Polecane posty

lukasZ2008    18

Czy stosował ktoś z was oprysk Prestige 290FS na kukurydze w celu odstraszenia szpaków,wron i innego ptactwa?Nie jest to typowy oprysk na kukurydze tylko od zarazy ziemniaczanej,robaków itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

to nie jest oprysk tylko zaprawa do bulw ziemniaków na robaki i choroby grzybowe wschodzących kiełków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

A mi sprzedawca w sklepie powiedział że to tego też sie nadaje bo rolnicy stosują i sie sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    50

u mnie dziki podchodzą na ziemniaki ale po zaprawianiu zauważyłem że im bulwy te co wsadzone nie smakują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

miałem kiedyś podobną sytuację, po zaprawieniu bulw sadzeniaków w maju wpadły dziki i co ciekawe nie powyjadały zaprawionych bulw tylko świeże pędy z zawiązanymi młodymi ziemniakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroweres    6

Na wrony i inne ptactwo radze zastosować nasiona zaprawiane (u nas mieszało się nasiona zaprawiane z nie zaprawionymi w stosunku 1:4 i rezultat był bardzo dobry). Co do dzików to radze wybrać się do najbliższego koła łowieckiego i tam dostaniesz taki środek odstraszający, który polecam bo naprawdę działa, w zeszłym roku uratował on ok 3 ha kukurydzy przed zmarnowaniem......


i życie toczy sie dalej.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

My wcześniej stosowaliśmy Mesurol.Ale już go nie ma i sprzedawca powiedział że teraz wszyscy biorą ten a innego nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

a ja mam takie pytanie bo w tym roku chce zaprawiac ziemniaki wlasnie prestige i tam nibym na stonke to dziala do okolo 3 miesiecy. Czy mozna tym spryskac ziemniaki dajmy w lipcu i czy to pomoze i nie zaszkodzi i czy zadziala takze na zaraze jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

to jest zaprawa przyjacielu, także myślę, że nie powinno stosować się jej jako zabieg dolistny, raczej na pewno. Bulwy zaprawione zabrania się spożywać, jak Ty opryskasz część zielną to z pewnością substancja aktywna przedostanie się do ziemniaków, bo z tego co mi wiadomo działa systemicznie. Poza tym za cenę Prestige będziesz miał w miara dobry fungicyd i coś na robala, chyba nie warto ryzykować. :) Osobiście nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

a ogolnie jak to jest jak dajmy posadze zimniaki 10 kwietnia i zaczne kopac 10lipca to nie potruje sie tymi ziemniakami ??;D jest jakis okres karencji czy cos takiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

'minor15' jeśli zaprawisz sadzeniaki, to kopiąc świeże ziemniaki te stare są już rozłożone w glebie albo wybierasz je ze świeżych, więc nie ma obawy, że spożyjesz PRESTIGE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

170zł/l to jest cena prestige, ale jest tez w tym roku prestige forte którego daje sie 60ml na 100kg ziemniaka, ale nie wiem jaka cena, podobno troche drozszy 1l. ale ale taniej wyjdzie niz prestige

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasZ2008    18

Ja zapłaciłem 179 zł,a za parę dni ma kosztować ok 220 bo wyszła nowa seria,ma mieć coś inną skład,więcej środków owadobójczych coś takiego mi sprzedawca mówił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale ten nowy prestige forte ma mniejszą skuteczność od zwykłego prestiga co dajesz w dawce chyba 70 ml.znalazłem ostatnio na necie doświadczenia z zaprawianiem z jakiegoś instytutu .ja daję zawsze 100 ml jak na sadzeniaka.a dzik raz mi wszedł w zeszłym roku i nadgryzł z 10 bulw i dał sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj