Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WACO23

Czy (i w jakim stopniu) turbina wpływa na spalanie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

WACO23    0

wiecie coś może na ten temat.Czy turbo w zetorze bardzo odbija się na spalaniu. Na pewno pali więcej ale chciałbym wiedzieć dokładnie...pzdr

7341Zetor    0

wcale że nie bo spali mniej w turbo jest inna pompa która daje mniejsza dawke a która lepiej się spala gdyż jest więcej powietrza

Wiadomość z agroFakt.pl

7341Zetor    0

to tylko brać większa moc i mniejsze spalanie :) :) :(

w sumie tak tylko że każdy się boji turbiny w używanym bo jak będzie padnięta to trzeba wymieniać lub n aprawiać a to kolejne koszty

bialy1989    2

Ja mam zetorka z turbo i robiłem w nim już chyba wszystko z wyjątkiem (odpukać) turbiny właśnie :) w turze pali 5-6 litrów na godz.

jony23    0

też mam 7745 z turbinką tyle że nie orginalną ale dynamika jest zupełnie inna niż w tych bez turbo

mirek37    31

jony23. masz turbinę nie oryginalną, może sam zakładałeś bo ja myślałem nad założeniem do zwyklego , tylko nie wiem czy się sprawdzi,czy takie same są tłoki , pompa itp.

7341Zetor    0

nie radze akładać silniki z turbo mają inną głowicę dodatkowe kanały chłodzące jest też mocniej zrobiona ma też inną pompe wodną z dodatkowym wejściem który podłączony jest przy obudowie filtra oleju woda lub płyn przepływa i chłodzi olej, turbo też ma natrysk oleju na denka tłoka dzięki niemu tłoki są chłodzone bez tego wypałi dziure, inne są korbowody ogólnie mówiąc materiały są mocniejsze, a iże nie wspomne że jest inna pompa paliwowa ma inne dawki i trochę inna budowę. turbo jest dobre bo można smusić silnik aby wydajniej pracował i miał większą moc my brali 7341 w podstawowej wersji tylko ojciec dopłacił bodaj 2000 zł i kupi turbo z intercollerem. wzieliśmy jedną z ostatnich sztuk w kraju. silnik gwizda jak rakieta a i jest zrywniejszy. nawet na fakturze z fabryki jest napisane 64 kw czyli jakieś 10 km więcej niż w serii 7340

LukeClaas    362

Jeśli kupisz 7745 z turbem to radzę Ci aby po zapaleniu ciągnik pochodził min. 3-5 min na wolnych obrotach zeby było lepsze smarowanie i po pracy też niech pochodzi na wolnych obrotach aby turbina się schłodziła. Zapewnia to dłuższe życie turba.

7341Zetor    0

co do tłoków to nie wiem ale korbowody to napewno inne mają dodatkowy kanał przelotowy do natrysku oleju, bez tego podwyrzszona temperatura wypali tłoka. a co do pompy to wątpie czy ci się uda albo będzie ci dymił jak dasz za dużo a jak dasz zamało to będzie mulny a turbina będzie ci zaskakiwać koło 2tyś obrotów. wiem że w fabryce jak ustawiają to mają maszyny które dopasowywują ciśnienie doładowania do paliwa, ciągnik ma moc a nie pali tak dużo poza tym robią to tak aby turbodziura była jak najmniejsza, kto ma turbine to wie oco chodzi

ja sam zakładałem turbinę do zetora 7045 wraz z intelcollerem i teraz śmiga jak nie wiem co a co do tłoków i korbowodów nic nie zmieniałem ale co do dawki paliwa to mój tata dał pompe do regeneracji i przystosowali dawke do turbo.Jestem z zetora zadowolony . Zetor ciąga pług obrotowy 3 i kultuwator z podwójnym wałem . Dlatego wbrew zdaniu kolegów radze załozyć turbine :) . Robota o niebo lepsza :)

7341Zetor    0

ile zrobiłeś na tej przeróbce mtg, a i gdzie upakowałeś interkoller bo chyba przed maske bo tam filter dużo miejsca zajmuje a i jak go wpiąłeś przed czy za turbiną i czy robiłeś jakieś chłodzenie oleju

daniel125d    1

ja sam zakładałem turbinę do zetora 7045 wraz z intelcollerem i teraz śmiga jak nie wiem co a co do tłoków i korbowodów nic nie zmieniałem ale co do dawki paliwa to mój tata dał pompe do regeneracji i przystosowali dawke do turbo.Jestem z zetora zadowolony . Zetor ciąga pług obrotowy 3 i kultuwator z podwójnym wałem . Dlatego wbrew zdaniu kolegów radze załozyć turbine smile.gif . Robota o niebo lepsza smile.gif

myślę że to turbo nie wiele ci dało bez poczynienia pewnych zabiegów to tak jakby sypać piasek do dziurawego worka no fajny warkot ale nic więcej prucz twej uciechy

daniel125d    1

wcale że nie bo spali mniej w turbo jest inna pompa która daje mniejsza dawke a która lepiej się spala gdyż jest więcej powietrza

nic tylko zmniejszać dawkę i pompować silniki

też mam 7745 z turbinką tyle że nie orginalną ale dynamika jest zupełnie inna niż w tych bez turbo

piszesz że turbina w twoim jest nie orginalna napisz od czego masz turbinę jakie posiada doładowanie bo ta zetora szału nie robi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez Mateusz_320
      Panowie mam problem z korbowodami do zetora 5211. Kupiłem wczoraj i dzis zaczałem wazyc i 2 maja 305g a 1 ma 285g czy stanie sie cos tej róznicy 2 deko? Prosze o pomoc 
    • Przez leszczu19901
      Panowie, nie wiem czy to problem, czy nie, ale ostatnio ustawiałem zawory w Zetroze i teraz na jałowych obrotach słychac z obudowy fitra powietrza takie buczenie. Przed ustawieniem zaworów tego buczenia nie było. Dodam, równiez że na 3 cylindrze na zaworze ssącym nie było żadnego luzu.
    • Przez Mateusz_320
      Witam. Mam trudna sparwe ale mianowicie mam zetora 5211 91r 4810mtg i w lecie palił do strzału a teraz przy 5-10 stopniach ma problemy z odpaleniem. Po odpaleniu za 2 3 razem kopci jak szalony ciagle gdy sie przygrzeje to nic ale na zimnym tak ma. Dodam oleju nie bierze zawory były nie dawno ustawione Olej jest równo z maxem. Chce to naprawic przed zima bo w zimie nie ruszy pewnie. Pozdrawiam