Zaloguj się, aby obserwować  
Chota

Kubota ME 9000 czy Zetor 10641

Polecane posty

Chota    12

chcę kupić ciągnik do 140tyś zł zastanawiam się nowym traktorem np kubota i zetor ewentualnie farmer miał by być głównym ciągnikiem czyli miałby pracować z pługiem, agregatem i wykonywać wszystkie prace ciężkie moc ok 100koni robił by na 60ha poradzcie czy to dobry wybur i jaki w tej cenie nowy ciągnik można jeszcze kupić


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja bym postawił na zetora. To marka dobrze sprawdzona na naszym rynku. Do kuboty nie mam przekonania po tym jak dostałem me5700 na próbę, po prostu nie zachwycił mnie ten ciągnik


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Z tych dwóch byłbym bardziej za Zetorem, bo ciągniki Kuboty może nie są złe ale dość niedawno weszły na nasz rynek i trudno cokolwiek powiedzieć na temat awaryjności i serwisu, choć ten który wczoraj widzieliśmy robił dobre wrażenie. Chota, wiem na jakich ziemiach robisz i wiem że chcesz ciągnik do pługa 5x35, dlatego uważam że traktor 90KM spokojnie Ci wystarczy, no max 100KM. Szukałbym czegoś zwrotnego i "powściągliwego gabarytowo" jak mój MF. Za tą cene Zetor 9641 forterra byłby jak znalazł, tylko za każdy "bajer" do wersji podstawowej trzeba extra dopłacać (kolega kupił proxime i wie coś na ten temat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Mocniejszy ciągnik więcej pali i potrzebuje większego=droższego sprzętu aby pracował wydajnie. Różnica w cenie między 9641 a 11441 to ok. 12000pln. Na nasze warunki nie potrzeba mocnych ciągników, jeszcze kilka lat temu pracowałem na takim areale traktorem 80KM i jakoś nie było problemu. Teraz w okolicy wszyscy rzucili sie na te harchary po 120KM i jakoś nie usprawniło im to zbytnio pracy. Co niektórzy wracaja spowrotem do słabszych ciągników, np. Pan K.S. ze wsi B. :D sprzedał swojego JD 120KM i szuka czegoś zwrotnego w granicach 80KM...

Dlatego radze Ci tego Zetora 90KM poniewarz będzie nieco mniejszy gabarytowo od swoich mocniejszych braci, da rade z pługiem 5x35 (mój MF 95KM takim garta ten kurz aż miło :D a nie przekraczam 1800rpm) i w tej cenie dorzucisz sobie klime. Jedyne co mi sie we Forterrach nie podoba to elektropneumatyczne sterowanie przednim napędem, WOM i power shift. Wolałbym sterowanie elektrohydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a mógłby mi ktoś powiedzieć co jeszcze mogę kupić w tej cenie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

W konfrontacji Zetor vs Kubota to oczywiscie Zetora bym wybral, na Kuboty to ja nawet nie zwracam uwagi, nawet nie orientuje sie jakie mają symbole poszczególne modele, nie podobają mi sie i koniec. A do 140tys dobrym sprzętem byłby 100 konny Pronar P5, zarówno 5130 (perkins) i 5135 ( iveco) kosztują u najbliższego dilera w mojej okolicy 136tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
100 konny Pronar P5, zarówno 5130 (perkins) i 5135 ( iveco) kosztują u najbliższego dilera w mojej okolicy 136tys brutto.

Jeśli już to Perkins, bo Iveco robi gorsze silniki. A skoro już takie klimaty to nie dało by rady coś z NH/Case ~90KM? Widziałem gdzieś cennik i jakoś po taniości te traktory były :D

 

ale skoro sprzęt budowlany jest wysokiej klasy to czemu ciągniki maja być lipą???

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0
chcę kupić ciągnik do 140tyś zł zastanawiam się nowym traktorem np kubota i zetor ewentualnie farmer miał by być głównym ciągnikiem czyli miałby pracować z pługiem, agregatem i wykonywać wszystkie prace ciężkie moc ok 100koni robił by na 60ha poradzcie czy to dobry wybur i jaki w tej cenie nowy ciągnik można jeszcze kupić

do 140 000zl zachodniego o mocy ok.100KM nic raczej nie kupisz z bardziej znanych marek. No chyba że do 140 000zl NETTO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Mysle ze w cene 170 000zl to praktycznie wiekszosci zachodnich marek kupisz ciagnik o mocy ok 90KM... Moim skromnym zdaniem obecnie produkowane ciagniki tej mocy sa za lekkie, do tego typu prac. Lepiej nadaja sie jako pomocnicze. Na twoim miejscu wybierałbym z ZETORa, Pronara (seria 51**), Farmera, Ursusa, lub czegos takiego. Ciągnik będzie w miarę ciężki i mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ale cena do 140 brutto


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

A ten caly JD 6220 SE BASIC to sie do niczego nie nadaje, no chyba że do pracy przy sianie, wg opinii znajomego rolnika co ma ten ciągnik, to pluje sobie w twarz że wydal 180 tys na ten model, bo ma problemy z pracą przy 3metrowym agregacie upr-siew :D Tak wiec uważam że po co przepłacac, Lepiej se Zetora kup, on to przynajmniej jest ciężkie bydle i wiele pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A ten caly JD 6220 SE BASIC to sie do niczego nie nadaje, no chyba że do pracy przy sianie, wg opinii znajomego rolnika co ma ten ciągnik, to pluje sobie w twarz że wydal 180 tys na ten model, bo ma problemy z pracą przy 3metrowym agregacie upr-siew :D Tak wiec uważam że po co przepłacac, Lepiej se Zetora kup, on to przynajmniej jest ciężkie bydle i wiele pociągnie.

Czyli kupił sobie za słaby ciągnik. To raczej nie wina marki że ma problem z uciągnięciem agregatu, masy chyba też nie (przecierz mu kólka w miesjcu raczej nie buksują? :)). Chociarz trudno mi to sobie wyobrazić, musi mieć bardzo ciężkie ziemie.

 

@Chota

Ty sie na Zetora napalaj bo to chyba najrozssądniejsze wyjście wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

tzn ja osobiście nie widzialem tego zestawu, u mnie zapodajemy 3m upr-siew do Białorusi, ale jej masa to bez mała 5t, bo dociążony jest, a koleś mieszka ode mnie z 15km, to chyba ziemie sie wiele nie różnią od moich, czyli 3 4 5 klasy, ale skoro narzeka na taki drogi sprzęt to coś musi być nie tak. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Ja mam 6210 se który ma 94 km, no i żeczywiście do 3m agregatu scierniskowego jest troszkę za słaby! Brakuje mu te 10 koni. Ale pług obracalny kuhn master 4 skibowy cięgnie bez problemu! Osobiście jestem tak zadowolony z jelonka że kupiłem sobie drógiego troszkę wiekszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrus89    3

Ja właśnie myślalem ze moze by tego 6220 kupic, ale sporo kosztuje, to z kolei oznacza bardzo drogie czesci do niego i jeszcze te negatywne oceny, no po prostu nie spełnia oczekiwań znajomego jakie wiązał z kupnem tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tych wymienionych to Zetor.

Wg. mnie można by poczekać na nowego Ursus'a 7524 i wtedy wybrać, tylko że nie jest pewne czy nowy Ursus będzie dostępny w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym kupił zetorka oczywiście.

Sprawdzona marka, a ta kubota musi pobyć jeszcze ilka długich lat żeby ją ludzie dużo kupywali.(musi sę sprawdzić)

Ale ja bym kuboty nigdy nie kupił.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym kupił zetorka oczywiście.

Sprawdzona marka, a ta kubota musi pobyć jeszcze ilka długich lat żeby ją ludzie dużo kupywali.(musi się sprawdzić)

Ale ja bym kuboty nigdy nie kupił.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj