Zaloguj się, aby obserwować  
rumcajs9

Tucz kontraktowy bydła

Polecane posty

rumcajs9    6

Witam czy opłaca się hodować byki np pod sokołów tzn ja biorę od nich cielaki u mnie dorastają a potem je sprzedaje

jeżeli zdublowałem temat to przepraszam ale nie mogę nic znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kwestia kilku czynników:

-cena zakupu

-cena sprzedaży

-warunki stosowanych leków *

-warunki stosowania pasz *

-warunki chowu *

-czy na żywą wagę czy na wartość rzeźną

-jaki masz sprzęt

-ile sztuk możesz trzymać

 

* - My mamy warunki tego typu przy umowie na kontrakt


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Znam takich którzy dali się w to wciągnąć i ledwo uratowali gospodarstwa. Przestrzegam przed pochopną decyzją.

Jest tam wiele kruczków prawnych, by je rozgryźć trzeba pomocy znającego branżę prawnika....


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

rumcajs9 wszystko zależy od indywidualnych możliwości hodowcy.

SIEWCA zna takich którym taki opas nie wyszedł i był nie opłacalny ja znam rolników którzy na bieżąco kupują byczki w ramach programu np co 3 m-ce i są zadowoleni wink.gif

Jeśli masz możliwości paszowe, masz budynek lub możesz jakiś zaadoptować niewielkim kosztem to chyba warto zaryzykować pewna partia i samemu sprawdzić i policzyć czy to ci się opłaci

Ja w lutym wziąłem 60 byczków od firmy koczynasz w kontarktacje z sokolowem i jak narazie nie narzekam od strony formalnej i prawnej wszystko ok byczki tez ładnie rosną cool.gif chociaż przytrafiły mi sie 2 upadki.

 

@SIEWCA wadziłeś umowy jaka podpisuje rolnik z Sokołowem?? O jakich kruczkach piszesz, po co komu prawnik wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem i umowa nie pozostawia żadnych wątpliwości o czym w którym paragrafie mowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj