kposy

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Polecane posty

milanreal1    319

I co z tego że dymi? Więcej spali a poza tym to co w tym takie uciążliwego? Ja tam akurat uwielbiam zapach spalin C-360 w czasie ciągania sporego ciężaru.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Hehehe

Dla mnie bardzo udany jest C-330. Mało pali, zwrotny, wytrzymały (oj bardzooo :o) do lekkich prac jako pomocniczy jest super, mogłby tylko chociaz wspomaganie mieć ale to we własnym zakresie da się zrobić ;[


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

ja mam c-330 z tych pierwszych zielonych nie pamiętam roku i chodzi sam jeden na obszarze 10hektarów i nie zamienie go na żadnego john deera.ten traktor to jest moc.tak po za tym to ludzie tylko 30stkami się dorabiali wszystkiego a teraz traktory co raz większe muszą mieć na pokazówe i po co to 30stka też to samo zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

udane są ursusy będzie pluł olejem podczas ciżekiej pracy to i tak będzie szedł dalej , natomiast w nowych ciągnikach komputer siądzie i koniec. No ale wiadomo komfort pracy jest rewelacyjny w nowych ciągnikach i nie każdy ma mały areał więc nie tylko kupują na pokaz... i tak można wymieniać i wymieniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak dla mnie "niezniszczalny" jest Ursus C-330- chodzi i chodzi. Kiedyś był odpowiedni, lecz teraz za mało ma kucyków pod maską i za bardzo do niczego się nie nadaje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c4011ursus    0

Dla mnie najbardziej udany jest ursus C4011. Jest nie do zajechania. Jest szybka, wykonana z lepszych części, niż późniejsze ciągniki. Tak w ogóle wszystkie ursusy były dobre na tamte czasy, prawie w każdym gospodarstwie jest przecież ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

4011 dlatego jest udany, bo to jest w pełni konstrukcja Zetora, a już 360 i inne to juz jest ingerencja polaków w konstrukcje... tez uważam że ta seria jest udana.. a tak pozatym to "ursus super dutra turbo dizel C-330" jest najpepszym ciągnikiem polskiej mysli technicznej...a pozatyym to wszystrie rodzaje i odmiany ciezkich ursusów oczywiście z napędem ale tylko z lat 70 i 80... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak dla mnie również najlepszy jest Ursus C-330. Praktycznie nie ma co robić w gospodarstwie (trochę słaby) lecz pewnie każdy ma do niego sentyment, no i też mało pali. Jednakże przydaje się pojechać nim na oględziny w pola. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

da sie nim robic sasiad ma c-360 bialoruske i capka ale robi wszystko capkiem bo tamtymi nie lubi jezdzic ja tez lubie od czasu do czasu przejechac sie ciapkiem bo do roboty to on ma zasadzic i podsypac 10 arow ziemniakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ursus C-330M On jest poprostu nie do zdarcia! Tylko hamulce mógłby mieć trwalsze u mojego ciapka bedzie 3 tarcza sprzęgłowa zmieniana i 3 raz hamulce robione a tak to dosłownie nic sie nie psuje (aha jeszcze szczotki w prądnicy)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz9525    0

I co z tego że dymi? Więcej spali a poza tym to co w tym takie uciążliwego? Ja tam akurat uwielbiam zapach spalin C-360 w czasie ciągania sporego ciężaru.

jak traktor dymi to znaczy ze ciągnie ja lubie jak depne mojej 60 z za mną chmura dymu i ten zapach świeżo odpalonej 60 mmm mozna sie naćpać

A tak wogóle to ursus c 360 to najlepszy traktor ale trzeba mu dużo wybaczyć kazdy narzeka na kleszczącą sie skrzynie biegów jak ktoś nie umie jeździć to sie biegi kleszczą wiem po sobie jak zaczynałem jeździć 60 to co chwile mój tata szedł z śrubokrętem i kluczem 13. Ale później jak doszłem do wprawy to wcale biegi sie nie kleszczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak doa mnie to cała seria cięzkiego ursusa. Dzięki Zetorowi udało im się coś zrobić. :huh: C-360 to nieporozumienie 4011 to bylo to. Jednak nasi tlyko zrobil idobrze c-330 bo nic innego co sami zaczeli robić. I tak byli kupe do tyłu za zachodem i nieoszukujcie się :) I tak stary Fendt czy ciuchcia z pod znaku jelenia była o wiele lpesza tylko u nas były tylko polskie i ruskie ciągniki 30 lat temu. Pewnie mało kto z was wie że jeleń o mocy jak C-360 miał pólbiegi na początku lat 80 już. Ale to tlyko tak nawiasem bo tu chodzi o to żeby porównać modele z jednej marki


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Żeby ursus nie spoczywał na laurach po początkowych dobrych modelach to może tez by się postarali o sporo udogodnień, a tak polski rolnik czy PGR wchłonęły każdy traktor byle było czym pole obrobić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

temat powinien być zamknięty bo przez tyle lat najwięcej plusów zebrała poczciwa C-330 więc dyskusja jest zbędna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jak traktor dymi to znaczy ze ciągnie ja lubie jak depne mojej 60 z za mną chmura dymu i ten zapach świeżo odpalonej 60 mmm mozna sie naćpać

A tak wogóle to ursus c 360 to najlepszy traktor ale trzeba mu dużo wybaczyć kazdy narzeka na kleszczącą sie skrzynie biegów jak ktoś nie umie jeździć to sie biegi kleszczą wiem po sobie jak zaczynałem jeździć 60 to co chwile mój tata szedł z śrubokrętem i kluczem 13. Ale później jak doszłem do wprawy to wcale biegi sie nie kleszczą.

Ma tyle nie dopracowań ale najlepszy ...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj