Zaloguj się, aby obserwować  
WACO23

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WACO23    0

wiecie coś może na ten temat.Czy turbo w zetorze bardzo odbija się na spalaniu. Na pewno pali więcej ale chciałbym wiedzieć dokładnie...pzdr

7341Zetor    0

wcale że nie bo spali mniej w turbo jest inna pompa która daje mniejsza dawke a która lepiej się spala gdyż jest więcej powietrza

Wiadomość z agroFakt.pl

7341Zetor    0

to tylko brać większa moc i mniejsze spalanie :) :) :(

w sumie tak tylko że każdy się boji turbiny w używanym bo jak będzie padnięta to trzeba wymieniać lub n aprawiać a to kolejne koszty

bialy1989    5

Ja mam zetorka z turbo i robiłem w nim już chyba wszystko z wyjątkiem (odpukać) turbiny właśnie :) w turze pali 5-6 litrów na godz.

jony23    0

też mam 7745 z turbinką tyle że nie orginalną ale dynamika jest zupełnie inna niż w tych bez turbo

Z E T O R 7 7 4 5

Gość mirek37   
Gość mirek37

jony23. masz turbinę nie oryginalną, może sam zakładałeś bo ja myślałem nad założeniem do zwyklego , tylko nie wiem czy się sprawdzi,czy takie same są tłoki , pompa itp.

7341Zetor    0

nie radze akładać silniki z turbo mają inną głowicę dodatkowe kanały chłodzące jest też mocniej zrobiona ma też inną pompe wodną z dodatkowym wejściem który podłączony jest przy obudowie filtra oleju woda lub płyn przepływa i chłodzi olej, turbo też ma natrysk oleju na denka tłoka dzięki niemu tłoki są chłodzone bez tego wypałi dziure, inne są korbowody ogólnie mówiąc materiały są mocniejsze, a iże nie wspomne że jest inna pompa paliwowa ma inne dawki i trochę inna budowę. turbo jest dobre bo można smusić silnik aby wydajniej pracował i miał większą moc my brali 7341 w podstawowej wersji tylko ojciec dopłacił bodaj 2000 zł i kupi turbo z intercollerem. wzieliśmy jedną z ostatnich sztuk w kraju. silnik gwizda jak rakieta a i jest zrywniejszy. nawet na fakturze z fabryki jest napisane 64 kw czyli jakieś 10 km więcej niż w serii 7340

Gość mirek37   
Gość mirek37

na pompie bym przestawił a te tłoki podejrzewam że takie są.dzięki :(

LukeClaas    396

Jeśli kupisz 7745 z turbem to radzę Ci aby po zapaleniu ciągnik pochodził min. 3-5 min na wolnych obrotach zeby było lepsze smarowanie i po pracy też niech pochodzi na wolnych obrotach aby turbina się schłodziła. Zapewnia to dłuższe życie turba.

7341Zetor    0

co do tłoków to nie wiem ale korbowody to napewno inne mają dodatkowy kanał przelotowy do natrysku oleju, bez tego podwyrzszona temperatura wypali tłoka. a co do pompy to wątpie czy ci się uda albo będzie ci dymił jak dasz za dużo a jak dasz zamało to będzie mulny a turbina będzie ci zaskakiwać koło 2tyś obrotów. wiem że w fabryce jak ustawiają to mają maszyny które dopasowywują ciśnienie doładowania do paliwa, ciągnik ma moc a nie pali tak dużo poza tym robią to tak aby turbodziura była jak najmniejsza, kto ma turbine to wie oco chodzi

ja sam zakładałem turbinę do zetora 7045 wraz z intelcollerem i teraz śmiga jak nie wiem co a co do tłoków i korbowodów nic nie zmieniałem ale co do dawki paliwa to mój tata dał pompe do regeneracji i przystosowali dawke do turbo.Jestem z zetora zadowolony . Zetor ciąga pług obrotowy 3 i kultuwator z podwójnym wałem . Dlatego wbrew zdaniu kolegów radze załozyć turbine :) . Robota o niebo lepsza :)

7341Zetor    0

ile zrobiłeś na tej przeróbce mtg, a i gdzie upakowałeś interkoller bo chyba przed maske bo tam filter dużo miejsca zajmuje a i jak go wpiąłeś przed czy za turbiną i czy robiłeś jakieś chłodzenie oleju

Marcelix    66

Nie chyba tylko na pewno tak jak napisał kolega powyżej :D

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

daniel125d    1

ja sam zakładałem turbinę do zetora 7045 wraz z intelcollerem i teraz śmiga jak nie wiem co a co do tłoków i korbowodów nic nie zmieniałem ale co do dawki paliwa to mój tata dał pompe do regeneracji i przystosowali dawke do turbo.Jestem z zetora zadowolony . Zetor ciąga pług obrotowy 3 i kultuwator z podwójnym wałem . Dlatego wbrew zdaniu kolegów radze załozyć turbine smile.gif . Robota o niebo lepsza smile.gif

myślę że to turbo nie wiele ci dało bez poczynienia pewnych zabiegów to tak jakby sypać piasek do dziurawego worka no fajny warkot ale nic więcej prucz twej uciechy

daniel125d    1

wcale że nie bo spali mniej w turbo jest inna pompa która daje mniejsza dawke a która lepiej się spala gdyż jest więcej powietrza

nic tylko zmniejszać dawkę i pompować silniki

też mam 7745 z turbinką tyle że nie orginalną ale dynamika jest zupełnie inna niż w tych bez turbo

piszesz że turbina w twoim jest nie orginalna napisz od czego masz turbinę jakie posiada doładowanie bo ta zetora szału nie robi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Treys
      Witam po raz pierwszy.
      Ostatnimi czasy oddałem pompę do regeneracji bo nie odpalany był traktor długi czas ( mniejsza z tym czemu ) - siadła pompa oczywiście została zregenerowana i działa.
      Problem pojawił się, że leje się z tego miejsca paliwo

Zdaje mi się, że śrubka która jest zamontowana nie jest oryginalna ponieważ przepuszcza paliwo

Jestem laikiem w tych sprawach i nie wiem czy taka była zamontowana czy ktoś inny grzebał....w każdym bądź razie ucieka z tego miejsca paliwo i się sączy jakby nie było szczelne.
    • Przez ziooober88
      Witam, jakiś czas temu robiłem remont Zetora 7211. Dzisiaj pracował z głęboszem 1-pazur. Miał trochę ciężko. Chłodnica jest zalana płynem do połowy tego górnego węża. Z wężyka tego co jest pod korkiem chłodnicy założyłem wężyk, który włożyłem do butelki. No i gdy sprawdziłem czy coś naleciało do tej butelki to było jakieś 0,7l.
      Termostat był wymieniony w zeszłym roku. Silnik ma temperaturę pracy w granicach 90 stopni.
      Kiedy silnik ostygł odkręciłem korek chłodnicy i słychać było zasysanie powietrza. W momencie odpalenia ciągnika płyn w chłodnicy zachowuje się stabilnie.

Czy takie zachowanie pod dużym obciążeniem (czasami traktor prawie zgasł - jeżdżone było na szybkiej jedynce) jest normalne? Może wtedy wywalać delikatnie płyn? W chłodnicy zostało płynu tyle, że dotykał dolnej krawędzi tego węża górnego.
    • Przez sylwek1999
      Witam zetor na zimnym silniku lub ciepłym na obrotach jałowych dymi nie na niebiesko-bialy dym. Jakie mogą być przyczyny od czego zacząć?
    • Przez Matin2o
      Witam mam problem zrobiłem remont generalny silnika w zetor 7211 i ciśnienie jest za niskie.Na wolnych obrotach i nierozgrzanym silniku wynosi 2 atm,a na większych obrotach i nierozgrzanym silniku 3,5 atm.Mam zamiar wymienić bąka na wymienny filtr oleju, czy to coś da?Mam nowy licznik.Co zrobić aby ciśnienie było większe?

P.S 
      Jakie powinno byc ciśnienie?
    • Przez m3tysek
      Witam, dwie głowice są wilgotne na wydechu albo olej lub paliwo wymienione pierścienie i tuleje dotarły głowice po remoncie nowe wtryskiwacze, została tylko stara pompa. Głowice 1czeska 2 Chełmna i tu jest zagadka gdzie nie przykrece głowicy czeskiej jest sucha tylko w zamiennik jest mokry, nie mam pojęcia dlaczego poprzedni właściciel zamienił głowice. Pompą wtryskową też przyspieszałem i opóźnialem zapłon nic to nie daję, wtryskiwacze dwa podtoczone żeby były głębiej nic nie dało już brak pomysłu

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj