Zaloguj się, aby obserwować  
dralo5

Dominator 56

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dralo5    27

Witajcie.

 

Widziałem wątek już o 56 na forum ale nic szczególnego tam nie ma o nim.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy silnik 80 km nie jest za mały do sieczkarni i hedera 3 m?

Czy ktoś wie jaka jest jego wydajność w pszenicy? Wydajnością do jakiego kombajnu jest podobny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Gdyby silnik był za mały to w fabryce montowaliby większy.

Miałem kiedyś protectora 50 hedr 3m z sieczkarnią silnik 72 kM, wydajność ogólnie mniejsza od bizona o 10-20% ale w trudnym koszeniu większa 10-30% bo nie zapycha się nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

w sumie też tak myślałem że jakby był za mały to by większy montowali. Ale już mam na oku 58 i ma od 56 o 5 km silnik mocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

dralo5

Z jakiego roku był ten kombajn.

My posiadamy Claasa Dominatora 66 z roku 85 .Posiada silnik Perkins 120km , kosa 3,10m :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

U nas we wsi jest jeden taki kombajn , bardzo zadbany. Spokojnie sobie daje radę z sieczkarnią. Właściciel bardzo szybko zapierdziela z sieczkarnią i wcale nie widać ,żeby chociaż trochę miał za ciężko, naprawdę spokojnie sobie daje radę, a silnik mu prawie dymka nie puści :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

56 z 93 a 58 nie wiem z którego. Cena obu jest identyczna.

 

 

No niezłe kity ci żenią z tymi rocznikami.

 

Dominator serii 56 1978-82 rok,

seria 58 1982-87 rok

seria 58s 1987-98 rok

seria 58s z silnikiem 6 105kM d0 2003r.

acha jeszcze 58 Claasic 2001-2003

 

dralo5

Z jakiego roku był ten kombajn.

My posiadamy Claasa Dominatora 66 z roku 85 .Posiada silnik Perkins 120km , kosa 3,10m wink.gif

 

 

Claas nie produkuje zespłów żniwnych 3,1m tylko 3 lub 3,6m. Moc silnika 100kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Wybacz, nie zauważyłem, że piszesz o kosie.

Dla profesjonalisty istotna jest szerokość robocza zespołów żniwnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wsi jest taki kombajn heder 2,70m sieczkarnia i idzie jak przecinak ani jednego dymka nie puści. :) jak kosił obok mojego pola to ja jechałem ursusem 5312 na 1 szosowej 1500obr i mnie wyprzedzał :) . naprawde ładnie pocina :(


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Czy może ktoś mi z posiadaczy kombajnów Claas wyjaśnić do czego służą pozycje na zdjęciu:

2, 7, 8 oraz 20?

post-19341-127028713821_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Witam

Pozycja 2 - jest to dźwignia do otwierania okienka podajnika kłosowego na rysunku to numer 1

7i8 - to dźwignie do regulowania klepiska wstępnego ale główna regulacja przebiega śrubami po bokach bębna

20 - w moim dominatorze 56 taki przełącznik znajduje się na panelu obok zegara motogodzin i służy do wyłączania czujnika awaryjności sieczkarni gdy jest odpięta.

 

Witajcie.

 

Widziałem wątek już o 56 na forum ale nic szczególnego tam nie ma o nim.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy silnik 80 km nie jest za mały do sieczkarni i hedera 3 m?

Czy ktoś wie jaka jest jego wydajność w pszenicy? Wydajnością do jakiego kombajnu jest podobny?

 

W styczniu dokonałem zakupu Dominatora 56 1979r 1700mtg kabina sieczkarnia, posiada silnik perkinsa 6 cylindrów bardzo zadbany poszukiwania trwały 6 miesięcy. Silnik jest swierzo po remoncie a właściwie wymianie gdyż w poprzednim pękł wał, mam na silnik roczną gwarancję czyli właściwie na tegoroczny sezon żniwny :D

Tak więc poprzedni musiał byś chyba za słaby, lub po prostu miał wadę materiałową.

 

Czy dominatory 56 miały montowany silnik 6 cylindrowy?

Z moich obserwacji raczej nie a poza właśnie rodzajem silnika niczym nie różniły się od modeli 66.

Czy można powiedzieć że teraz posiadam model 66? oczywiście teoretycznie :)


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie obr. młocarni powinny być pokazywane wtedy jak masz możliwość płynnej, bezstopniowej zmiany tych obr. Jak zmieniasz tylko paski na kołach pasowych to po co?? max. obr. silnika są i tak jedne i te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Witam ponownie po sezonie żniwnym 2010

Po lewej stronie kierownicy jest taki przełącznik którym się zmienia co pokazujegłówny licznik obrotów pod kierownic ą albo obroty skrzyni albo młocarni

 

Teraz mogę wystawić opinie mojemu Claas -owi Dominator 56 ma już przepracowane 1856 mtg i jak wyżej już pisałem miał przed tegorocznym sezonem 1700 mtg. Awarii uległo tylko łożysko na młynku, łożysko na odrzutniku słomy od strony zbiornika paliwa ( super rozwiązana wymiana łożyska razem z koszem da się szybko zrobić w warunkach polowych w poprzednim moim claasie Merkatorze 50 to by była droga przez mękę), oraz łożysko na lewym tylnym kole po utonięcu i akcji ratowniczej :huh:. Poza tymi drobnymi wpadkami maszyna zapracowała na moje pełne uznanie POLECAM wszystkim ten model świetna wydajność i bezawaryjność!!!

Każdemu życzę trafić taki egzemplarz.

 

Wrzuciłem fotki na galerie :)

Edytowano przez Szczur

Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

No ja również kolego nie mam co narzekać na swój 66. Tylko mieliśmy problem z napędem targańca. Ale to już był kupiony ze zniszczonym a nie widać tego było. Byłem wiedział że ma takie luzy byłem przed żniwami zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Witam .Mam pytanie do posiadaczy kombajnu Dominator 56. Czy były w nich montowane  silniki Perkinsa inne niż 4.236. , bo ten który posiadam ma  oznaczenie LF22503 Silnik jest koloru granatowego - wersja Szwedzka kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj