ka1czor

skladowanie slomy i siana w pryzmie

Polecane posty

ka1czor    1

Czy ktos z was skalduje siano i slome w pryzmie na polu?? Zastanawiam sie czy da sie pryzme czy to ze sloma czy sianem zabezpieczyc przed deszczem i sniegiem?? Probowalem kiedys przykrywac takimi zwyklymi plandekami niebieskimi ale to nie zdalo egzaminu. a teraz zastanawiam sie czy da sie tak zrobic zeby kupic jakas plandeke taka jak na Tirach lub ta folie do slomy i siana i tak pryzmowac na polu. Prosze o opinie. Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pryzmę to będziesz miał jak to źle zabezpieczysz od deszczu, a jak zrobisz dobrze to będzie to sterta, jakoś nasi dziadowie i prapra dziadowie nie mieli plandek folii i innych płacht a siano robili, fakt brogi i inne takie tam wynalazki odpadają, ale stertę trzeba dobrze zaczubić, udeptać i ułożyć tak żeby woda miała spływ, ale straty i tak są dość duże i to nie tylko dlatego że zagnije ale myszy robią z takiej słomy sieczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozin    0

Myszy to nic w czasie ostatniej srogiej zimy u mnie w stercie bel słomy przesiadywały dziki ale na szczęście nie narobiły szkód. Co roku przykrywałem stertę folią czarną od kiszonek ale już po miesiącu wiatr robił dziury więc stwierdziłem że to bez sensu i teraz mam bez żadnego przykrycia ale słoma jest dosyć mokra zwłaszcza na skrajnych belach ale straty nie są duże. do składowania najlepsze są stodoły i wiaty wystarczy sam dach i już jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian7245    0

Ja owijam bele siatką a nie sznurkiem i niczym nie przykrywam zero strat. jak ci sznurek szczeli to zaraz cala bela sie rozwala a jak masz siatke to sie wszystko czyma kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

W naszych stronach jest jeszcze metoda tzw. recyklingowa. To znaczy stawia się bele ze słomy w pionie równiutko jedna na drugiej a na ostatnią zakłada się przeciętą na pół folię z beli po sianokiszonce. Wtedy wszystkie belki są suche. Ja osobiście stawiam również pionowo ale nie nakrywam bo nie mam sianokiszonek i ta górna jest trochę namięknięta ale te pod spodem już wszystkie są suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja okrywam zieloną plandeką,potem wiąże worki z piaskiem do linek, które przerzucam przez scerte co 1 metr i na razie jest OK! Okrywałem czarno folią ale poszła z wiatrem,za słaba.Gdy się nie okryje to są straty pomimo to że robię w siatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

U mnie jest okrywana czarną folią taką jak do kiszonek, a bele układam tak jak prasa wyrzuca i folię kładę do samej ziemi, wszystko jest suche, tylko jak długo takie bele leżą to gryzonie się za nie biorą :)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

W naszych stronach jest jeszcze metoda tzw. recyklingowa. To znaczy stawia się bele ze słomy w pionie równiutko jedna na drugiej a na ostatnią zakłada się przeciętą na pół folię z beli po sianokiszonce.

U nas też tak próbowali ale niestety ciężko znaleść tyle równego terenu :) aby cały stóg tak stał bez związania na cegiełkę. Dlatego jak okiem sięgnął stoją daszki słomiane. Zaletą takiego ustawiania jest czas bo nie ma potrzeby używania chwytaka, wystarczą widły na ładowaczu i można kłaść nawet po trzy bele na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

ja rocznie ukaładam około 1500 bel słomy w sóg i niczym nie okrywam tylko bele owijam siatko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

My jak kładziemy na polu to od razu jedna na drugą a potem na stóg to od razu po dwie się bierze chwytakiem przez to można postawić 4 szt. do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo2286    0

W tamtym roku mieliśmy ustawione pionowo 3 do gory a na wieszku rozścielone lilka belek i zrobiony czubek, zdażyło sie tak że nawet pierwsza od spodu byłe troche zamokniętaw środku, a dziś jak brałem to są suchutki wszystkie co do jednej tylko ze też są założone folie z sianokiszonki owinięte jeszcze streczem(by wiatr nie zdią folii) i też zrobiony czubek z słomy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mchammer    0

Panowie ciut odświeżę. Ja swoje bele składowałem w następujący sposób układałem je pionowo po trzy na kupę i na górze tylko przykryłem plandeką sam wierzch i powiem wam, że po tym zabiegu, a zrobiłem tak jeszcze przed śniegami straty są na prawdę bardzo małe. Niż jak to wcześniej w stertę taką tradycyjną układałem 4-3-2 czy tez 3-2-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To masz małe wiatry :) u mnie porywa plandeki na inne wioski hehe

Ale sposób ciekawy tylko pracochłonny. Jak wiązki zbite to równie dobrze można składować normalnie. I przedwczoraj ładowałem gościowi baloty i powiem wam że siatka to szajs. Słoma dwuletnie była przygnita i się posklejały, a że to siatka to zrobiła się tak sama że sama pęka. Na 5 załadowanych dwie poszły w gnój. Co prawda sznurki też pękają ale nie tak szybko i zawsze się zdąży zawieść balota do celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mchammer    0

Siano to my mamy na oborze lub w stodole, ale jak poukładaliśmy pionowo 3 jedna na drugiej to po boku ładnie zleciała woda i straty do tradycyjnego to jak dzień do nocy. Wiatry u mnie też duże jak okryliśmy cała jak była jeszcze tradycyjnie ułożona to na podarło, a miałem taką niebieską. I na jesień przestawiliśmy tak w pion te belki i na samą górę potem narzucaliśmy opon od samochodów rozrzutników traktorów i nawet jej nie ruszyło, a wiało jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj