Polecane posty

lukaszwow    0

Mam oborę o wymiarach 6m szeroką i 8m długą.

-Czy na tej powierzchni mogę mieć 10 opasów?

-Czy opłaca mi się założyć ruszta. Zwróci się to?

-Może lepiej na płytkiej lub głębokiej ściółce?

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

bez problemu możesz tam zmieścić 12 sztuk. lepiej ci się będzie oopłacać na głębokiej ściółce


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

spokojnie zmieścisz tam 10 sztuk i opłaca się na głębokiej ściółce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

Ruszta może i by się wróciły z biegiem czasu ale ja tez uważam ze lepiej na głębokiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1629.htm wystarczy policzyć. Pamiętaj ze musisz sobie zostawić miejsce na korytarz paszowy. Poza tym jeśli to będzie jeden boks to chyba jedynie hodowla rzutowa, czyli kupujesz na raz cielaki na pełno obsadę i chowasz i na raz sprzedajesz. Nie wyobrażam sobie wpuszczania małych cielaków do dorosłych byków.

A nie lepiej uwieziowo tak jak ja zrobiłem w tamtym roku?? U mnie wymiary to 6x7m i jest 9 stanowisk


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Uważam że powinieneś zrobić uwięzioną oborę na płytkiej ściółce ponieważ możesz chować w niej byki o różnym wieku i będzie ci potrzeba mniej słomy do słania niż na głębokiej oraz wyjdzie ci taniej niż montowanie ruszt


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwow    0

A jeśli byki będą na uwięzi to obornik czym będzie lepiej wyrzucać turem przy Ursusie C-360. Czy zgarniaczem jakim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja usuwam turem co jakiś czas (około2 tygodnie). Trzeba tylko uważać aby nie najechać ciągnikiem na byka abo nie uderzyć go turem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wyganiam. Po prostu wiżdzam i wybieram. Teraz muszę bardziej uważać bo mam krokodyla przy turze ale daje rade :)

 

Tu masz fotki ja to miejsce wygląda http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=user&user=564&do=view_album&album=688


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kupione w pobliskim składzie metalu :( 2 ceowniki 80 i kilka sztang profilu 30x50x3. Do tego paczka elektrod. Jedno stronę wspawałem w jeden dzień.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj