Zaloguj się, aby obserwować  
minor15

czy jest szansa na odrodzeni

Polecane posty

Wiadomość z AgroFoto.pl

menos    7

też mam taki problem sarny zjadły mi dość dużą cześć rzepaku czy on się jakoś odrodzi bardzo proszę o szybką odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

tak masz na całym polu ? ostatnio ktoś pisał że jak liście obgryzione to rzepak się odrodzi tylko żeby słupek był cały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

tak cale pole. Sek w tym ze ten słupek jest juz jakby obeschly w wiekszosci taki brazowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

kurde teraz nie wiem z kad jary by zalatwic bo duzo nie potrzebuje. Nie sieje ktos z was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus7245    0

jeszcze poczekaj ze 2tygodnie u mnie w zeszlum roku sarny wygryzły ponad 6h i sie odrodzil byl mniejszy plon ale i tak lepszy jak jary,wyrwij jeszcze kozen czy te,,wasiki,,pusci jak pusci to bedzie zyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

sa wasiki na wiekszosci. Jutro zrobie dokladne zdjecie najgorszych okazów. Czyli probowac i sypac saletra ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus7245    0

jak sa to znaczy ze zyje i sie odudzi.to tak jak z tymi suchymi liscm sawsze sa naj wazniejsza jest w srodku to glowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Gdy ma nie naruszone korzenie i łodygę będzie normalny rzepak. Co myszy go wpierniczyły ??? U mnie jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAMOOR    6

A coś ty mu zrobił, że szyjkę tak wysoko wyniósł? Rozeta powinna siedzieć nisko przy ziemi, a on ci poleciał jak diabli.

Nie upilnowałeś go na jesieni to teraz masz.

Gryzonie to inna bajka. Nawet jak by ich nie było to i tak było ogromne prawdopodobieństwo wymarznięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

2 dni temu pryskalem nawozem dolistnym to te zielensze zaczynaja liscie puszczac tylko nie wiem co z tymi podeschlymi. Korzen niby mocno siedzi ale kiepsko to wyglada. Jutro wjade z saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

mi w tym roku jelenie zjadły 7,5 ha rzepaku pole wyglądało jakby nic tam nie rosło ale po dokładnych oględzinach stwierdziłem że ok.20 roślin na metrze wyda plon i zastosowałem 40kg/N po tygodniu tyle samo.w tej chwili pole jest już zielone i szacuję że ok 1,5 tony zbiorę z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Stan na dzisiaj. Te rośliny które były zgryzione około 15 procent zaczeło odbijać i ma delikante listki. Nie wiem co zresztą. Wiekszoć jest mocno ukorzenionych. Czy one też odbija ?? Przecież za 2 tygodnie to powinien już kwitnąć. A teraz jest tak jakbym wczoraj go posiał. Co z tego będzie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

napewno choroby będą go atakowały, gdzieś czytałem że 60% plonu jest na pędzie głównym, a reszta na bocznych, także kolego spory spadek plonu, miałem podobnie w zeszłym roku, czerń krzyżowych go poraziła a plon to 2t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Ale czy on zdąży się wykształcić ?? W takim tempi to on zakwitnie pod koniec czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha
       
      mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:
       
       
       
      pozdrawiam Zetor53400
    • Przez jaro38
      Witam
      Panowie, Panie jesteśmy firmą ze Świętokrzyskiego. Aktualnie specjalizujemy się w owocach. Aczkolwiek ostatnimi czasy również import - szczególnie Oliwek z Grecji. Okazuje się, że to całkiem dobry biznes. W każdym bądź razie, aktualnie korzystamy z usług transportu firmy IMPET z Czermina (czyli niedaleko). Czy korzystaliście może z usług innych firm ale mowa o transporcie Polska Grecja / Południe Europy - Bałkany? Najlepiej podkarpackie / świętokrzyskie gdyż tutaj logistycznie nam to wychodzi korzystnie.
    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj