kposy

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Polecane posty

marian3p    24

Wedlug mnie udane sa 330 i 360, niektore ciezsze oraz 4514.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

darek210, gwarantuję Ci, że łatwość naprawy to nie jest jedyna zaleta C330.

 

Jest to mały ciągnik więc służy tylko do lekkich prac i w takich się świetnie spisuje.

Lubię robić trzydziestką ze względu na bardzo dobrą widoczność (czego np MF255 nie zapewnia - strasznie wysokie błotniki i niskie siedzenie), mały promień skrętu, niewielkie rozmiary (co też czasami ma duże znaczenie). Poza tym np. łatwa obsługa, trwałość i niezawodność oraz prostota konstrukcji... i wiele innych.

To wciąż tylko niektóre, najważniejsze zalety 'trzydziestki'. Oczywiście, jak każdy sprzęt ma też swoje wady. Natomiast kompletnie nie ma sensu porównywanie C330 i 1634. A przydatność danego ciągnika zależy głównie od potrzeb gospodarstwa.

Poza tym, 'trzydziestka' to ciągnik, można powiedzieć, z innej epoki, więc nie spodziewajmy się cudów.

Generalnie uważam, że popularny "ciapek" jest bardzo udanym ciągnikiem.

 

Co do 60-tki - nie wypowiadam się, bo za mało znam ten model.

 

Za to jeśli chodzi o postlicencyjne MF-y - mam zupełnie nie zgadzam się z Tygerem. Jak najbardziej w porządku były konstrukcje MF-a, ale materiały już nie te same... Na pewno C330 będzie bardziej trwała niż 3512 (wiem chociażby z doświadczenia). Z resztą nie ma sensu się rozpisywać na ten temat. W każdym razie stwierdzienie, że C330 to szrot nie jest zbyt obiektywne, a raczej ma jakieś podłoże emocjonalne. Można to włożyć miedzy bajki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

lackywasak nienapisałem że c-330 to zły ciągnik jednak gdy kupowałem to różnica w cenie U-3512 a C-330 było 10% więc niezastanawiałem się wogóle. Zużycie paliwa conajmiej takie samo niewiem w czym Ci błotniki przeszkadzają a mam 17 KM więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocne255    0

Kiedyś miałem okazje testować MF235 o ile się nie myle, trenowałem do konkursu orki kilka dni.Silnik tykał jak zegarek zużycie paliwa nie zauważalne, moc jak na ten motor ogromna.Kierowców to chyba miał 100 a właściciela nie,fajny traktorek miło go wspominam.Wspomne jeszcze że zdobyłem na nim wicemistrzostwo orki wtedy jeszcze w woj Pilskim,na szczeblu szkół rolniczych


zetor5211 c 360 ZT303D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Ja tez uważam ,że nie ma lepszych ursusków niż c-360 i c-330 nie jakieś tam c-355,czy c-360 3P ani c-330 M tylko porządne dobre i niezawodne 60-ki i 30-stki.

A jeszcze jak się ma dwa takiesprzęty naraz w gospodzie to tylko lać paliwo i jechać. Nieważne,że coś tam stuka, trzeba wi,ęcej jeździć to przestanie. ;):P:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ursus c-330 jest najlepszy i niezawodny. Mało pali w zimę pali za pierwszym razem moim zdaniem jest to najlepiej wykonany traktor przez Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Dla mnie najlepszym jest c360 to jest power a nie jakiś chiński szajs


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

najlepszym modelem po c330 jest ursus 4512 z poczatku produkcji, bardzo oszczedny i wytrzymaly


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

"60" to jest ciagnik... co by nie było wszystko pociągnie. (oczywiście w miare mozliwości ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Moim zdaniem najbardziej dopracowanymi ursusami są: c330 i 4514.

30stka jest najbardziej uniwersalnym ciągnikiem, widziałem jak one pracują w lesie, polu, na usługach. Jednym słowem uniwersalny ciągnik do lekkich prac.

4514 jest silny, ma przedni napęd, mało pali, ma komfortową kabinę , bezawaryjny, oparty na zespołach napędowych i hydrauliki Massey-Ferguson- słynących z niezawodności. ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Według mnie 330. Najlepsza i nie do zastąpienia w lesie...


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

z ursusów to 912 i pochodne u mnie naj dłużej pracuje i tylko raz miał poważną usterkę,mam go od nowości czyli 1987rhttp://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-912-image111133.html pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Najbardziej udany jest 1014 13 tys. mth bez remontu silnika


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Według mnie to najbardziej udany Ursus to cała seria **34


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Moim zdaniem ursus c330 niezawodny i najlepszy i do wszystkiego. A 1014 to też niczego sobie zrobi dużo spali przeciętnie i jest ok. Moim zdaniem te 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LamboR3    0

Też moim zdaniem C330 jest najlepszy nie dużo pali i jest za to bardzo zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerdus12    0

moim zdaniem U 5714 lub 4512 lub podobne z tej seri bardzo fajen ciagniczki


--------------www.Agrofoto.pl--------------------- :D ------------------ @gerdus12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja myślę że najlepsze ursusy to seria 4011/355/360. One pracowały w PGR i mimo takich "testów" wytrzymywały to.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Pewnie każdemu Ursusowi możnaby coś zażucić ale moim zdaniem najbardziej udane są Ursusy po modernizacji M87 tzn. te co wychodziły po roku 1990 seria **32 i **34

choć poczciwa C-330 też daje radę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

moim zdaniem chyba najlepszym i najbardziej udanym ursusem byl ten prototyp w 93r razem ze STYERem tylko zeby nie bruzdzic interesow innych firm to go juz nie wposcili na tasme produkcyjna.

 

PS. ten temat by pasowal do HP


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj