Skocz do zawartości
lukaszwow

Jaki rozrzutnik, a jaki beczkowóz ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszwow    0

Założyłem ten temat ponieważ nie znalazłem takiego.

A mianowicie potrzebuje rozrzutnika i beczkowozu do zetora 7211

-Jaką marke polecacie.

-Jaka pojemność, ładowność.

Maszyny mają być nowe :)

Ferdek07    62

beczkowóz pomot 4,3 tyś l, a rozrzutnik to zależy gdzie wozisz, czy jest okresami grząsko czy nie, czy na wiosne w pole wozisz, to albo warfama n 218, albo tytan 7, lub mniejsze modele koniecznie na szerokich oponach :) w tytanie masz ten plus że zaczep na górny sobie przełożysz i ciągnik lepiej "będzie szedł"

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

40 kafli na wszsytko? oj to inne maszyny trzeba brać pod uwagę chyba że 40 tyś na sam rozrzutnik he he

TomCase    1

Ferdek dobrze poleca tytana ja go rowniez polecam bo sam takiego uzytkuje tylko troche wiekszego 8plus a co do beczkowozu to polecam joskina 4tys. Lepsze wykonanie i poza tym on jest na ramie a polskie beczkowozy nie wiem czy ktorys jest na ramie.

TomCase    1

To beczkowoz liczac gdzies 24tys ale tytana za 36tys to raczej ciezka sprawa bedzie. Moze kup jedna nowa maszyne a druga uzywke.

TomCase    1

A nie lepiej kupic nowy rozrzutnik a uzywany beczkowoz? Ja bym tak zrobil bo rozrzutnik to troche bardziej skomplikowana maszyna niz beczkowoz. He he za jakis rok to ja bym mogl Ci sprzedac swojego joskina bo bede na wiekszego zmienial. :)

Ferdek07    62

Jedno i 2gie skomplikowane nowa beczka jest dość tania 23 tyś a nowy gównomiot to ze 35 tyś co najmniej, zależy ile czego wozisz, rozrzutnik jest bardziej skomplikowany jak kupować to z wałami ślimakowymi na szerokich oponach a beczka jak beczka aby wywieść i zawór otworzyć i wylać, jak się pompa zwali to se elektryczną napompujesz, a z rozrzutnikiem nie wygrasz tylko widły do łapy he he

Ferdek07    62

To ja mam 150 tyś l i wy woże to beczką 3 tyś l kupioną za 500zł, na wiosnę 10-15 beczek to strzelić można w jedno popołudnie, więc jeśli wozisz blisko to nie ma najmniejszego sensu kupować nowej beczki, no chyba że wozisz daleko i szosą bo niby beczka powinna być rejestrowana, no i nawet jak się zepsuje beczka to pompkę elektryczną podlączasz i też wywieziesz i rozlejesz, właściwie sam zbiornik wystarczy, a z rozrzutnikiem już gorzej jak się popsuje coś to za widły i he ja he he

Buuz40    4

Ferdek dobrze poleca tytana ja go rowniez polecam bo sam takiego uzytkuje tylko troche wiekszego 8plus a co do beczkowozu to polecam joskina 4tys. Lepsze wykonanie i poza tym on jest na ramie a polskie beczkowozy nie wiem czy ktorys jest na ramie.

Ty naprawdę myślisz że Joskin jest produkowany za granicą? ;)

Robią bardzo dobre beczkowozy...ale wszystko od podstaw jest robione w Polsce.

Polecam Joskin.

DebyFarmer    5

Polecam Meprozet 4300L poj. a co do rozrzutnika to Tytan 7. Uważam że powinieneś się zmieścić cenowo. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam problem z rozrzutnikiem otoz ma on tasme podwujna czyli 4 lancuchy za kazdym jednym przestawiaja sie listwy dodam ze zebatki  nowe nie moge dojsc z nim do ładu napinacze z  przodu stoja krzywo ze niema jak juz naciagnac z jednej strony skrucic łancucha nie ma jak bo musza miec tyle samo ogniwek moze mial ktos taki problem co jeden rozrzutnik musze ustawiac listwy

• Przez creative1agh
      Witam,
      nabyłem drogą kupna rozrzutnik jak w temacie. Konstrukcja i materiały wydają się być bardzo solidne. Niejasne jest dla mnie rozwiązanie hamulca.  Widzę, że jest hydrauliczny od zaczepu idzie rurka do tylnej osi i tam rozchodzi się na oba koła. Niestety przy zaczepie przechodzi w elastyczny wężyk, który oczywiście jest urwany. Do tego ( tak przynajmniej myślę) patrząc od przodu, po lewej stronie na ramie zaczepu jest uchwyt w który włożona była : pompa hamulcowa zintegrowana ze zbiornikiem na płyn/olej. Nie mam nic więcej, nie spotkałem się nigdy z takim rozwiązaniem. Ma ktoś może zdjęcie, wie jak to ma działać? Co wyzwala hamulec?
    • Przez krystek1992
      Jak w temacie. DO tego rozrzutnika wziąłem dodatkowy rozdzielacz bo w ciągniku mam tylko 2 wyjścia hydrauliczne. Po podłączeniu hydrauliki za pomocą linek z ciągnika obsługuje rozrzutnik. Jedna dźwignia od podnoszenia i opuszczania klapy i druga od posuwu przód tył. Problem w tym że posuw idzie tylko wtedy gdy trzymam ręką wciśnięta dźwignie. Gdy dam na zaskok posuw przestaje iść. Przecież nie bedę na polu jechać i jedną reką trzymać kierownice a drugą dźwignie od posuwu. Ktoś pomoże?
    • Przez popec
      Witam!
      Zwracam sie do was użytkownicy AF z następującym pytaniem: jaki rozrzutnik wybrać??? W grę wchodzą 3 marki Joskin, Miro albo Fliegl. Ładowność to ma byc...i tu jest problem bo najlepiej by było żeby ciągał go traktor o mocy 72KM ale to mało, mam i 100 konny ale on pracuje przy turze więc te podpinanie i odpinanie chyba by sie nie opłacało. Dlatego może niech będzie 9 tonowy nie ładowany na max!? Da rade ten Ursus 5314?? Rozrzutnik raczej jedno osiowy z duzym kołem. Najbardziej to mi sie podoba Joskin Siroko 9T- http://www.agrofoto....skin-siroko-9t/ . Dobrze by było żeby jakis użytkownik takiego przedstawił swą opinie. Z góry dzieki za podjęcie tematu!

Przeniesiony!
    • Przez kamilk19912
      Koledzy mam dylemat który rozrzutnik wybrać, musi być 4 bębnowy pionowy adapter ponieważ mam większość wąskich działek (2 bebnowy potrzebuje więcej koni, ponoć), cenę mają podobna około 75 tys brutto. Rozrzutnik będzie również do wożenia kuku. Konie pociągowe to 90 koni(tytan) lub 155(metalfach)Dodam ze w większych tytanach nie ma adaptera 4. Kolega ma metal facha 8 na tandemie to narzeka(wpuklone burty, przeskakuje taśma,farba słaba) o tytanach słyszałem dobre opinie. Na dzisiaj będą rozwozić około 300 ton ale w przyszłości będzie 3 razy więcej. Słucham porad...