Alfx

Finansowanie zakupu - pytania i odpowiedzi

Polecane posty

Alfx    0

Witam Was wszystkich serdecznie.

Od ponad 5-u lat zajmuję się doradztwem w zakresie finansowania inwestycji w rolnictwie.

Jeśli macie jakieś pytania w tym zakresie - służę moją wiedzą i doświadczeniem.

 

Odpowiem na każde pytanie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Chcę budować oborę i skorzystać z kredytu MR lub Nowe Technologie. Czy mogę skorzystać z jakiegoś dofinansowani jeżeli tak to na jaki cel


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to chcesz dostać kredyt preferencyjny młody rolnik czy nowe technologie? ja brałem nowe technologie, jak masz mniej niż 40 lat to prościej młody ronik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

A co to sa te Nowe technologie?? O co w tym chodzi bo pierwszo slysze o takim czyms. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to kredyt dla rolników powyżej 40 lat, masz takie same zasady jak w mlodym rolniku, tylko że musisz mieć potem zaświadczenie z IJHARIS, lub inny świstek z ochrony środowiska że coś tam przyniosła ta inwestycja do gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfx    0

To są tanie kredyty oferowane przez banki. Tam trzeba szukać informacji o kredytach preferencyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie moja mama ma gospodarstwo o powierzchni 22 ha i chce mi je przepisać. Chciałem skorzystać z programu na młodego rolnika i z PROW czyli zwrotu za zakupione maszyny, a chciałem kupić ciągnik rolniczy John deere 5100m i trochę sprzętu do niego w premium trade. Mam takie pytanie czy dostanę na te hektary taki ciągnik i czy mogę wziąć sprzęt w tym premium trade i ile dostane tego zwrotu? moje gospodarstwo mieści się w woj lubuskim, proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

niestety do 2013 roku nie będzie już naboru na modernizacje gospodarstw w lubuskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Czy dostalbym jakies dofinansowanie na postawienie garazu na maszyny i przy garazu jeszcze pomieszczenia na nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Jeżeli zajmujesz sie tez kredytami to napewno wielu użytkowników jak i mnie interesuje jaki kredyt jest najkorzystniejszy przy zakupie maszyn i ciagników z PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dołączam się do pytania @Joachima. Też planuję zakup maszyn na PROW i w jakim banku dostanę najniższe oprocentowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dobre pytanie chetnie poczytam bo jestem tez zainteresowany finansowaniem prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

a ja mam takie pytanie...pobudowałem obore za własne środki bez żadnego dofinansowania ani kredytu.Obora wyniosła mnie ok 600tyś zł. Czy teraz moge ubiegac się o jakieś ulgi np.w podatku rolnym, czy moge uzyskac zwrot częsc wydanych przeze mnie środków czyli jakieś dofinansowanie, a może jakieś korzystne zakupy maszyn rolniczych???


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfx    0

Pozwolicie, że się wypowiem... tak bardziej ogólnie.

 

BNP Paribas Lease Group Sp. z O.o. finansuje zakup maszyn i urządzeń związanych z rolnictwem (z naciskiem na maszyny).

 

Do stworzenia ofert przyjmuje się jako bazę - WIBOR 1M (można sprawdzać na stronie np.: www.money.pl) i marżę banku - która wynosi w zależności od produktu (leasing, pożyczka zwykła i europejska), czasu trwania finansowania (2-7 lat) oraz częstotliwości rat (miesięczne, kwartalne, półroczne, roczne i sezonowe) - od 3,8% do 5%. Duży wpływ na koszt finansowania ma również zdolność kredytowa zainteresowanego (poziom ryzyka).

 

Firma finansuje również zakup maszyn rolniczych w ramach tzw. finansowania fabrycznego, bardzo często z dopłatami producentów - czyli tańszego od innych (SDF, John Deere, CLASS, VALTRA, Polmot Warfama).

Osobiście stosuję duże rabaty dla swoich klientów w ramach nadanych uprawnień. Dlatego śmiało mogę stwierdzić, że nie mam na dzień dzisiejszy konkurencji, poza produktami bankowymi dofinansowanymi ze środków unijnych.

 

Szczegółowe informacje podaję zawsze podczas spotkania z zainteresowanymi rolnikami.

 

Pozdrawiam! :)

Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

niech pan nie pierdzieli,bo wziolem w paribasie i mam 12,5%rocznie i raty mi nie maleja,.jedna wielka lichwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj