Polecane posty

panmino    26

Czołem, nie powinieneś się martwić długością ramy ponieważ zwykle tylne koła są skrętne i łatwo idą po śladzie ciągnika ja mam zgrabiarkę kun GL 7302 Dl a także Ga6000 a wcześniej mam miałem Niemeyera grabiącego do środka ale go sprzdałem, ponieważ w przypadku kiedy trawa jest rzadka grabienie do środka to robota głupiego.

swoją drogą tę zgrabiarkę gl7302 mam do sprzedania bo chcę kupić trochę mniejszą z uwagi na nierówne łąki.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Mógłby się wypowiedzieć ktoś z użytkowników jak się takie zgrabiarki sprawują?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania (jakieś luzy, ...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

Nie nastawiam się na konkretny model. Ważne, aby grabiła do boku.

Te, które podałem, to do zobrazowania o co mi chodzi. W sumie one wszystkie są bardzo podobne do siebie. Ew. ten Class 1550 ma trochę inaczej zbudowaną ramę (jest krótsza).

Jak trafi się jakaś okazja, to pojadę oglądać. Właśnie tu jest problem - na co zwracać uwagę, aby złomu nie kupić? Ew. co można wyremontować niewielkim kosztem?

Edytowano przez Xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja za 7tys dorwałem stoll 445ds z peknieta wiezyczka u góry. Przyszlo pozadne wzmocnienie i trzyma elegancko. Chodzi bezszelestnie. Jedyny minus wyrobione juz na ramionach. Niemiec mial pospawane na sztywno a ja musze mieć wyjmowane to myślę powiercić i na śruby poskrecac bo tak latają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26
Dnia 17.11.2020 o 22:51, Xeon napisał:

Mógłby się wypowiedzieć ktoś z użytkowników jak się takie zgrabiarki sprawują?

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania (jakieś luzy, ...)?

No przecież Ci napisałem, jako użytkownik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEJWIT    0

Jaka zgrabiarke jednokaruzelowa o szer 4m/4,5m w cenie +/- 10tys kupic?

Myslalem nad: kuhn ga 4321, deutz swatmaster, claas liner 450s, krone swadro.

Ktora z nich jest najlepsza w uzytkowaniu, trwalosci i pozniejszej odsprzedazy? A moze macie jakies lepsze propozycjie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Odświeżam temat w związku z zbliżającymi się sianokosami. Oglądałem parę używanych zgrabiarek i już zgłupiałem od tego co handlarze próbują wcisnąć. 

 

Czy zgrabiarka na tandemie jest lepsza niż zgrabiarka na dwóch kołach z kołem podporowym z przodu? Abstrahując już od tego, że za nową z promaru czy intertechu płace 8000 tyś, a używane chodzą po 9000... i

Czy lepiej wziąc 3.5m na tandemie czy 4,2m na dwóch kołach? Zgrabiarka ma być do c360-3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja mam stoll 335d na 3 kołach. 

Wszystko zależy od jakości wykonania nowych. Dałem w tamtym roku 6000 i nie żałuję. Działa świetnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam stolla 445ds na 4 kołach i kopiowanie jest mega , wózek skreca super 90st zakret bez problemu jedzie i nawet się nie przechyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Nie miałem nigdy to się nie wypowiem jeśli o Polska chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, czy ktoś z Was ma jakieś informacje na temat zgrabiarki karuzelowej, którą można grabić do przodu i do tyłu? Nie chodzi mi o zapięcie maszyny na przedni tuz. Podobno taką zgrabiarką wyprodukował kiedyś Kuhn, ale trudno znaleźć jakieś informacje na jej temat, nie mówiąc już o tym, żeby ta maszyna pojawiła się w ogłoszeniach. Jeśli ktoś użytkuje tę zgrabiarkę, albo wie jaki to model, to proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Co za różnica czy zapięta na przedni tuz czy tylni? Ważne żeby grabiła i do przodu, i do tyłu, nie ważne gdzie zapięta, a taką opcję dwukierunkowości mają tylko maszyny z możliwością zapięcia na przód i tył. Fella takie miała, z tego co wiem to są oznaczone jako RDF:

https://www.olx.pl/d/oferta/zgrabiarka-fella-ts335rdf-na-przod-lub-tyl-na-tuz-oryginal-CID757-IDLsOca.html#0a29ddc6fa

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

jakby ktoś był zainteresowany to posiadam zgrabiarkę lely hibiscus 425s na sprzedaż 2012r kupiona w 2013 od nowości w gospodarstwie ;) 

Edytowano przez micgal39533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj