akernolat

Prasa z rotorem do małego ciągnika

Polecane posty

akernolat    26

Witam:) niedługo kupuję używaną prasę zwijającą:) zastanawiam się nad claasem variantem 180rc lub jd590:D prasa byłaby z rotorem za 30tyś zł.

Wybrałem te prasy gdyż są pasowe, a z czego słyszałem to potrzebują małego ciągnika:p

ja narazie mam do dyspozycji belarusa 80km, i teraz moje pytanie czy ciągnik ten da rady tym prasom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam pewnie da rady tylko praca nie będzie wydajna i możliwości sprzętu nie będom wykorzystane na 100% ponieważ te prase są stworzone do szybkiej pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

z rotorem te 80 kucy to trochę mało optymalnie to ok.100KM i jeszcze zależy jaki teren pagórkowaty czy równy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Myślę, że 80 konny ciągnik da sobie radę przynajmniej z prasą JD 590. Mam taką prasę tylko bez rotora i spokojnie śmiga z nią ciągnik 60 konny. Znajomy ma JD 590 z rotorem i ciąga ją Ursusem 912 i nie widziałem, aby miał z nią jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

kolega kupił JD590 z rotorem i ma zetora ok. 75km to ją odprowadził z powrotem a wziął 550 bo traktor nie mógł sobie dać rady z nią


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a czy bela sianokiszonki po pasówce będzie dużo gorszy niż po stałej komorówce,np claas rollant 46rc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

dużo gorszy?? chyba dużo lepszy b o pasówki mają najlepszy zgniot;) a co do 80km to moze wez wlasnie rollant 46 to sobie powinien spokojnie ciagac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to jak to jest z tymi prasami JD bo w prospekcie dla JD 854 jest zapotrzebowanie 70KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co nie zmienia faktu że 80 konny powinien sobie radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

a czemu pasówka??? ja też mam taką sama sytuację jak ty i szukam claasa 46 albo 250 w ostateczności ale nic nie ma sęsnego :) Ja bym w pasowke nie rysykował wiele opinni słyszałem że pasy pękają i że nachodzą na siebie jak jest cos żle i ogólnie że jest problem z tymi pasami :) A i mam pytanie do użytkowników pras paoswych ile w osatnim sezonie zerwał im się pas i ile kosztuje pas na jednę stronę ??? a i ile jest paśów w JD a Claas ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

@zetor1111 a gdzieś ty takich opinii się nasłuchał każdy takie bzdury będzie gadał co z daną prasą nie miał do czynienia a nawet zielonego pojęcia o niej ma mi w tym roku pas pękł aby raz a koszt to ok. 50zł. każda prasa ma swoje wady i zalety nie ma 100% ideału dam ci przykład dalszy kuzyn mówił że on pasówek nie chce na plac bo to zapalniczki i takie tam pierdoły kupił walcówkę z przytartymi trochę walcami to zamiast spać to on po nocach prasuje w dzień nie daje rady belka staje


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

qazi no nie czy 80konny ciągnik ma 70km na WOM.

 

to ile wg Ciebie 80 konny ciągnik może mieć mocy na wom?? 60KM czy jeszcze mniej ( albo więcej jak te 70KM)

moim zdaniem te 10KM straty i tak jest już sporą stratą mocy bo aż ponad 12%, bo głupi 3p ma tylko ok 10 % straty mocy na przekładni, 2 przykład stary ford 7610 moc silnika 97KM , moc wom 86-87KM czyli strata na poziomie też 10-11%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Pasówki nie użytkowałem i nic nie chcę sugerować, ale może warto się zastanowić nad KRONE 10-16S.

Sam mam nie zbyt mocnego konia ale z tą prasą radzi sobie całkiem dobrze.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

właśnie ja mam nawet sporo słomy do prasowania, więc zależy mi żeby dobrze prasowało się nią słomę, a do tego chyba najlepsza pasówka.

co do mocy to kiedyś na youtube widziałem jak w słomie tym claasem jeździł 70km jasiem i szybko zasuwał, tylko nie wiem jak to będzie w sianokiszonce:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Akurat za bardzo wiarygodne to nie jest bo z ciekawości tam zajrzałem i luknąłem na swój ciągnik-w rzeczywistości mam ponad 5 KM na wałku więcej niż podano na tej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

he, to dobrze że masz więcej niż na tej stronie, u Ciebie jest tyle dobrze że miałeś ciągnik na hamowni, ja muszę niestety polegać na stronach tego typu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba jeszcze doliczyć straty na uciągu, bo np na takiej Krone 1800MC ( waga 4T) to trochę ujdzie koników.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj