Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszwow

Ile trzody?

Polecane posty

lukaszwow    0

Mam starą chlewnie o wymiarach 6x5m i zastanawiam się ile mogę tam utrzymać tuczników?

-opłaca się założyć ruszta czy nie?

-zmieszcze dwie maciory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

Wg nowych norm unijnych na tucznika potrzeba od 0,6 metra kwadratowego do wagi 115kg i 1m kwadratowy dla tuczników powyżej 115. Jedno jest pewne, jeśli zamierzasz mieć przyzwoite zużycie paszy na 1 kg przyrostu, to nie przekraczaj jednej sztuki na jeden metr kwadratowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje na wstrzymanie wypić flaszkę, na takiej produkcji nic nie zarobisz jak, już to dołożysz do tego biznesu parę złotych, taka jest smutna prawda:> lepiej wulkanizacje sobie załóż w tym pomieszczeniu albo coś


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxi7441    0

Dlaczego z góry przekreślasz że nic nie zarobi jeśli będzie miał swoje prosiaki od własnych loch to tak źle nie będzie :) No przecież że majątku z tego nie da się zbić ale to zawsze coś najważniejsze są chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dangeronmix    1

No własnie checi to podstawa ;)

 

Zeby Cie nie zalamywac powiem Ci tak... Pracuje u swojego wujka ale tak tylko bo mam checi i zamilowanie ... ma chlewnie w ktorej miesci sie okolo 150 swinek ( 12 maciorek, okolo 70 prosiaczkow a reszta to tuczniki od 90-100 kg) nie kupujemy zadnych prosiakow tylko wszystko swoje od swoich maciorek... jedny co to zaplodnienie sztuczne a koszt to 50 zloty. Do tego kupujemy 2 razy w tygodniu po 400 litrow serwatki co daje nam 4 zlote ;p sruta swoja ze swojego zboza plus otreby kupne gdzie na ta ilosc swinek jest 2 worki sruty swojej plus 2 kubelki (10 kg otrą:) plus zalewka z serwatki i tak rano i wieczorkiem... to szczerze nie jest tak tragicznie jak niektorzy pisza :)... 2 dni temu odsawilismy 10 szyuk i wyszlo nam tak

10 sztuk sredni po 113 kg razy kurs trzody 3.70 to daje nam 4181 zł z czego zeby Cie nie oszukac odchodzi pare gorszy na szczepinie, czyszczenie prosiąt, woda oraz prąd no i czasem koncentraty i otreby to na czystko zostaje nam jakies 1500 zloty z tych 10 sztuk wiec nie jest jesczze tak tragicznie ... dadam tez ze tygodniowo z tego wszystkiego dochodzi 1,5 rozrzutnika obornika a on tez nie jest tani jesli przyszlo by kupic :)... A jesli jeszcze Cie ciakwi taka ciekawostka to dodam ze tygodniowe poslanie dla trzody (słoma) to 3 piłki te najmniejsze 110 albo 120 juz nie pamietam :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj