kposy

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Polecane posty

FQ    0

Chyba nie bede oryginalny i powiem, ze ciapek wg mnie jest najwytrzymalszym ursusem, mamy taki egzemplarz od nowosci (od '71 roku) i nie moge na niego powiedziec zlego slowa, nie dotyczy to natmiast do emki. Mielismy kiedys taka nowa ale byly z nia same problemy.(byla z '89,pozniej sie dowiedzialem ze w tym okresie w ursusie pracowalo duzo wiezniow i niezbyt sie przykladali do roboty na tasmie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek22    0

Ursus c-330 mój wuj ma trzydziestke z 1968r. i do dziś robi nią rocznie ok.250mtg a wszystkich zrobił już ok 9000

nie do zadarcia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc ja tez uwazam ze c 330 to super maszyna bo mam taka z 78 roku i mam 15 ha pola i daje sobie jakos rade ale kupilem teraz farmera 8244 bo maly to zaslaba maszyna na ten areal pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
Ursus c-330 mój wuj ma trzydziestke z 1968r. i do dziś robi nią rocznie ok.250mtg a wszystkich zrobił już ok 9000

nie do zadarcia :D

PS: jak z 1968r. to jest raczej c328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Ja moją C330 wkręcam na 2600 obrotów i jest z 1975 roku, po kapitalce w 1990 roku. Robi swoje bo przeciez wczystkie prace w których jest potrzebny lekki i silny ciągnik. jak się mileli to podnośnik do góry, blokada i przyczepa zboża wychodzi z każdego pola (szkoda że nie ma biegu "4,5".

914 równiez bardzo udany ciągnik (tak jak jego brat 1014) mocny, zwinny, a zarazem oszczędny. Ma przedni napęd i cztery cylindry, które ciągną pług i idealnie nadają się w transport.

Tak z boku to C360 to najbardziej nieudany ciągnik wg. mnie. Nasza chodziła tylko z prasą i rozrzutnikiem, a jak poszła do bron "3" to się grzała i traciła ciśnienie oleju i była zamulona............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

Jak dla mnie większość ursusów są dosyć udane ale najbardziej udane są c-325,c-328,c-330 mam c-328 z 63r. i jest niezawodny blachy mam z c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

im starszy tym lepszy bo kiedys solidnie robili a nie na sztuki przykladem teo jest moja 4011 która ma drugi silnik od nowosci i chodzi jedyny remont w silniku to koncówki i pierscienie koncówki kilkanascie ray pierscienie ze 6 ma 36 lat i maszynka cyka ladnie i nie jest oszczedzana i nie była. mam 360 z 76 roku i co raz cos sie popsuje a czterdziecha chodziła i chodzi jedyne co to czasem uszcelka na jednej głowicy puszca a i silnik wymieniony na silnik od 360 i duzo innych rzeczy w tym przodek i ten od 360 to dwa razy robiony był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
im starszy tym leprzy bo kiedys solidnie robili a nie na sztuki przykladem teo jest moja 4011 która ma drugi silnik od nowosci i chodzi jedyny remat w silniku to koncówki i pierscienie koncówki kilkanascie ray pierscienie ze 6 ma 36 lat i maszynka cykaladnie i nie jest oszcedzana i nie była. mam 360 z 76 roku i co raz cos sie popsuje a cztardziecha chodziła i chodzi jedyne co to czasem uszcelka na jednej głowicy puszca a i sielnik wymieniony na silnik od 360 i duzo innych zeczy w tym przodek i ten od 360 to dwa razy robiony był

Nie przesadzaj ze im starszytym lepszy, bo jak by tak ludzie mysleli to by jeszczew polu robili ursusem c 45.....rozumiem ze ursusyz lat 1970-90 byly dobre ale technika sie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsardas18    0

kamil41 walnąłeś jak łysy grzywką o kant kuli :D

URSUSY są najlepsze na świecie i są nie do zdarcia (c-330)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

masz racje że c-330 i podobne są nie do zdarcia ale według mnie ciągniki ursusa są zacofana podług np zetora czy nawet pronara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

sorry, ale po opiniach, które słyszałem na temat pronara to na pewno nie zamieniłbym mojej poczciwej trzydziestki na żaden taki ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
masz racje że c-330 i podobne są nie do zdarcia ale według mnie ciągniki ursusa są zacofana podług np zetora czy nawet pronara

 

Ursusy są może zacofane podług zetora, ale podług pronara? :D:):D Nie powiedział bym. Chyba, że te nowe modele pronara P5 są może lepsze od ursusa, choć porównywalne z nowymi modelami ursusa. :):D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

proponuje panowie wrocic do tematu a nie uderzac w temat ursus vs pronar

 

co do mnie to powiem ze c330m jest niezlym traktorem, moze odstaje wygodą pracy ale malo pali no i u nas jest niezawodna a 20 latek jej stuknęło, dodatkowo wszędzie się ją wcisne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys 330 i nie narzekałem na nia :D to dobre ciagniki ale nie oszukujmy sie ze powoli odchodza w odstawke i zostaja tylko w małych gospodarstwach bo juz zadne duze gospodarstwo nie bedzie robiło 330 czy 360 jak jest tyle nowych i innych do wyboru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

wybacz ale mam tez zetorka 10145 ('89)i nie czepię do niego kopaczki, sadzarki do ziemniaków i kilku innych maszyn. w gospodarstwie jest potrzebny maly traktorek


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
wybacz ale mam tez zetorka 10145 ('89)i nie czepię do niego kopaczki, sadzarki do ziemniaków i kilku innych maszyn. w gospodarstwie jest potrzebny maly traktorek
Święte słowa :D a jakoś na rynku brakuje ciągników o mocy ~ 30 km które zastapiłyby C -330 , ale ja uważam że najbardziej udanym polskim ciagnikiem jest C -325 oraz C -328 w kategorii ciagników lekkich : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Da się zauważyć że powoli w rolnictwie wszystko zmierza w kierunku koncentracji, więc stawia się na wiekszy sprzęt dla większych gospodarstw.

Na dzień dzisiejszy ciężko jest kupić nowy ciągnik w gpospodarstwach do 15 ha ze względu na rosnące ceny. A co do tematu, to najbardziej udany jest 330 i szóstka wolnossąca pod względem wytrzymałości podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Da się zauważyć że powoli w rolnictwie wszystko zmierza w kierunku koncentracji, więc stawia się na wiekszy sprzęt dla większych gospodarstw.

Na dzień dzisiejszy ciężko jest kupić nowy ciągnik w gpospodarstwach do 15 ha ze względu na rosnące ceny. A co do tematu, to najbardziej udany jest 330 i szóstka wolnossąca pod względem wytrzymałości podczas pracy.

 

TAK jest cięzko , masz rację , u mnie ciapek "( c -328 ) tyra na na 9,5 h ! Spoko starcza , tylko co bedzie jak dobiorę jeszcze 5 - 6 h ? najgorzej z orakami bo człoweika szlak może trafić z nudów ! Ale wtedydo ciapka dołączy coś cieższego np C -385 tylko po to aby robić 2 -3 dni w roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz ale mam tez zetorka 10145 ('89)i nie czepię do niego kopaczki, sadzarki do ziemniaków i kilku innych maszyn. w gospodarstwie jest potrzebny maly traktorek

 

Ale załoze sie ze te kopaczke to masz tylko to co do siebie a nie na wieksze areały bo gdybys robił w tym na handel to bys kupił wiekszy sprzet :D Nie mówie ze 330 jest zła , bron boze :) ale nikt przeciez nie kupuje teraz małych traktoró do ciezkich prac bo to nie te czasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Tylko 2-3 dni??Przyjmijmy,że na 15ha??To u mnie na 10ha musiałby robić 4 dni po ok 10godzin.Ale mi się nie widzi tyle w polu siedzieć-wolałbym to bardzij rozłożyć w czasie.Wolałbym podzielić to na np. 13dni po 3h roboty w polu.A tak nawiązując do tematu to popre wszystkich,że JEDNYM z udanych jest 330,drugim udanym ciągnikemjest właśnie 385 pod względem masy,uciągu,mocy i zużycia paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj