Pankarolek

Farmtrac 690DT [Połączone]

Polecane posty

Lukasz685dt    0

wpisz na allegro ,, linka farmtrac" wyskoczy ci ogłoszenie firmy agrotractor - ja mam od nich kupiony ciągnik, tez musze im powiedzieć żeby przywieźli mi na zapas jak będą jechali na przegląd.... ja ten zamiennik kilka razy w sezonie smaruje rzadkim olejem -z góry na linkę wleję pare kropli- to dużo pomaga-linka lżej pracuje i dłużej wytrzyma, pierwszej nie smarowałem i może dlatego tak szybko poszła, smaruje linke sprzęgła i linki od sterowania podnośnikiem-kilka minut roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ja w 675 ani razu jeszcze nie smarowałem linki ~450 mth i do tej pory trzyma oryginalna i lekko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A ja też trochę smarowałem pierwszą oryginalną linkę i może dlatego się urwała bo kurz się do niej przyklejał i się zacierała ale na tej co mam teraz na linkę jest założony jeszcze plastikowy wężyk i dlatego ona lżej chodzi w pancerzu .Może wiecie ile luzu ustawić na pedale sprzęgła po wymianie linki bo coś mi się widzi ze jest za duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Bo AGROTRAKTOR to porządna firma znam ten serwis i od nich też brałem farmtraca. Co do linek od sprzęgła ostatnio kupiłem jakąś powlekaną teflonem ale jak narazie leży i czeka w pogotowiu. Przyczyną pekania linki w moim było źle przyspawane mocowanie w kabinie teraz zrobiłem po swojemu i jak narazie linka działa już ponad 800 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz685dt    0

Co do luzu na pedale sprzęgła to jest napewno napisane w instrukcji, z tego co mi się kojarzy to było to chyba 2 cm skoku pedała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dziś dzwoniłem do firmy Agrotraktor chcę kupić linkę sprzęgła do FT690 I cena linki oryginalnej to 38zł ale też mają linki z innej firmy grubszą i pokrytą teflonem z kalamitką na smarowanie za 80zł sprzedawca polecał tą drugą czy miał ktoś do czynienia z tą linką i czy faktycznie jest aż tak dobra .Jeszcze jedno czy filtry paliwa i oleju wymieniacie na oryginalne czy stosujecie zamieńiki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Ja oleju to kupuje AGCO czyli od MF-a a paliwa to zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony171    0

U mnie kolega ma Belarusa 920.3 z turem i wzmacnianym podnośnikiem nie jest to zły sprzęt po za tym że trochę z niego leci a ma go 4 lata. Jest dość głośny w środku, nie ma też elektroniki, ale dziwne jest to że bez napędu w płógach kverland 4 skibowym ciężko mu idzie. Zaletą też jest to że ma oddzielny zbiornik na hydraulikę farmtrac też to ma. Każdy ciągnik różnie pali zależy co do niego zapniesz. Belarus ma szersze opony na łąki będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam pytanie do właścicieli Ft690 chodzi mi o wymianę filtra paliwa i separatora czy po ich wymianie trzeba w jakiś specjalny sposób odpowietrzać układ paliwowy czy wystarczy ze pompa elektryczna przepompuje paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

zakładasz nowe filtry wlaczasz zapłon , czekasz około minutki aż filtry sie napełnia i paliwo pojdzie przelewem. Traktor odpala od strzała nic nie trzeba dotykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dzięki chłopaki za odpowiedz mam 460mtg i tylko raz był zmieniany filtr paliwa przez serwis a separator to ani razu a tak wogóle to pompka elektryczna to całkiem ciekawa rzecz w tym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NhBartek    40

Ja to generalnie na 600 mth wymieniałem te filtry ale u nas wiadomo jakie jest paliwo takze nie ma co na tym oszczedzac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Mój 80 4WD sam tylko raz się odpowietrzył, a 2 razy musiałem luzować przewód na wtryskiwaczu. Pierwszy raz pompka chodziła kilkanaście minut i nie mógł odpowietrzyć, a jak poluzowałem przewód to chwila i był odpowietrzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jak z filtrami spróbować założyć zamienniki czy może oryginały ale one kosztują ok 80zł/szt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jak kiedyś dzwoniłem do serwisu i powiedziałem o zamiennikach to powiedzieli ze by ich nie wkładać pompka elektryczna podaje duże ciśnienie i zamiennik może nie wytrzymać moze i coś w tym prawdy jest ale pewnie też chcą na mnie zarobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Nie wiem ja stosuje zamienniki bodajże SF-a i nic się nie dzieje wymieniam średnio co 700 mth i jakoś nigdy go nie uszkodziło tylko był brudny a to znaczy że dobrze filtruje. a druga sprawa skąd wiadomo że zamiennika i filtra oznaczonego logiem Perkinsa nie produkuje ta sama firma i płaci się tylko z logo, wątpię żeby Perkins miał własną wytwórnie filtrów. proponował bym to http://www.e-skladnica.pl/pl/p/WKLAD-FILTRA-PALIWA-L-160-76-SK3380-PRONAR-5/1061

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Serwisant mówił ze na obudowie skrzyni biegów od spodu znajduje się taki dekielek przykręcony dwiema śrubami i żeby go odkręcić i wyrzucić bo tam zbiera się pył że ścierającego się sprzęgła i zaciera tuleję przez co sprzęgło ciężej działa co o tym myślicie może ktoś coś takiego robił chodzi o model FT690.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Przerabiałem temat chciałem nawet zrobić smarowanie tej tuleji nawet jest tam miejsce na wężyk ale wyczyściłem i jakoś chodziło do wymiany tarczy, jak jeszcze raz się to przydarzy to zrobię smarowanie jak w zetorze 7xxx. Ja ten temat przerabiałem przy 2000 mth także przy 600 czy 1000 to raczej nie powinno się zdarzyć.

Edytowano przez Z7245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jak z tym dekielkiem jest sens go wyrzucać jak masz u siebie a jeśli chodzi o zrobienie smarowania to trzeba rozjeżdzać ciągnik czy można to zrobić w inny sposób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Niestety trzeba rozjeżdżać, tak wogóle to są tam dwa dekle jeden od spodu a drugi zboku za akumulatorem, Nie wiem czy jest sens wyrzucać ten dekiel jak kurz się tam dostanie to pewnie większego syfu narobi a smarowanie to by się olejem polało i cały syf by wypłukało z tuleji. Dziwi mnie to czemu nie ma smarowania jak nawet tuleja ma specjalne nacięcia do rozprowadzania smaru. Najwięcej syfu zbiera się pomiędzy tuleją I i II stopnia. A ile masz w swoim mth? A jakie masz objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mam 470 mtg i na razie nic się nie dzieje tylko linka sprzęgła raz się urwała ale teraz kupiłem taką z możliwością smarowania.A jeśli chodzi o ten dekiel to mechanik mówił ze on go wyrzuca no i robi smarowanie tulei ale jak ty mówisz trzeba rozjeżdżać .Dziwne ze producent o tym smarowaniu nie pomyślał ja mam też. T-25 i C-360 i w obu jest to smarowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj