Skocz do zawartości

Polecane posty

corrado    359

Jeśli ma dobrze kopiować, a masz nie równy teren to tylko tandem. Nowa czy używana?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

bobcat2250    357

Nowa? W tej cenie co napisałem to chyba taka nie istnieje...
Mam sporo nierównych łąk i strasznie boję się żeby ta przekładnia nie poszła...
Wczoraj znajomy robił zgrabiarką Niemeyer i pięknie to szło tyle że tam łąki były nierówne w poprzek a u mnie bardziej są nierówne wzdłuż i nie wiem jak ten sprzęt sobie by z tym poradził. Bo kupić maszynę a potem tylko 10 ha rocznie nią zgrabiać bo reszta łąk nie będzie pasowała to mi się nie widzi

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Dominik_    0
Dnia 19.10.2017 o 21:26, corrado napisał:

Jeśli ma dobrze kopiować, a masz nie równy teren to tylko tandem. Nowa czy używana?

Zalety tandemu są dobrze znane a czy ktoś ma doświadczenie ze sprzętem na 3 kołach ? Według zasad geometrii 3 punkty wyznaczają płaszczyznę wiec powinno to być dobre rozwiązanie? proszę użytkowników o opinie. Poniżej link do takiej zgrabiarki

https://sprzedajemy.pl/zgrabiarka-fella-ts320-trojanow-e30984-nr53357656

Wiadomość z agroFakt.pl

panmino    6

Tandem to w gruncie rzeczy 4 koła, więc niby jeszcze lepiej. Należy popatrzeć, jakie są obecnie standardy. Może jeszcze występować koło kopiujące przed wirnikiem.Znalezione obrazy dla zapytania koło kopiujące zgrabiarka

paawlik227    10

Witam.Co sądzicie o zgrabiarce inter tech zkt420??? Zle nie wygląda i cena jest przystępna. Proszę o jakieś opinie...

Kredens1337    1

Witam,

Jaki typ zgrabiarki dwukaruzekowej wybrać? Grabiąca do środka Samasz z2 czy do boku Samasz tango? Obie mają podnoszone karuzele. Grabiąca do boku wydaje się być bardziej uniwersalna, lepsza do grubych wałków do sieczkarni, ale sprzedawca odradza, bo ponoć przez dłuższą ramę maszyna nie jest wytrzymała, gnie się. Nie chce mi się wierzyć w takie bajeczki, ale co wy uważacie? Od razu mówię że pytanie o typ, proszę nie proponować innych firm.

Pozdrawiam.

wojtazz    7

Czesc wszystkim. 

Tez wlasnie szukam zgrabiarki 2 karuzelowej z tym ze ja wiem ze chce grabiaca do srodka. Fakt przy grabieniu bocznym przy slabszym 2 lub 3 pokosie mozna zrobic mniej walkow ale przy pierwszym pokosie ciezko by bylo ogarnąc temat bo czasami walki z 3 pokosow sa gigantyczne.

A teraz przejdzmy do sedna. Zastanawiam sie nad samasz z2 badz pronar zkp800. Cena w znacznym stopniu przemawia za pronarem bo 54 tys brutto to ladna oferta. Za samasz uslyszalem oferte 55 netto wiec roznica znaczna. Takxnaprawde roznia sie te 2 zgrabiarki kilkoma rzeczami

1 przekladnia w pronar smar staly samasz olej

2 ilosc kolek pod zgrabiarka. Pronar 6 pod jedna karuzela samasz 8 pod jedna karuzela. 

3 samasz ma sprezyny odciazajace karuzele. Pronar nie wiem czy ma

4 kola transportowe w samaszu wieksze. 

5 mozliwosc zwiekszenia przeswitu pod ukladem jezdnym karuzeli w samaszu (dla mnie plis bo laki torfowe)

Prosze o wypowiedzenie sie na temat tych zgrabiarek badz innych modeli zgrabiarek owych rodzimych producentow, szczesiwych lub troche mniej szczesliwych posiadaczy. Mile widziane beda kazde sugestie.

Witam poszukuje  zgrabiarka karuzelowa miałem doutz fahr KS 1.70 nie ciekawie opinie o niej mam jaką inna byście polecili 

KochamAsie    0

Czy ktoś z forumowiczów wie gdzie mógłbym kupić na tą chwilę pottinger top 612c? 

soltys48    1362
Dnia 20.02.2018 o 11:15, Marcinkaszub napisał:

Witam poszukuje  zgrabiarka karuzelowa miałem doutz fahr KS 1.70 nie ciekawie opinie o niej mam jaką inna byście polecili 

Mam trzy lata wymieniłem kosz satelit z wałkiem atakującym na dzień dobry i chodzi a u Ciebie co było nie tak?

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Errormen
      Witam,chciałbym poprosic o schematy instalacji elektrycznej do Ursusa C 328(głównie chodzi o kierunkowskazy oraz o schemat puszki prądu  pod przyczepę, poniewaz zamierzam troche udoskonalić mojego "ciapka"  
    • Przez Arto96
      Witam. Jaką zgrabiarkę na nierówne łąki kupić do Ursusa C360, żeby dał radę podnieść, a zarazem jego nie podnosiło. Myślałem o czymś na tandemie, Claas Liner 390, Fella lub Krone. Czy ta szerokość będzie dobra ? Jakie szerokości brać pod uwagę aby optymalnie grabić ?
    • Przez RometOgar200
      Witam, mam pytanie, ponieważ zagotowała mi się moja 60-siątka i chcę jej poprawić chłodzenie i mam ten oryginalny wiatrak, który ma bardzo krótkie te łapy i chcę założyć taki, np od Zetora 7245  https://sklep.mizar.com.pl/wentylator-zetor-60011360-p-10191.html  i teraz moje pytanie, ktoś się orientuje, czy pasuje on bez żadnych kombinacji. 
    • Przez Viper
      https://www.olx.pl/oferta/zgrabiarka-pottinger-801a-multitast-2011r-class-krone-vicon-kuhn-CID757-IDt9sYX.html
      Zakupiona w roku 2011. Zgrabiarka z bocznym odłożeniem pokosu. 6,7- 7,6 m szerokość robocza. Pierwszy właściciel. Stan bdb.
    • Przez damiantm
      Witam Panowie. Kupiłem zgrabiarkę Fella Ts350f. Sprzedający zapewniał mnie że jest to urządzenie dwu fukncyjne czyli zgrabiarko przetrząsarka. Niestety nie umiem poprawnie jej ustawić, korzystałem z każdej możliwej kombinacji ale nic z tego. Jedynie co udało mi się poprawnie ustawić to zgrabianie do środka na jeden wałek. Może ktoś miał styczność z tą maszyną i mógłby cos poradzić. Dołączam zdjęcia poglądowe. Z góry dziękuję.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.