center

7211 prędkośći

Polecane posty

center    11

Witam wszystkich mam pytanie ile Zetor 7211 może mieć km/h na I i II biegu szosowym przy 1500obr/min przy oponach chyba stomill radialna 16,9cala ?:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ale opony 16,9-28?? czy 16,9-30?? bo mam tabele ale nie wiem dokłdnie jaki rozmiar??


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Na oponach 16,9-30 na pierwszym biegu od 2,5 do 6,5 a na drugim od 3 do 9 km\h. Czyli przy 1500 obr\min to jakieś 5 km\h na biegu pierwszym a na drugim 7-8 km\h :(


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

kurde te opony to na 28są mozesz dla 28mi podać? a jakie są max obroty wału silnika? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

dla 16,9-28 to na I- 3.5-7 a II- 4.5-9. ale co do predkości to tobie nie odpowiem... musisz orientacyjnie wyczuc... wg mnie to najmniejsza wartość to bedzie przy 800 obrotach a najwieksza przy 2200...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

kup licznik rowerowy.. zamontuj (najlepiej na przód) i wpisz średnicę koła. jak to zrobić?? zrób kreskę na oponie u dołu i na podłożu aby się pokrywały.. przejedz odcinek jednego okrążenia koła przedniego i zrób kreskę na podłożu pokrywającą się z kreską na oponie.. odległość między kreskami na podłożu wpisz w licznik rowerowy (jeśli wpiszesz średnicę koła zmierzoną "na lewarku" nie będzie się zgadzać prędkość.

P.S. przy zakupie licznika zwróć uwagę czy ma funkcję wpisywania średnicy koła bo są też liczniki którym wpisuje się ilość impulsów na 100m wtedy 100 metrów dzielisz na odcinek który zmierzyłeś na podłożu i wyjdą ci impulsy które wpisujesz do pamięci licznika.

aby pomiar był dokładniejszy na małych prędkościach na koło możesz założyć drugi magnes po przeciwnej stronie ale w przypadku średnicy koła wpisujesz połowę wyniku średnicy koła a przy impulsach wynik trzeba pomnożyć X2.

teraz sam będziesz widział prędkość twojego ciągnika na bieżąco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja na 3 biegu i ok 1600 obr mam 8 km/h bo sasiad mi tak muwil i tak mam ustawion y opryskiwacz na 8 km /h i siewnik do nawozu i wychodzi idealnie wiec na 2 biegu bedzie jakies 5-6 km /h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

a ma ktoś może cała tabele na biegach szosowych np przy 2200obr dla opon 16.9-28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Taki diagram, jak pisze @sebe1033 z prędkościami jazdy jest w instrukcji.

@Ginterpol z tym pomiarem ładnie to przedstawiłeś, tylko jeszcze trzeba brać pod uwagę po jakim podłożu jedzie koło.Przekonałem się o tym montując w moim 7745 licznik ha.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

poniżej podaję prędkości Zetora 7211 mierzone przeze mnie na poszczególnych biegach w warunkach polowych. Opony 16,9-30

bieg -- 1 -- obr -- 1500 -- 4,9km/h
bieg -- 2 -- obr -- 1500 -- 6,4km/h
bieg -- 2 -- obr -- 2000 -- 7,3km/h
bieg -- 3 -- obr -- 1500 -- 8,6km/h
bieg -- 3 -- obr -- 2000 -- 10,3km/h
bieg -- 4 -- obr -- 2000 -- 14,4km/h

prędkości z wyłączonym reduktorem.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj