Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmer2000    1

Zastanawiam sie nad zgrabiarka Jar-metu 4,4m szerokosci.Waga taka jak Samaszu czy Pronaru tylko szerokość robocza wieksza no i cena niższa.Ale czy C 360 bedzie ją podnosić?

Edytowano przez Farmer2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Radze z daleka omijać te wyroby, jak już konkretnie ma być to Polska maszyna to wybieraj z tych dwóch Pronar/Samasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Sprzedam używaną KUHN GA 280 SP, szerokość pracy 2,8 m, zgrabiarka jest w galeri można zobaczyć, jak będzie ktoś zainteresowany to pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankess    0

@jankess na jakim biegu pracujesz ze zgrabiarką. Pytam bo myśle pomiędzy 380 a 421. Mam C-360 i zetorka 5341z turem, ale czy po szerszej nie będzie za gruby pokos do prasy belującej?

pracuje na 3 biegu obroty w zależności od trawy., Jak za duże to strasznie bije zwłaszcza siano. Przy pierwszym pokosie to fakt wałek będzie konkretny i za szybko nie pogonisz ale przy drugim i trzecim będzie w sam raz. Zależy też jeszcze od prasy a konkretnie od szerokości podbieracza. Czym szerszy tym łatwiej będzie zbierać i będziesz mógł szerzej zgrabić ale jeśli podbieracz wąski to robiąc wąskie i grube wałki może ci się zapychać i wtedy problemem będzie cały pierwszy pokos. Ja zwijam spimą classic (szerokość podbieracza 1,8m) i na pierwszym pokosie czasem ma co robić ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ma ktoś może kuhn z sprężynami amortyzującymi bo taką (4,2 m ) kupuję i się zastanawiam czy w transporcie one coś amortyzują :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nigdy w życiu-ten amortyzator może działać przy pracy a nie przy transporcie-w transporcie blokujesz głowicę taką zapadką na sprężynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja mam pytanie po co wam tadem w zgrabiarce? To tylko masa. Wiadomo że 5m potrzebuje ale od 2m do 4m wystarczają 2 koła. Z czego zrobić tą płachtę z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Po co ?-bo lepiej kopiuje teren-u mnie jest aż pięć :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zgrabiarka troszke wazy. u mnie na tandemach nieraz łądnie sie zapda jak mokro :) Plandeke zamów sobie w jakiejs firmie co robo plandeki do tirów itd. Ja dorabiał bodajrze 60zł mnie kosztował do felli. z tym ze musisz wszytko im narysowac jak to ma wygladc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam bez amortyzatora-zobaczę jak działa a w razie czego podejrzewam że taki amortyzator to ja sobie sam wykonam...

@Biały-a jakie masz kółka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

standrdwy rozmiar juz nie pamitm dokłądnie jaki. mam felle 456 2011r :) a wczesnij miałem 415 tez tandem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No zobaczymy jak to będzie z moją-za bok mogę ją podnieść bez problemu więc może aż takiego niesamowitego nacisku na podłoże nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

A ja żeby nie mieć problemów z podnoszeniem i mieć super wydajność w zgrabianiu zamówiłem samasza z-780

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

C-360 może mieć problem z podniesieniem jej i bujaniem przy transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem taka zgrabiarke i chodził w niej 3512 z tym ze z łądowaczem bo same obciazniki to za mało i podnosnik cały czas w pełni obciazony.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

Czeżć szukam używanej zgrabiarki karyzelowej do c-330 tak żeby miała przynajmniej 3.80m szerokości. nie ważne ze bedzie odrywało przód (owijarkę podnosi bez wiekszego problemu jak cos mam przygotowane siłowniki wspomagające) może są jakieś ciągane zgrabiarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no i oczywiście musisz złożyć nowy temat jakby już nie było tematów o tym samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj