Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maniek

ursus-1002

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maniek    5

Czy ktoś może mi wyjaśnić czym się różni ursus 1002 od pochodnych np. 912?

zts    1

Ma 96 koni i większy uciąg podnośnika. Reszta nie różni się zbytnio.

Maniek    5

On nie może mieć 96 koni bo one są z lat 80 a pozatem on CHYBA nie ma turbo.

Wiadomość z agroFakt.pl

godles5    1

dokładnie wg instrukcji ma 69,5 kw,czyli 94,5km silnik 4 cylindry+turbina typ K27-2960 U6,11 :) pozdrawiam

zts    1

Według mojej instrukcji z 1984 roku 1002 - 1004 ma 68 kW (92,5KM), jednak to jest jakaś inna norma.

pasio    1

Witam,ojciec niedawno kupił U1002, pali jak smok, poza tym pomimo 96 koni i turbiny, jakiś jest mułowaty, jeżeli ktoś ma taki model niech da znać

rafal13113    96

mam taki i wydaje mi się że to może być pompa wtryskowa bo kiedyś w innym mieliśmy taki sam problem a po wymianie pompy jest spokój

rafal13113    96

niestety poszła do regeneracji choć jestem tego wrogiem ale to w c355 który mało pracuje czyli jeszcze jeździ stara była taka że w nocy to było witać mały płomyczek nad kominem

pasio    1

a poza tym, ma paskudny wyciek tuż za skrzynią w tej wnęki gdzie są dwie pompy (wspomagania i wom), i powstaje pytanie cieknie z którejś pompy czy z wałka sprzęgłowego, oczywiście poprzedni właściciel zaspawał wzmaczniacz skrzyni, mechanik mówił że aby to zrobić potrzeba jakieś 8tyś, to prawda czy ściemniał

rafal13113    96

wzmacniacz nie wiem ile kosztuje bo my mamy wstawiony wałek bez wzmacniacza a wycieki kupe rzeczy może być ostatnio to robiłem z tatą i powiem tak sprawdz pompę podnośnika bo u mnie kiedyś wywaliło oringi w pompie a po za tym symeringi na wałku między skrzynia a sprzęgłem, oraz ten od napędu pompy podnośnika, i jeszcze może rzucać ci na symeringu z wału korbowego tylko pytanie czy ci olej ubywa z silnika

quercus    6
niestety poszła do regeneracji choć jestem tego wrogiem ale to w c355 który mało pracuje czyli jeszcze jeździ stara była taka że w nocy to było witać mały płomyczek nad kominem

No to chyba tak lekko nie pracowała co ? ;)

pasio    1

no właśnie z silnika nie,to raczej ze skrzyni chyba, dzisiaj jak pochodził w rozrzutniku, to na postoju tak trochę z górki wyciekło tyle, że od razu go odstawiłem, powstaje pytanie czy trzeba go rozpoławiać czy nie, nigdy nie rozpoławiałem 80-tki, jak się za to zabrać

pasio    1

no właśnie z silnika nie,to raczej ze skrzyni chyba, dzisiaj jak pochodził w rozrzutniku, to na postoju tak trochę z górki wyciekło tyle, że od razu go odstawiłem, powstaje pytanie czy trzeba go rozpoławiać czy nie, nigdy nie rozpoławiałem 80-tki, jak się za to zabrać, aha i jeszcze jedno jak sprawdzić czy turbina działa (ktoś powiedział jak gwizda to działa)-to chyba marny sposób na sprawdzenie, jak wcześniej napisałem, ma turbo ale muł z niego straszny, poza tym pali jak smok

rafal13113    96

zależy co chcesz zrobić pompę od podnośnika i od skrętu można wyjąć bez rozjeżdzania z resztą to gorzej trzeba rozbierać a ta c 355 to z przyczepą o łącznej wadze około 4,5 tony po polu już dawał ogniem z tym turbem fakt jak gwiżdze to działa u mnie jak padło zaczął strasznie łyka olej a przy okazji zadbaj żeby połączenie z filtra powietrza do turbo było idealnie szczelne bo jak będzie zaciągał powietrze na lewo to może ci silnik rozwalić, a z tym że ma muła sprawdz zapłon a przede wszystkim pompę wtryskową i wtryski

quercus    6
zależy co chcesz zrobić pompę od podnośnika i od skrętu można wyjąć bez rozjeżdzania z resztą to gorzej trzeba rozbierać a ta c 355 to z przyczepą o łącznej wadze około 4,5 tony po polu już dawał ogniem z tym turbem fakt jak gwiżdze to działa u mnie jak padło zaczął strasznie łyka olej a przy okazji zadbaj żeby połączenie z filtra powietrza do turbo było idealnie szczelne bo jak będzie zaciągał powietrze na lewo to może ci silnik rozwalić, a z tym że ma muła sprawdz zapłon a przede wszystkim pompę wtryskową i wtryski

Mamo !! To na jakich obrotach to ciągałeś bo niewierze żeby od tak se dawał ogniem w komin !!

rafal13113    96
Mamo !! To na jakich obrotach to ciągałeś bo niewierze żeby od tak se dawał ogniem w komin !!

jak napisałem pompa była walnięta to samo mówi za siebie a wież nie należę do tych ludzi co po polu jeżdzą 60 na drugim biegu a żeby go troche rozpędzić jeszcze na kiepskiej pompie gdzie był trochę słabszy to trzeba nieco przycisnąć i dać mu po garach żeby pokazał ile mu zostało jeszcze koników a ile już przeszło na emeryturę to rzucał ogniem i tyle ;):P

quercus    6

No w sumie i ja bym też tak przycisnął ;). A jaki to był rocznik ?? I długo na gazie do dechy jeździłeś ??

rafal13113    96
No w sumie i ja bym też tak przycisnął ;). A jaki to był rocznik ?? I długo na gazie do dechy jeździłeś ??

nie pamiętam dokładnie to było dość dawno a rocznik to był 1973 a po za tym wróćmy do tematu bo zaraz jakiś moderator nas ochrzani za nie trzymanie się tematu i będzie miał racje

tata1    0

Witam

Pytanie do rafal13113

Na czym polegało wywalenie wzmacniacza i wstawienie wałka. Bo słyszałem że zaspawują wzmacniacz, ale o wałku nie słyszałem.

A chciałbym wyrzucić wzmacniacz, nie psując go. Opisz to.

Toomasz Wójtowicz

rafal13113    96
Witam

Pytanie do rafal13113

Na czym polegało wywalenie wzmacniacza i wstawienie wałka. Bo słyszałem że zaspawują wzmacniacz, ale o wałku nie słyszałem.

A chciałbym wyrzucić wzmacniacz, nie psując go. Opisz to.

Toomasz Wójtowicz

wałek na którym jest koło od wzmacniacza wywalasz i kupujesz w agromie baz tego koła reszte części zabierasz i po sprawie ja kupowałem taki wałek w greene tylko stary miał inny frez i przy okazji trzeba było zmienić tarczę od sprzęgła podejrzewam że w każdej agromie powinieneś dostać taki wałek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować