Polecane posty

podcepiomy    35

Na razie cen żadnej z tych maszyn nie znam bo chciałem tak po krótce się czegoś dowiedzieć. Nie wiem co która ma w opcji lub w standardzie. A propo tych opcji choć w zgrabiarce za dużo ich chyba niema, co ewentualnie dołożyć do niej lub co wy do swoich zgrabiarek byście teraz po upływie xx lat użytkowania dołożyli z dostępnych opcji ? Ja za mało nią pracowałem żeby zauważyć jakieś tam wady.

 

Ostatno kontaktowałem się z sipmą i ich WIR 450 kosztuje 13 500 netto.

Edytowano przez podcepiomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

a ja sie podpinam czy polecilibyście zgrabiarke jedno karuzelową marki mora zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo znalazłem na tandemie za 4200 niedaleko mnie a niewiem czy dostanę do niej w razie czego części

Edytowano przez rucin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w zasadzie to temamt o zgrabiarkach, ale mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że więcej jak 4 wirniczki to "60" nie dygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Ursusc385

 

 

Dwu karuzelową zgrabiarką która grabi do środka wjeżdżasz na łąkę opuszczasz i podnosisz jak skończysz bo zawsze masz rządek w środku i nie przeszkadza jak drugi raz zwiniesz na poprzeczniku a z zawracaniem na małych kawałkach niema problemów bo zgrabiarka ma oś skrętną i idzie po śladach ciągnika pozdrowienia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

W zgrabianiu to sobie poradzi ale nie wiem jaka waga co do ponoszenia to musisz się dopytać sprzedającego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam,zamierzam kupić małego pajaka 2 bo mam mało łaki,ale znajomy mówił że do świerzej trawy jest dobry,a przy suchej to czasami siana potrafi złapać i pasek zlatuje,doradzcie co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

może ktoś wie o tym gdzie można by kupić ramiona zgrabiające do miemayerki rs 640 ? chodzi mi o jakąś rozbiórkę takiej maszyny gdzie jest pare dobrych ramion prawych i lewych bo umnie wszystko jest w maszynie w 100% sprawne, tylko miała spotkanie ze słupem od prądu ,ramiona po prostowaniu juz nie te same a szkoda bo to super sprzęt i wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Witam koledzy zastanawiam się nad zakupem zgrabiarki karuzelowej bo gwiazdowej mam już dość, zamierzałem kupić ją już przed sezonem ale wyszły inne wydatki i jakoś się to przeciągnęło. Chodzi mi o używaną tylko zastanawiam się czy jedno-karuzelową czy dwu. Co byście doradzili? Do zgrabiania miałaby ok 60-70ha rocznie plus ewentualnie jakieś usługi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

na te hektary to 2 karuzelową a czy do środka ma grabić czy na zewnątrz to kwestia czym będziesz zbierać tylko cena wyższa będzie ale mniejszy ciągnik sobie poradzi bo nie podnosisz takich kilogramów c 360 spokojnie idzie w niemeyer RS 720 ES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli te 60-70 ha to rocznie to nie widzę większego sensu (no chyba że cena jakaś super )kupna dwukaruzelowej-tyle to ja grabię jednokaruzelową i nie ma ona co robić :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zbieram to prasą belującą, chodzi o to żeby było przede wszystkim szybko i dobrze w dodatku ha z roku na rok przybywa więc też nie chciałbym zaraz jej zmieniać miałem na oku jedno-karuzelową ale jak u znajomego zobaczyłem jak to idzie na dwie karuzele to zacząłem się zastanawiać właśnie nad zakupem dwu-karuzelowej. W przyszłym roku dojdzie około 10ha łąki. Więc niech będzie tylko daw pokosy z tego ( w najgorszym wypadku tak liczę ) to już 20ha rocznie. Wyżej wspomniałem że szybko, no właśnie ja pracuję i się uczę jeszcze więc wpadam na chwilę do domu i razem z bratem i tatą to chcemy szybo zrobić, zwłaszcza jak pogoda się psuje. Na chwilę obecną tą gwiazdową zgrabiarką nie dajemy już rady żeby wszystko jednocześnie i płynnie szło prasa albo musi czekać razem z owijarką albo trzeba wcześniej sporo jechać ograbiać co czasem nie jest możliwe.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

jak kupisz porządną jednokaruzelowa to ona te parę hektarów zgrabi że nawet nie zdążysz prasa na pole przyjechać. . . Na te parę hektarów to nawet nie myślał bym o dwukar. lepiej mieć jedną karuzele pożadną niż dwie słabe... No chyba że masz na kupce odłożone 30tys i wielkie polacia pól to nawet się nie Zastanawiaj bierz dwukar. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonWdoowski
      Dzień dobry / Cześć  tak jak w temacie mam mały problem z wyborem zgrabiarki. Samasz przekładnia olejowa ale ciężka do tego praktycznie żadnego egzemplarza w śąsiednich gospodarstwach. Z kolei Pronar przekładnia smarowana tawotem niższa waga w porównaniu z samaszem, sporo egzemplarzy w okolicy i chwalący je gospodarze . Te właśnie argumenty chodzą mi po głowie. Niestety nie wiem jak to jest w praktyce odnośnie samasza. Zwracam sie do was drodzy koledzy o pomoc, podpowiedz w wyborze. 
      PS. Maszyna ma pracować z Fendem 305 LSA 68KM
    • Przez panmino
      Zamierzam kupić zgrabiarkę dwukaruzelową grabiącą na bok. Trafia się Claas Liner Twin 650. Ma ktoś na forum taki sprzęt? Jakieś opinie posiadaczy? Pozdrawiam wszystkich zielonkowców  
    • Przez dragon1010
      Witam, ma problem ze zgrabiarką pottinger top 33n. Problem polega na tym jak dostać się do koła talerzowego. Odkręciłem śruby od spodu koła talerzowego, ale dalej nie chce zejść. Rozkręcał ktoś coś podobnego i wie jak się do tego zabrać? Dodaje zdjęcia: 


    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj