bunios23

Ciągnik 250km. Jaki wybrać?

Polecane posty

bunios23    0

Witam, chcę kupić nowy ciągnik o mocy 220-250km. Mam produkcję zwierzęcą, a mianowicie trzodę chlewną. Mam jedno podstawowe kryterium, żeby był dobry do transportu gnojowicy. Napiszcie swoje sugestie i poradźcie jaką skrzynię bezstopniową mam wybrać, ponieważ są różni producenci(AP, ZF i Vario w fendtach) Podobno AP przenosi więcej mocy na koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Właśnie się zastanawiam co wybrać czy fastraca czy tradycyjny ciągnik, bo np. new hollanda mogę sporo taniej kupić

 

dawidg2 może wiesz jaką skrzynię ma fasterac i new holland

 

na targach w kielcach spodobał mi się new holland 7070 Auto Command

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Obydwa mają bezstopniówki. New holland ma max 50km/h. Fastrac ma chyba vario jak w fendt'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A jaki wóz asenizacyjny ma ciągnąć???


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A nie jest to produkcji ZF? tylko Fendt ma Vario a Fastrac V-Tronic ale skrzynie te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Co mi wiadomo to claas, case, mf ma zf chyba

 

Lukasz1987 ma ciągać na razie 16000l ale w przyszłości może zmienię na większą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego z taka wiedzą chcesz kupić maszynę za pół miliona zł... coś mi to wygląda na żarty...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kup sobie Valtrę T202 Versu czy też Direct i Wóz Asenizacyjny HTS 29.27, albo Zunhammer Tridem STS oba 21m3, oba maja małe zapotrzebowanie na moc bo zbiorniki z tworzyw. Ojciec rozkminia nad wozem asenizacyjnym dla ciągnika ok 200KM to się trochę rozględamy


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Lukasz1987 ja wóz asenizacyjny już mam

 

Oj kolego z taka wiedzą chcesz kupić maszynę za pół miliona zł... coś mi to wygląda na żarty...

 

 

O co ci kolego chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
ale w przyszłości może zmienię na większą

O to Mi chodzi. Ile ty masz pola, że trzeba Ci 220-250KM?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Lukasz1987 to nie do ciebie napisałem tylko do RolnikSprzedawca, czytaj uważanie tam zacytowałem jego zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Ja bym wziął Fenda seri 800 według mnie to porządne maszyny,no i max60km/h wyciąga.

Wracając do Fastraca-model 3230 był niedawno oisany w RPT :)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To ty czytaj uważnie :)

Napisałeś, że w przyszłości planujesz zakup wiekszego wozu, więc podalem Ci alternatywę w postaci Zunhammer i Annaburger a do tego ciągnik który może z nimi pracować.

Następnie napisałeś Mi że wóz już masz, na to Ja, że chodziło mi o to: "ale w przyszłości może zmienię na większą".

Więc nie wiem co nie przeczytałem uważnie :)

Zadałem tez pytanie na które oczekuję odpowiedzi o ile istnieje taka możliwość


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Też widziałem tego fendta tylko to jego odsłona była będzie on produkowany od października, a cena będzie zanana dopiero w półowie kwietnia tak powiedzieli mi na targach korbanki

 

Lukasz1987 ja wóz asenizacyjny już mam

 

 

 

 

O co ci kolego chodzi?

 

to nie przeczytałeś uważnie bo to jest cytat, a pod spodem do niego pytanie

 

Napisano dziś, 21:50

Lukasz1987 ja wóz asenizacyjny już mam

 

Wyświetl postUżytkownik RolnikSprzedawca dnia 17 March 2010 - 21:42 napisał

Oj kolego z taka wiedzą chcesz kupić maszynę za pół miliona zł... coś mi to wygląda na żarty...

 

 

 

O co ci kolego chodzi?

 

Lukasz mniejsze o to w każdym bądź razie było to pytanie do RolnikSprzedawca bo napisał,,Oj kolego z taka wiedzą chcesz kupić maszynę za pół miliona zł... coś mi to wygląda na żarty... ''

 

Lukasz1987 pola mam 150ha, może trochę mało na taki sprzęt ale mam dużo świnek sprzedaje rocznie jakieś 7000 rocznie, i muszę wozić gnojowicę a pola mam po 20 km nawet po rozrzucane i do tego uprawiam samą kukurydzę i muszę wozić w okresie jesienno- zimowym i nie wyrabiam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mniejsza o to bo widzę, że nie wiesz o co Mi chodzi.

Przy 7000 tuczników (usuń tyś bo trochę w oczy gryzie 7 baniek :) ) z produkcję około 3,5m3 rocznie przez sztukę to daje Ci 12 250m3 gnojowicy podzielić przez 150ha czyli 81m3/ha.

Ale dajesz dawkę :) Kup sobie cysternę 32m3 i wózek dolly wyjdzie taniej niż nowy wóz asenizacyjny i ciągnik


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niektórzy wypowiadający się w tym temacie nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą.

@Bunios23 po co Ci 250km do beczki 16,000 do której starczy 150km. Jaka to beczka?

250km będzie strasznie nieekonomiczne do takiej beczki, w dodatku piszesz, że pola masz 20km od bazy więc weź pod uwagę, ile taki duży ciągnik spali litrów zanim dojedzie na pole.

Kolejna rzecz to tak jak zauważył i wyliczył Łukasz 80m3/ha to 2x za dużo. Oddajesz gnojowicę rolnikom czy wszystko na swoje pola wozisz?

 

PS. Cysterna 33m3+wózek to patent, który w żniwa chcę wypróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Hubert bo kolega @Bunios23 pisał że w przyszłości chce większą beczkę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dawid jak to zauważyłem i napisałem mu dwie propozycje to stwierdził, że ma już beczkę.

I co cysternę będę po polu ciągał?

Pozostawię bez komentarza

Przy cysternie chodzi mi o sposób opisany przez Huberta.

Sami rozważamy zakup Naczepy Cysterny lub Wozu Asenizacyjnego dla ciągnika około 200KM i musimy to jeszcze przekalkulować.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunios23    0

Niektórzy wypowiadający się w tym temacie nie mają zielonego pojęcia o tym co piszą.

@Bunios23 po co Ci 250km do beczki 16,000 do której starczy 150km. Jaka to beczka?

250km będzie strasznie nieekonomiczne do takiej beczki, w dodatku piszesz, że pola masz 20km od bazy więc weź pod uwagę, ile taki duży ciągnik spali litrów zanim dojedzie na pole.

Kolejna rzecz to tak jak zauważył i wyliczył Łukasz 80m3/ha to 2x za dużo. Oddajesz gnojowicę rolnikom czy wszystko na swoje pola wozisz?

 

PS. Cysterna 33m3+wózek to patent, który w żniwa chcę wypróbować :)

 

 

HubertOjdana ja to w ziołem pod uwagę, że ten beczkowóz jest na razie za mały do takiego ciągnika tylko ja raczej rozważam na ciągniku JCB Fastrac 8250, który rozwija prędkość 65km/h i taki ciągnik musi mieć zapas mocy, żeby uzyskać taką prędkość, a w przyszłości, może kupię większy beczkowóz.

 

Hubert, a to co napisałeś, że ciągnik 150 km starczy do beczki 16000l to się mylisz, może to zda egzamin tak jak ty masz leciutką beczkę zunnhamera. Ja mam ciągnik 170 km to przy transporcie ma strasznie ciężko z tą beczką, mam czasami problem uzyskać prędkość 30 km/h, a w polu ma z nią leciutko, praktycznie nie odczuwalna(zależy od gleby i warunków pogodowych). To moc co podałeś to raczej na papierze.

 

Beczka jest produkcji Pomot Chojna, a gnojowicę też sprzedaje rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj