Polecane posty

farmer321    5

Posiadam zgrabiarke od 2miesięcy nie wiem zbytnio o jakiej blaszce mówisz.Czy mógłbyś mi to dokładniej wyjaśnić,ewentualnie jakieś zdjęcie poglądowe wstawić?

 

Jeśli chodzi o tą prowadnice po której chodzą rolki to właśnie mi się zdaje , że się obkręciła ale nie za dużo przez co moment podniesienia ramienia z palcami do pozycji poziomej przesunął się bardziej na tył i może to spodowało formowanie szczerszych pokosów i bardzo nie równych. Zdaje mi się , że ramie z palcami powinno znajdować się w pozycji poziomej w momencie gdy jest na równi z ramiem od pladeki (fartuchu). Czy tak nie powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

To jest taka trojkatna blaszka z otworami pod krzywka w ktorej jezdza rolki. Przestawia sie ja wzgledem podwozia. Dzieki temu zmienia sie moment podnoszenia ramion, Jak wejdziesz pod zgrabiarke to ja zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Wiem juz o którą ci chodzi. Jest ustawiona tak aby moment podnąszenienia był wcześnie a jest i tak za późno. Jeszcze jakieś inne rady czy krzywke można przestawić tak aby moment podnoszenia był wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

To moze dorob sobie taka, zeby wczesniej sie podnosily. W koncu to tylko kawalek blachy z trzema otworami.

Ogolnie to podejrzewam ze obrocil sie glowny sworzen( pewnie scielo klin. wtedy musisz rozbierac cala zgrabiarke. a to nie jest przyjemne)

 

Ja wlasnie jestem w trakcie skladania, bo mi scielo sruby trzymajace kolo talerzowe.

 

Edit: moze jednak nie sworzen bo przeciez obrociloby tez podwozie i kola jechalyby bokiem, a to byloby widac, sorki.

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kij194    7

Witam:) jak jest ze zwrotnością dwukaruzelowych grabarek na małych kawałkach( ok. 0,5 ha i mniejsze)?? bo mam takich kawałków dość sporo a jednokaruzelową to wiadomo składanie i wogóle a kawałki rorzucone po całej wsi i trzeba jezdzić duzo po drogach i nie da sie jechac nie złożoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Chcę zakupić NOWĄ zgrabiarkę karuzelową najlepiej 4-4,2m na wydanie ok. 13 tys zł. Zastanawiam się nad firmą która będzie najlepsza za taką kwotę... Czy może dopłacić do sipmy lub samasza? Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty18    0

Witam    Chciałbym się dowiedzieć Waszych opini na temat zgrabiarek Deutz Fahr SwatMaster. Awaryjność, praca i tak dalej. Za odpowiedzi z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Przede wszystkim stan przekładni, zakup oryginalnej przekładni może przewyższać zakup używanej zgrabiarki. Przy zakupie podłączyć pod wałek i obsłuchać czy zgrabiarka obraca się równo, płynnie i cicho, w razie jakiś zgrzytów, przeskakiwań czy hałaśliwej pracy taki model dla świętego spokoju lepiej sobie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

Witam koledzy,

Mam do wyboru trzy zgrabiarki w mniej więcej podobnych cenach - około 20-21 netto

Problem z wyborem:

Kuhn GA4121 

Krone Swadro 38

Pottinger Top 382

 

Co polecacie?

Mam prasę krone i jestem mega zadowolony stad nacisk raczej na zieloną :) 

Pozdrawiam


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

 Ja mam jakieś 25ha łąk bardzo nierównych i to w dziesięciu kawałkach. Rowy, groble i drzewa. Używałem pojedynczej karuzeli Fella 335 i nie byłem zadowolony z wydajności. Kupiłem dwukaruzelową i teraz widzę, że robota idzie. Sprzęt używany.

Przy dwudziestu hektarach równych łąk nawet bym się nie zastanawiał, tylko wziął dwukaruzelową, co 6 metrów, to nie 3,5. Najlepiej, żeby grabiła nie do środka, a na zewnątrz. Jeśli jednak uprzesz się na jednokaruzelową, to weź większą. 

A tak z ciekawości, jak rekultywowałeś te łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

Witam panowie, powiedzcie mi na jaka szerokosc zgrabiacie. Mam zgrabiarke jedno karuzelowa 3,8 m i zbieram krone vario packiem.
1,4 m bedzie ok?


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rbit    5
Napisano (edytowany)

Im większa ilość ramion w zgrabiarce 1 -karuzelowej to większa dokładność, czystość grabienia? Czy zgrabiarka z 8 ramionami po 6 palców na każdym to będzie duża różnica na plus w porównaniu do  zgrabiarki z 6 ramionami ?

Edytowano przez rbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiada ktoś zgrabiarke Samasz UNO 410? Potrzebuje kilku informacji o niej. Bo mam kaverlanda i jest za ciezka do 360 i mam zamiar ja przerobic na wzór samasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Widzę już reklama jest.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Jaką zgrabiarkę Byście polecili do Ursusa C-360, ewentualnie Zetora 7011? Mamy ok 8 ha równiejszych łąk i około 7 ha nierównych i podmokłych. Na lepszych zbieramy 3 pokosy a na gorszych jeden lub dwa. Do tej pory zgrabiam wszystko Agrometem Z216/2 (5 gwiazd).
Chodzi głównie o to żeby zgrabiarka była trwała (gorsze łąki chyba i tak gwiazdówka musiała by zgrabiać), lekka (żeby C-360 podnosił) i możliwie prosta. A no i wiadomo - im tańsza tym lepiej. Polecicie coś?


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wiadomo taniość nie idzie razem z jakością więc powiedz ile jesteś w stanie przeznaczyć na nią?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

7-8 tyś
Żeby dobrze kopiowała i od razu przekładnia się nie rozleciala musi być tandem ?


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj