Polecane posty

corrado    401

Powiem tak nowej za 9tys to dobrej nie dostaniesz ja mam złe doswiadczenia z tym nowym polskim sprzętem. Co do różnicy pomiędzy dwoma kołami a tandemem jest taka że na tandemie zgrabiarka na nierównym terenie lepiej kopiuje teren a co za tym idzie o wiele lepiej jest zgrabione i nic nie zostaje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieluk    0

Witam, mam dylemat jaką wybrać zgrabiarkę. W grę wchodzą w zasadzie tylko pottinger 421N lub kuhn 4121gm. Może ktoś się o nich wypowiedzieć, proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

jeżeli chodzi o różnice pomiędzy tymi zgrabiarkami to: pottinger 421N ma 12 ramion a kuhn 4121gm 10 więc plus dla pottingera, kuhn natomiast ma przekładnie Masterdrive (podwójne przełożenie) i ramiona są wygięte także dwa plusy dla kuhna. Obie zgrabiarki widziałem jak pracują i ja wybrał bym kuhna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

żartujesz czy o droge pytasz :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie żartuje :P a jeśli chodzi o claasa 660 hydro? na 4 biegu da rade? :) i czy te zgrabiarki są dobre? czy te rolki na gwiazdach szybko się zużywają? bo mam okazje kupić za 15800zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam:) Jak sprawuje się zgrabiarka claas liner 660? I czy cena 15800 zł jest warta? I czy te rolki na gwiazdach szybko się zuzywają? Proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

witam czy C-330 da rade sobie ze zgrabiarka pottinger eurotop 421? :) prosze o szybką odpowiedź :)

 

Bez jaj, sąsiad ma tego potingera to w 7211 przód podrywa bez obciążników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

ja polecam zgrabiarkę Lely Hibiscus, bardzo dobra maszyna za niewielkie pieniądze. Na pewno lepsza od polskich ,,szrotów" oczywiście nie obrażając nikogo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Koledzy a co powiecie o zgrabiarce Claas Liner 1550 i 1500 czym one właściwie się różnią i czy mogą grabić dwa wałki jednocześnie bądź jeden na środku? Czy tylko jeden z lewej bądz prawej strony?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

panowie intertech ograbiarka posiada ktos z was taka? poprosze o opinie a zwłaszcza czy zgrabia dokładnie 2-3 pokos wiadomo trawa jeste krutka i delikatna. z gury dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam moje pytanie jest takie czy zgrabiarka karuzelowa da się przewracać trawe jak normalna przetrzasarka czy tylko grabi w walki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Z mojego doświadczenia, coś co jest do wszystkiego, jest do niczego. Zgrabiarka ma grabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek1    0

Witam Czy ktoś posiada zgrabiarke deutz fahr swatmaster 3821ijak ona się sprawuje Pytam bo właśnie taką kupiłem i jeszcze nie miałem okazji jej wyprobować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908

witam moje pytanie jest takie czy zgrabiarka karuzelowa da się przewracać trawe jak normalna przetrzasarka czy tylko grabi w walki??

 

Zwykłą karuzelową ciężko by było taki coś zrobić, trzeba było by jakoś palce po przestawiać bo jak miałem na jednym ramieniu luźnego palca to jak sie ramie podnosiło aby ułożyc wałek łapało siano i wyrzucało za grabiarke, ale według mnie ciężko było by to zrobić. Gdyby jeszcze przerobić coś zeby ramiona prędzej sie podnosiły to efekt byłby jak po taśmowej przetrząsarce, ale to już według mnie gra nie warta świeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Czy ktos wie jak wybic walek atakujacy w karuzeli?

Poluzowalo mi sie kolo talerzowe w przekladni i nie zatrybia. Zeby je wyjac musze najpierw wybic walek, ale wyszedl tylko na niecaly 1cm i dalej nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Najczęściej wałek jest na 2 łożyskach, zabezpieczonych pierścieniami. Jaka to zgrabiarka? Której przekładni? Najczęściej ścina klin na wale, ale skoro sprawdziłeś (?) jak daleko przekazywany jest napęd, to masz kawał pracy przed sobą. Parę zdjęć byłoby pomocnych. Akurat mam na placu rozebraną Krone 4,15, w niej poluzowanie się koła jest praktycznie niemożliwe, co nie znaczy, że się nie może wydarzyć... Napisz coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

No niestety, Krone ma inną konstrukcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Witam mam problem z zgrabiarką FELLA TS 415 . Chodzi o to ze od jakiegoś czasu zgrabiarka zaczeła nieładnie zgrabiać a pokosy wychodzą bardzo szerokie (około 2m) i nie równe , a wczesniej tego nie było , moje mprzepuszczenia padają na tą prowadnicę co po niej rolki chodzą co zmnienia kąt natarcia , mogła ona się obrócić o trochę i podnoszenie palców zgrabiajacych jest za póżno i pokos wychodzi taki szeroki i nie równy ? Jaka może być inna przyczyna i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

A nie obrocilo Ci na tej regulacji(taka trojkatna blaszka) przy krzywce. Moze sie wygiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj