Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Ja jesienią kupiłem felle 3.80 szerokości zgrabiania i szczerze mówiąc to pojęcia nie mam jak ty to chcesz trzydziestka naciągać... Jak w kretowisko trafisz to ci traktor zgasi :) chyba że masz pola jak stół to może, może....

 

Ale tego co piszesz w innym temacie że przy koszeniu ci traktor ściąga takie brzegi to krzyż na droge i powodzenia :D a felle oczywiście polecam

Edytowano przez Farmtrac685DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

własnie mam straszne góry Myslałem ze się dość lekko kreca te karuzelowe. Kiedyś widziałem jak 330 ciagała jakiegos df na pewno miał wiecej niż 3m.

 

a z tym koszeniem taka prawda durzo ludzi sie dziwi ze da sie tam jeżdizć ale z belownicą nawet nie próbuje caje siano zgrabiam na dół i na góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zejdź na ziemie. Jeśli już jakimś cudem uda ci się ją podnieść to jak masz zamiar np dojechać do pola gdy przednie koła ledwo dotykają ziemi/ Z tym jest jak z rotacyjną jak rozbujasz to idzie a jak przystawi to dusi traktor. W sumie to w mojej jest wałek ze sprzęgłem to może by ci traktora nie dusiło ale i tak to nie jest sprzęt do trzydziestki. Do niej to co najwyżej taśmowa w taki teren albo dużo mniejsza karuzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

no właśnie mam taśmową i chciałem coś większego. Z pająkiem 5m radzi sobie bez problemu myślałem ze i tu da rade A chciałem do 330 bo mi tak jakoś pasuje do zgrabiania ale jeśli sie nie da do zetor albo fendt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

potrzebowałem konkretnych info, których nie znalazłem na forum dlatego założyłem temat nie rozumiem co wam przeszkadza 330 a 360 to ciągniki z dwóch różnych klas uciągu (dalej nie widzicie rożnicy) na dodatek pytali czemu nie podnosi a ja szukam sprzetu ktory moze spełnic moje oczekiwania

sory ze spytałem o rade nie wiedziałem że mi nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wsytarczyloby sie podpiac pod temat, który istnieje i nie robic bajzlu na forum


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

myślałem że komuś też bedzie przeszkadzać jak podłącze się pod inny temat

następnym razem zrobie tak jak mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Koledzy mam pytanie czy ursus 3512 poradzi sobie zezgrabiarką Khuna GA 4121GM. Wazy ona około 540kg tylko ta długość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Wiem ,że to nie ten dział,allle jakby co to mam do sprzedania dwukaruzelówkę ze skretną osią w baaardzo dobrych pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Jeżeli chodzi o tą zgrabiarkę Sipmy to chyba nie ma obaw, jedyną poważną rzeczą która tak naprawdę może się zepsuć w każdej zgrabiarce jest przekładnia, a w tej jest taka sama jaką stosuje większość firm, łącznie z tymi największymi o największym prestiżu. Co do używanych to bym się trochę obawiał właśnie ze względu na ewentualne zużycie właśnie przekładni, a jej wymiana będzie Cię kosztowała kilka tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Uważam podobnie jak kolega wyżej. Najważniejsza w zgrabiarce jest przekładnia (na drugim miejscu wózek) ale włoskie przekładnie stosowane przez polskich producentów używa także wiele renomowanych firm m.in. vicon (kverneland). Według mnie nie masz co się martwić przy kupnie upomnij siężeby dali ci z nią wałek ze sprzęgłem przeciążeniowym.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No tak-tylko że kol.adrianosowi w Samaszu padły dwie przekładnie w sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evento82    0

Mam taie pytanie kupiłem przetrząsarkę Fahr KH 4 S dwa skrajne koła mają taką blokadę po której odblokowaniu koła kręcą się do okoła do czego tg jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

do przetrzasania ja uzywam opcji swobodnej a inni sztywno na prosto wtedy kólko jest z przodu karuzeli. te 2 inne połozenia słuza do przetrzasania od brzegów zeby odrzuciło zielonka do srodka działki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Witam. Na sezon 2013 planowany jest u mnie zakup nowej zgrabiarki. Wszystko zaczęło się od Samaszu znajomego. Dotychczas pracowała u mnie 5-cio gwiazdowa zgrabiarka ale ten Samasz bardzo mi i nie tylko przypadł do gustu. mam 20 ha łąki. Koszę to 3-4 razy do roku. Łąki są w 85% poprzesiewane i i każdy kawałek jest już równy. Pracował by z taką zgrabiarką ciągnik 70-80 koni. Szerokość robcza mogła by wynosić w granicach 4.60. Po przeczytaniu tematu wywnioskowałem że można było by się skusić na zachód DF, Stoll, Pottinger w ostateczności i nasza rodzima Sipma. Co byście mogli zaproponować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pomyśl o felli 456 cena przystepna a jkośc zachodnia :) O samaszach rózne opinie sa nawet na forum sa uzytkownicy co wymieniali przekładnie w pierwszym sezonie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

W Samaszu była felerna partia przekładni Comer w modelu Z-410, kolega z zajmujący się sprzedażą Samasza mówił, że przekładnie te były wymieniana na nowe nawet po okresie gwarancyjnym.

Mój Samasz z-350 jak do tej pory współpracuje z C-330 bez najmniejszych problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Felle raczej bym odrzucił z tego względu że diler taką nie handluje a już chce wziąć od nich bo dobrze mi się z nimi współpraca układa :)

Czym różni się Pottinger Eurotop 461 N od 461 A prócz wagi i szerszych kół ?

Czy jest możliwość dostawienia liczby palców w zgrabiarkach tego typu czy 4 spokojnie wystarczają, chodzi o to jak zgrabia kiedy trawa jest krutka ?

Do czego służą amortyzatory tłumiące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

To czyli przy równawych łąkach taki dodatek jest zbędny. A Stoll jaką ma największą zgrabiarkę jedno karuzelową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj