gazela77

Ciągnik o mocy 70-80 KM + tur + prasa rolujaca

Polecane posty

gazela77    10

chcialbym skompletowac taki zestaw. co polecacie? presa do slomy i do kiszonki. z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

Ciągnik :John Deere 5080M (Nie wiem jakie chcesz wyposażenie, dostępne są w trzech wersjach Compact, Classic, Comfort) Dla porównania wersja Compact:

::5080M Compact (moc nominalna wg 97/68 EC: 80 KM przy 2200 obr/min) - 104 840 PLN* + VAT

* Cena sugerowana cennikowa 26 006 EUR + VAT. Cena w złotówkach PLN została obliczona na podstawie średniego kursu euro NBP z dnia 18.01.2010 (1 EUR = 4,0312 PLN)

 

Prasa : claas rolant(Nie wiem czy starczy funduszu),Sipma, Famarol.

 

Ładowacz czołowy: Może Agromasz?? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=194535

Lub jakiś Metal-Fach, czy Pol-Mot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ciągnik to Farmtrac 675 DT ponieważ ma 74 km, mało pali, jest zwinny i zwrotny. Prasa to Sipma Farma II Z-279/1. A ładowacz polecam ci z Agromaszu ponieważ jest najlepszy z polskich turów (jak będziesz brał to tylko z amortyzacją).


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ciągnik :John Deere 5080M (Nie wiem jakie chcesz wyposażenie, dostępne są w trzech wersjach Compact, Classic, Comfort) Dla porównania wersja Compact:

::5080M Compact (moc nominalna wg 97/68 EC: 80 KM przy 2200 obr/min) - 104 840 PLN* + VAT

* Cena sugerowana cennikowa 26 006 EUR + VAT. Cena w złotówkach PLN została obliczona na podstawie średniego kursu euro NBP z dnia 18.01.2010 (1 EUR = 4,0312 PLN)

 

Prasa : claas rolant(Nie wiem czy starczy funduszu),Sipma, Famarol.

 

Ładowacz czołowy: Może Agromasz?? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=194535

Lub jakiś Metal-Fach, czy Pol-Mot.

To żeś wymyślił, tego gołego jasia za 104 tyś jak bym miał do wyboru farmtracka 685dt to bym nawet na to zielone nie spojrzał, prasa claas to nie ta cena, a ładowacz też inna sprawa, w sumie można ponegocjować z JD ile za zestaw prasa ładowacz ciągnik sobie zażyczą ale napewno to nie będzie 200 brutto może netto i to nie za bardzo ( a i prasy jd też się psują a części z brazyli trzeba ściągać ha ha ), lepiej chyba droższy ciągnik jak wywalić hajsu na prasę najtaniej do zielonek to wyjdzie metalfach, za 40 tyś i masz 160 tyś na ciągnik z turem a tutaj możesz przebierać jak chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12347    0

Bez kombinacji:D Prosty niezawodny zestaw kolego : New holland t5040 + prasa metalfach + tur metalfachu lub polmotu. Polecam i pozdrawiam:):**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Z Metalfachiem kolega będzie miał ciężko zwinąć suchą słomę jak prasa do wszystkiego to tylko walcowo-łańcuchowa!A czy farmtrack mało pali...każdy ciągnik jak się utrzymuje obroty ok 1700 mało pali stosownie do robionej roboty, kuzyn ma takiego farmtraca jak mu sypał powyżej 2100obr/min to 11L na godzinę nie jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

@Marcin 80 Metal-Fach dobrze zwija słomę tylko trzeba wiedzieć jak to robić :) Ja taką prasuję od 2 lat i żadna belka mi nie stanęła.

 

Co do zestawu to podaj jakimi pieniędzmi dysponujesz? Bo tak na ślepo to można i taki zestaw za kilkaset tysięcy złożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Ciągnik to Farmtrac 675 DT ponieważ ma 74 km, mało pali, jest zwinny i zwrotny. Prasa to Sipma Farma II Z-279/1. A ładowacz polecam ci z Agromaszu ponieważ jest najlepszy z polskich turów (jak będziesz brał to tylko z amortyzacją).

dziekuje za podpowiedzi! najbardziej podchodzi mi sugestia Pablorolnika. podobaja mi się ciągniki Farmtraca. własnie czekam bo znajomy ma otrzymac taki ciagnik w przyszłym tygodniu to sie może nim przejade :)

również propozycja Dominika321 jest warta rozpatrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Biesz zetora 75 i prase sipme

Edytowano przez robertbara
Brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alabroda    0

dziendobry przepraszam ze sie wtracam w rozmowe ale mam problem z case885 najpierw zginoł zajac a teraz wogule nie ciagnie i nie moze sie poradzic niewiem gdzie szukac przyczyny tej awari moze ktos z was wie gdzie jest głuwna popa zasilajaca lub posiada jakis schemat prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

@Marcin 80 Metal-Fach dobrze zwija słomę tylko trzeba wiedzieć jak to robić :) Ja taką prasuję od 2 lat i żadna belka mi nie stanęła.

 

Co do zestawu to podaj jakimi pieniędzmi dysponujesz? Bo tak na ślepo to można i taki zestaw za kilkaset tysięcy złożyć :)

 

Kolega podał do 200tyś zł, a co prasy to u mnie kolesie kombinują spawając palce na walce żeby sucha słoma się kręciła inaczj nie idzie, a u ciebie coś majsterkowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

@Marcin 80 ja po prostu wyłączam WOM kiedy nie ma dopływu słomy, np kiedy zawracam :) Bo belka staje tylko jak kręci się na "sucho" bez słomy, albo zaraz po tym jak tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

słoma to słoma, ale w suchym sianie i bardzo suchym takim z pakietów ekologicznych koszone w lipcu nie będzie stawało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

To żeś wymyślił, tego gołego jasia za 104 tyś jak bym miał do wyboru farmtracka 685dt to bym nawet na to zielone nie spojrzał, prasa claas to nie ta cena, a ładowacz też inna sprawa, w sumie można ponegocjować z JD ile za zestaw prasa ładowacz ciągnik sobie zażyczą ale napewno to nie będzie 200 brutto może netto i to nie za bardzo ( a i prasy jd też się psują a części z brazyli trzeba ściągać ha ha ), lepiej chyba droższy ciągnik jak wywalić hajsu na prasę najtaniej do zielonek to wyjdzie metalfach, za 40 tyś i masz 160 tyś na ciągnik z turem a tutaj możesz przebierać jak chcesz :)

 

 

To ma być ciągnik z turem a jd świetnie się do tego nadaje. Co do tego farmtracka to chyba sobie kpisz, bo ja na pewno bym z jd wzroku nie spuścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ciągnik to Farmtrac 675DT lub 685DT zwinny mało pali :) Tur to agromasz lub hydramet giżycko, a prasa z polskich to tylko metal-fach :)

Na zielone JD z mostami "made in china" to nawet nie chce patrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mbpiotr    0

Panowie to nieporozumienie. Jak można porównywać Farmtraca i JD ,nawet jeśli te mosty są chińskie ale robione dla jd ,ten model jd 5m ma silnik składany we francji i skrzynie ,która się juz sprawdziła w starszym modelu ,wogóle nie ma co dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

oj widze że dyskusja rozgorzała na dobre. osobiscie bardzo szanuje marke john dere, ale niestety maja wysokie ceny swoich traktorów. ale w tej chwili rozwazam zakup zetora lub farmtraca albo jeszcze może farmera i nowe ciągniki firmy polmot warfama. a jeśli chodzi o prese to najbardziej skłaniam sie ku sipmie . słyszałem tez żew miare tania jest presa firmy krone 120-a łańcuchowa podobna do sipmy albo sipma podobna do krone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Ciągnik to NH TD 5030, 5040 lub Farmer F-9258 John Deere 5070M a prasa to Sipma Z-569/1 lub Metal Fach


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj