypane równo na 4.5 metra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

takie wymiary wydają się optymalne, tylko zastanawiam się w jaki sposób usypujesz taki kształt pryzmy, masz jakąś komputerowo sterowaną "pryzmownicę" czy po prostu ręcznie zwężasz przy usypywaniu zakres ruchów lewo prawo?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

konstrukcyjnie wyglądają na przystosowane do wentylowania pryzmy, już nawet mają przejściówki do kanałów;] teoretycznie każdy z nich powinien wystarczyć na 150-200ton ziemniaków, dla wymiany powietrza rzędu 100m3 na godzinę dla każdej tony ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

one chyba są od ziemniaków. Duże ale zawsze można falownik założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wszystko sie zgadza, tylko martwi mnie ten rok 1964. To juz jest nie mała kwota gdyby coś od razu nawaliło. Za tyle mozna juz cos nowego krajowego wyrwac. zastanawiam sie czy warto.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to już jest dobry argument do zbicia ceny, a konstrukcja sprawdzona;

@saszeta używasz falowników? z jakim to wiąże się kosztem, potrzebowałbym coś do regulacji prędkości kosza przyjęciowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Myślałem że 1700 jest za dwie sztuki. Faktycznie za jeden to średnio się opłaca. Chociaż co tam może się zepsuć.

Takie jak ja mam chłopaki oddają po 500 zł. I schodzą od ręki.

Falowników masz kupe na allegro. Można kupić i tanio i drogo. Zależy jaki potrzebujesz. Najlepszy oczywiście mechaniczny a nie badziewie elektroniczne. http://allegro.pl/regulator-3-fazy-alternatywa-dla-falownik-a-tanio-i2499013936.html. Teraz takie coś będę zakładał ale do czegoś innego z małym silniczkiem

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Falownik mechaniczny? :blink:


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

pomijając rozważania elektryczne, czy efektem działania falownika jest tak jak w przekładni: dla ograniczenia liczby obrotów wzrost momentu obrotowego i odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Falownik mechaniczny? :blink:

na gałkę a nie przyciski.

 

Falownik? A ni lepiej motoreduktor? Ja mam pozakładane i jestem bardzo zadowolony.

Falownikiem reguluje prędkość na bieżąco a motoreduktorem raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

pomijając rozważania elektryczne, czy efektem działania falownika jest tak jak w przekładni: dla ograniczenia liczby obrotów wzrost momentu obrotowego i odwrotnie?

Nie. Falownik działa na zasadzie zmiany częstotliwości wirowania pola magnetycznego w stojanie więc czy silnik będzie miał 1400 obr/min czy 5 obr/min moment na wale silnika będzie zawsze taki sam.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

gościu od tych wentylatorów chce 1700 od sztuki! :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

szaleniec z niego za takie zabytki tyle kasy. A lepiej doprowadzać powietrze do przechowalni z zewnątrz dołem czy górą?? czy niema to znaczenia??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak nie masz agregatu to dołem dmuchasz w pryzme i dobrze byloby miec na gorze jakis wyciąg.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

szaleniec z niego za takie zabytki tyle kasy. A lepiej doprowadzać powietrze do przechowalni z zewnątrz dołem czy górą?? czy niema to znaczenia??

zawsze dołem. Ciepło zawsze idzie do góry

 

saszeta a dlaczego motoreduktorem nie? Ja reguluje prędkość dowolnie oczywiście w pewnych granicach.

A jaki masz reduktor? Hydrauliczny czy na zębatki. Bo nie słyszałem o motoreduktorze do sterowania obrotami silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli doprowadzamy powietrze z zewnątrz, to zmiana wysokości rzędu kilku metrów nie powinna wpłynąć na jego właściwości, a zazwyczaj doprowadzamy do przechowalni powietrze chłodne, więc nawet zassane górą nam opadnie,

 

przy stole selekcyjnym też mam przekładnie, która umożliwia płynną regulację obrotów, ale nie ulega wątpliwości, że falownik jest bardziej niezawodny w tym przypadku, tylko że jak podkreślił mikad tracimy moc, a w przekładni mechanicznej mniejsza liczba obrotów przekłada się na większy moment obrotowy, czy w związku z tym możliwe jest "zaduszenie" silnika elektrycznego sterowanego falownikiem i czy ma to negatywne konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kiedy zaczynacie kopać na przechowanie? U mnie Vineta i Miranda już są gotowe. Myślałem po niedzieli zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

saszeta a czy jest sens już zaczynać kopać jeśli nie potrzebujesz pola pod jesienne siewy? Tak wczesnym sypaniem na chłodnie tylko zwiększysz koszty. No chyba, że potrzebujesz mieć pole wolne to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

U nas narazie spokój. Tylko do worków kopią a na przechowalnie jeszcze nikt. Jeszcze czekam bo tajfun jeszcze trochę zielony, satina tak za tydzień się da.Czekam .


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj