bunios23

Ciągnik 250km. Jaki wybrać?

Polecane posty

Lukasz1987    61

Widać, że nigdy nie jeździłeś z cysterną. Wiesz jak na polskich drogach cysterną o sporej pojemności rzuca jak się nie umie jeździć, a ty chcesz jechać za wszelką cenę 65km/h sprzętem przystosowanym do 40km/h. Bezwładność płynu ważącego 16t przy prędkości 30km/h a 60km/h jest nieporównywalna. Do tego nacisk chwilowy na opony może być tak duży że opona pęknie, czego ci nie zyczę przy 60km/h :)

Akurat Hubert ciągnie 17m3 swoim JD więc wie ile mu KM do szwaba potrzeba.:)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Widać, że nigdy nie jeździłeś z cysterną. Wiesz jak na polskich drogach cysterną o sporej pojemności rzuca jak się nie umie jeździć, a ty chcesz jechać za wszelką cenę 65km/h sprzętem przystosowanym do 40km/h. Bezwładność płynu ważącego 16t przy prędkości 30km/h a 60km/h jest nieporównywalna. Do tego nacisk chwilowy na opony może być tak duży że opona pęknie, czego ci nie rzyczę przy 60km/h :)

Akurat Hubert ciągnie 17m3 swoim JD więc wie ile mu KM do szwaba potrzeba.:)

 

 

Lukasz1987 na pewno trzeba uważać z pełną bym tyle pewnie nie jechał, ale na pusto czemu nie. Opony zamierzam zmienić(jeszcze nie wiem jakie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A osie też zmienisz? Nie chce Mi się przytaczać tutaj zadania o zmianie naprężeń oraz ciśnień w osi podczas przekroczenia prędkości konstrukcyjnej ale są one znaczące i długo takim sprzętem nie pojeździsz nawet na pusto :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Hubert, a to co napisałeś, że ciągnik 150 km starczy do beczki 16000l to się mylisz, może to zda egzamin tak jak ty masz leciutką beczkę zunnhamera. Ja mam ciągnik 170 km to przy transporcie ma strasznie ciężko z tą beczką, mam czasami problem uzyskać prędkość 30 km/h, a w polu ma z nią leciutko, praktycznie nie odczuwalna(zależy od gleby i warunków pogodowych). To moc co podałeś to raczej na papierze.

 

Ja zunhammera 17,000 ciągam JD 140km i rozwijam prędkość 44,5km/h na równym asfalcie bez żadnych problemów. Osie musze tylko zblokować i rura. Raz miałem przypadek, że zapomniałem zblokować osi i beczka przy 40km/h zaczęła latać od rowu to rowu - nie życzę WAM takiej sytuacji :) Pomot może mieć inna charakterystykę oporu toczenia.

 

Masz prawo jazdy na samochód ciężarowy? Bo chyba nie myślisz jeździć JCB mając prawo jazdy kategori T. Wiedz, że JCB jest rejestrowany jako ciężarówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Hubert twój John deere ma bodajże 160 km tylko nie wiem czy to z power boost, a po za tym wstawiałeś mu chipa i na pewno ma z 15 km więcej. Prawo jazdy na cięzarówke ma mój tata. A przedstawiciel był z interhandlera i mówił, że normalnie na traktor jest rejestrowany, nie wiem skąd HubertOjdana masz takie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Tylko jak przekroczysz 40km/hi ITD cię zobaczy to będzie szukać prawo jazdy kategorii C. I nie pomaga tu wymówki "przecież to ciągnik rolniczy". My w Valtrach mamy skrzynie 50 i wszyscy mamy prawko C. Bo wiemy ile kosztuje brak prawka :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Hubert z tą osią to masz racje w transporcie trzeba ją blokować, a na polu odblokowywać. Ja raz jechałem z odblokowaną osią i wchodziłem w zakręt na polnej drodze bardzo wąskiej, było to w zimę, był lód i przez tą oś ściągneło ją do rowu po czym się wywróciła się mimo, że ciągnik stał na środku drogi z podniesionym tyłem. Nie życzę nikomu takiej sytuacji.

 

To co napisałeś to Pomot ma inną charakterystykę toczenia- jest to prawda bo mój ciągnik ma bardzo ciężko nawet z pustą beczką(myślę, że to duża wina opon w mojej beczce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Bezwładność płynu ważącego 16t przy prędkości 30km/h a 60km/h jest nieporównywalna

ba, zdaje sie, ze w tym wypadku pojawia sie jeszcze moment zyroskopowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Annaburger stosuje przegrody w beczkach by zminimalizować ruch cieczy podczas transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert twój John deere ma bodajże 160 km tylko nie wiem czy to z power boost, a po za tym wstawiałeś mu chipa i na pewno ma z 15 km więcej. Prawo jazdy na cięzarówke ma mój tata. A przedstawiciel był z interhandlera i mówił, że normalnie na traktor jest rejestrowany, nie wiem skąd HubertOjdana masz takie informacje.

 

Według normy ECE-R24 ma 135KM, tą normą powinniśmy operować. JD zazwyczaj podaję swoje moce w normie 97/68 EC. Przy ciąganiu beczki chip odłączam ze względu na to, że przy transporcie ciągnik używa PowerBosta, podłączenie Chipa skutkuje wkur..... piszczeniem. Z Chipem moc JD wynosi 150KM ECE-R24 W transporcie z Intelligent Power Management 175 z chipem i 160 bez chipa...

Hmmm...dziwne bo jak ostatnio wujkowi kupowaliśmy koparko-ładowarkę JCB to się właśnie pytałem o Fastracki i ich rejestrację. Dealerzy zalecali rejestrację na ciężarówkę, żeby w przyszłości nie mieć problemów, no chyba że ktoś lubi ryzyko i z prawkiem kat ''T'' śmiga 80km/h

 

@dawidg2 w zunhamerze tez sa przegrodu. Dokładnie dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

brzozak2 on ma 17 lat myślisz, że o żyroskopie słyszał?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Hubert o Zunhamerze nie czytałem bo nawet nie wiem kto by mi taką beczkę w okolicy załatwił a akurat beczki Annaburger sprzedaje firma która odemnie palety kupuje więc ich ofertę przeglądałem.

 

Mi też IH mówili że spokojnie na T fastrac'iem można śmigać jeszcze dodał by CB założyć. Wiadomo jak w okolicy są gminne drogi względnie powiatowe, gdzie ITD żadko zagląda to można ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tutaj juz jazde z beczka z predkoscia 60 km/h omawialiśmy

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/25342-jcb-fastrac-8250-czy-7270/

Myśle ze to jednak bujna wyobrażnia sam widze jak duża róznica jest w jeździe np 30 km/h a 45 oczywiscie zależy z czym i gdzie. Co z tego ze ktos zmieni opone jak koło odpadnie albo cos peknie. Z pusta beczką te 60 i z mniejsza moca pojedziesz jesli juz koniecznie chcesz. na koniec na ostudzenie rozgrzanej głowy pomyśl jaką odpowiedzialnośc karna poniesiesz gdy spowodujesz wypadek jadąc taki zestawem bez uprawnień. Także jeśli już radzę powoli i ostrożnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@dawidg2 Zunhammera jest tylko jeden dealer w Polsce, Berutex w Siechnicach. My kupiliśmy od tej firmy,mamy ok 500km do nich ale koleś na przegląd przyjeżdza. Tzn był 2 razy sprawdzić czy wszytko jest OK.

 

Hubertuss ma racje. Odpowiedzialność za spowodowany wypadek jadąc bez uprawnien jest duża, w dodatku jeśli wyjdzie na jaw, że jechałeś ciagnikiem powyżej 40km/h masz przesrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Hubertus jakbyś zajrzał na jego profil to byś zauważył, że założył 2 tematy o JCB serii 7000 oraz porównanie JCB 8000 i 7000 do tego ten. :( Jak na mój gust to chłopakowi ktoś wcisnął kit, że "tak można" i on teraz nie chce wyjść z tego przekonania.

Jak Ojciec ma prawko C to niech zrobi E kup sobie cysternę i ciągnik siodłowy jakiś używany za "parę złotych" i masz bezpieczny środek transportu gnojowicy na odległości większe niż 20km. Ciągnik siodłowy i cysterna dojadą na poje po polnej drodze. My odbieramy Scaniami zboża z pod kombajnów (zestaw stoi na polnej drodze) i nie ma problemu z wyjazdem. Kupisz to tego wywrotkę i na żniwa zestaw cud malinka.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No coż na tym forum wielu ludzi z bójną wyobraźnią spotykam. Myśmy w wieku 17 lat kupowali syrenki i na tym wyżywali gdzies na polu. Pisze że jedną beczke już wykolejł ale dalej chce szybciej nie wiem gdzie tu odpowiedzialność rodziców. Kupowanie drogiego ciągnika tylko po to aby szybko jechac z pola to lekka przesada ale o tym nie chce sie wypowiadać bo nie moja sprawa i nie moja kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!

Nieco odwświeżę temat.

Interesują mnie opinie fachowców na temat dobrego WYTRZYMAŁEGO ciągnika o mocy nominalnej ok. 250KM. Case Magnum, JD 7R (EGR????), Fendt 8? Jakby ktoś oprócz argumentów podał orientacyjne ceny byłbym jeszcze bardziej wdzięczny. Uczciwie powiem, że nie noszę się z zamiarem kupna w najbliższej przyszłości, ale muszę zacząć szukać alternatywy dla moich 200KM, które dziś znów odjechały na lawecie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

A cóż Ci tak te ,,konie" odjeżdzają na lawecie? :blink:


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na twoją prośbę.

Co do wymiany Fendt na Case. Fendty w tej spółce bardzo się psują Skrzynie padają. 8? i 9?, A 936 to sam zna drogę do serwisu, na 3 lata ponad 30 razy był. Visko kosztowało 25 tyś zł.

W tym roku to padły 3 w ciągu dwóch dni i nie mieli czym siać to kupili magnuma. Dlatego też wzieli przyprowadzili Steigery parę lat temu. Najpierw jednego na próbę i po 2 latach drugiego.

Faktem jest że te Fendty robili prawie po 24 na dobę, ale już nie szło wytrzymać z awariami.

Te informacje mam od pracowników, kolegów co nimi jeżdżą. Spółka jest z 5km ode mnie, i ma teraz koło 4 tyś ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Dzięki bardzo!

Bo ja właśnie poważnie rozglądam się za czymś 250KM+. Na tapecie Magnum lub JD7R. Ewentualnie używka. Co do Case, to boję się, że jakość taka sama jak NH, a tego chciałbym uniknąć... A dodatkowo piszesz w innym temacie, że serwis Case w Legnicy to lipa....

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lipa jak mają coś naprawić. To trwa miesiącami. Ja wołam do Case serwis z NH. A teraz są mechanicy do Case w Bolesławcu. Nawet na Allegro ogłaszają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Będzie prawdopodobnie JD 8285R. Dylematem jest skrzynia biegów. Jesteśmy zdecydowani na powershift, ale ostatnio na jednym ze spotkań użytkownicy jd mocno nas zachęcali na autopower. Dopłata 25tys pln. Pytanie czy warto? Trochę o tych skrzyniach dyskutowałem w innym wątku, tutaj pytam bardziej ideowo. W sumie właśnie z powodu skrzyni "uciekliśmy" z serii 7R do 8R. Dodatkowo w siódemce nie podobają mi się filtry spalin umieszczone pod maską oraz napęd paskowy przed chłodnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Osobiście ci polecam Magnuma. Dużo dobrych opinii o nich krąży. Co do serwisu to do klientów co więcej u nich zostawią kasy przyjeżdżają od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj