kposy

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Polecane posty

maniek33    35

Moja 30-stka ma 31 lat. Wcześniej u ojca, teraz w moim gosp. od nowości. Raz zmieniane sprzęgło, raz prądnica, komplet opon, akumulatory. Nic po za tym. Były lata, gdy pracowała 18 godz na dobę. Dzisiaj pomocniczy na 60 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhitePL    0

lukasz9525 ja tez obecnie zacząłem częściowo używać 60-tke a właściwie to 55-tke ale u mnie ona dopiero 25 rok wcześniej była własnością SKR-u i sprzedawali ją ponieważ wymagała generalnego remontu silnika. Mój dziadek ją odkupił i po remoncie ja z ojcem nią śmigamy. I powiem że jak na początkującego kierowcę to mnie sie w niej biegi nie kleszczą. Mnie się wydaje, że to z tymi biegami to zależy od użytkownika (nie żebym miał coś na myśli na temat użytowania np. twojego ojca lub ciebie)

Edytowano przez WhitePL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

skrzynie w tych ciągnikach to porażka i loteria. Te polowe nie wiem po takie wolne poniżej 4 nigdy nie musiałem wrzucać by dali między 3 i 4 bo 3 za wolno do bron na 4 to już za ciężko lubi mieć. ostatni bieg też najszybszy nie jest.. <_< A zakleszczanie. Loteria w mojej przez 2 lat to z 2 razy się zblokowały a u sąsiada w miesiąc tą norme wyrabia


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Osobiscie posiadam 60 ale to c-330 jest najlepszym ursusem, ale pewnie by go przebiał (gdyby weszła do produkcji )seria U.

Masa zunifikowanych części od najmniejszego do najwiekszego ,dużo świetnych rozwiązań technicznych-ale niestety komuna nie dala produkować ,podobnie jak silników 4 suwowych do motocykli ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

skrzynie w tych ciągnikach to porażka i loteria. Te polowe nie wiem po takie wolne poniżej 4 nigdy nie musiałem wrzucać by dali między 3 i 4 bo 3 za wolno do bron na 4 to już za ciężko lubi mieć. ostatni bieg też najszybszy nie jest.. <_< A zakleszczanie. Loteria w mojej przez 2 lat to z 2 razy się zblokowały a u sąsiada w miesiąc tą norme wyrabia

 

Bez przesady 10 biegów na 52km to nie katastrofa. Chociaż bieg między 2 i 3, 3 i 4 by się przydał, a półbiegi to już w ogóle luksus :D Ale czego wymagać od traktora który sam naprawi, budowa prosta niczym cepa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja swoją 60-siątke ma 11lat i biegi zakleszczyły mi się ze 2 razy, to zależy jak kto złoży skrzynię. Muj kuzyn ma c-360 i biegi zakleszczają mu się przy każdym załadowaniu rozrzutnika. :o


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

URSUS C-330 powinien być ogłoszony polskim produktem ubiegłego stulecia :) tak jak pralka FRANIA :)

Trzydziestka jest super, pod warunkiem że jest jeszcze drugi , większy ciągnik, ale do wszystkich drobnych prac niezastąpiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba C360 i C330 naprawdę wytrzymałe ciągniki.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryniak    1

Ursus 934, 385, 1634, 1224. :)

 

znowu brak uzasadnienia

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ursus im starszy tym bardziej udany, tak jak wszystko w naszym kraju - np fiaty 125p , 126p. Dziś zadbane C328 są mniej awaryjne od 330M z końca produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. 330. Jedyny model który jest chyba w całości polski.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Daremna kopia czeskiego zetora. Zepsuta zresztą choćby dyferencjałem i napędem wom i pompy.

Poza 330 dla reszty ursusów tytuł tematu powinien brzmieć "Najlepsza podróba w wykonaniu ursusa" a nie

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U 4011 wiele nie odbiegały od zetorów, nawet pierwsze modele miały na skrzyni logo zetor. Więc daremne to były tak naprawdę próby unowocześnienia poczciwego 4011 na C355-360, miałem ursusa 4011, znałem jego wady i na bieżąco je usuwałem ale nie wymienił bym się na C360 z końca lat 80-tych co u znajomych robiły 1/4 mth co u mnie a wiecznie coś im dolegało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he. Ponad 20 lat jeździłem 4011. 60-ka jej do pięt nie dorasta pod względem trwałości.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No niestety tak właśnie wyglądała nasza myśl techniczna i nasz rozwój... Kupili potem licencje od MF-a, wszystko ok jak angielskie części montowali,potem już nie było tak kolorowo, wątpię czy Polska w latach 80-90 miała takie maszyny czy materiały żeby odwzorować w 100% np pompę roto lucas/cav ... Fiat 126p z 80r palił 4-5l/100km i bez problemu wyciągał 120km/h , Polski Fiat maluch z 98r bez problemu spalał 8l/100km a z trudem wyciągał 100km/h....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny naprawdę udany traktor to Ursus C-45 . Skąd tak dobra opinia o traktorach 4011 skoro to to samo co C-355, 360 i nękają je te same problemy a połowa Ursusów 4011 jeździ po polach z zamontowanymi częściami od Ursusa "60tki" lub Zetora. Te traktory to porażka i nie nadają się do prawdziwej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej udany byl c-328-zgodzicie sie?

Sam jestem posiadaczem tego ciągniczka. Jest u nas pierwszym jak do tej pory ciągnikiem a jest u nas od 1985 roku. Jesteśmy jego drugim właścicielem. Powiem tak jak się pilnuje eksploatacji i od czasu do czasu się do niego zajrzy to przypuszczam że jeszcze mnie przeżyje. Wielki minus to powolny zanik części do niego. Ma też kilka defektów. Myślę tu o przodku. Nieprzystosowany do TUR-a nad czym ubolewam i brak możliwości dołożenia przedniego obciążenia bez wielkich ingerencji. Pozatym brak dolnego zaczepu. Bardzo boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj