kposy

Który z ursusów jest najbardziej udany?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ja obstawiam c-360 moze ktoś ocenić mnie jako stronniczego bo mam 60 ale jeździłem sporo na C-330 i uważam ten ciągnik za porażke, cene trzyma przez to że w Polsce jest kupe małych gospodarstw które potrzebuja małego ciągnika i palącego mało. Jak się przyglądam na sąsiadów posiadających C-330 to im współczuje jak sobie nie moga poradzić z dwu skibowym pługiem w orce głębokiej, wkońcu to nie jest już głęboka i jeszcze to sterowanie podnośnikiem masakra. A C-360 moze nie jest ideałem ale jest sporo lepszy od C-330. Takie moje zdanie i nie tylko moje bo w mojej kalsie rolniczego technikum wszyscy tak sadzą, jednak na pagórkowatych polach to C-360 jest górą.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Jakie sterowanie podnosnikiem bo nie czaje? ( od czego masz kolko w plugu?)

Powtarzam sie juz po raz setny ale wiele osob sadzi ze 360 nie nadaje sie do malego gospodarstwa bo z 2 skibowym 30 dobrze sobie radzi a podorywka nawet 3 ( nie wiem skad wzioles ta histroyjke ze sie mecza...moze masz jakies straszne gliny?) a roboty wszelkiej masci takie jak podsuwanie ziemniakow itp..lepsze sa do c330 bo spali polowe z tego .....jak i 60 nie nadaje sie do duzego bo jest za slaba do pluga na wieksze arealy a agregatu tez nie pociagnie takze jedynie do czego sie nadaje to do ciagania pustych przyczep na pole bo do malego siewnika juz lepiej wziasc 30 a do duzego 60 nie podejdzie bo nie podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Z góry na dół moc nie jest potrzebna, ale jak wjeżdża się na górę to aby robić to z sensowną prędkością potrzeba trochę mocy i wtedy tez podnosi przód.

 

EDIT

Mówisz że c 330 nie zrobi mniej od 360? Z rozrzutnikiem 3,5 tony na moje pola ciapek by pewnie nie dojechał, nie mówiąc o jeździe po polu. Miejscami c 360 na dwójce (pełen gaz i blokada) ledwo co przechodzi i tam ciapkiem nie ma czego szukać.

U mnie 360-3p na 1 nie ma lekko a nie wiem jakim cudem trzydziestka daje rade i to na dodatek 4t na dwóch osiach.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Jakie sterowanie podnosnikiem bo nie czaje? ( od czego masz kolko w plugu?)

Powtarzam sie juz po raz setny ale wiele osob sadzi ze 360 nie nadaje sie do malego gospodarstwa bo z 2 skibowym 30 dobrze sobie radzi a podorywka nawet 3 ( nie wiem skad wzioles ta histroyjke ze sie mecza...moze masz jakies straszne gliny?) a roboty wszelkiej masci takie jak podsuwanie ziemniakow itp..lepsze sa do c330 bo spali polowe z tego .....jak i 60 nie nadaje sie do duzego bo jest za slaba do pluga na wieksze arealy a agregatu tez nie pociagnie takze jedynie do czego sie nadaje to do ciagania pustych przyczep na pole bo do malego siewnika juz lepiej wziasc 30 a do duzego 60 nie podejdzie bo nie podniesie

 

Tak, czemu C-360 nie nadaje sie do małego gospodarstwa ???. Słuchaj, no nie wiem czy tak jak umnie na 2-3 klasie C-330 poradziła by sobie w 2 pługu na 30- 35 cm jak już to męczarnia. A w 5 bronach ( 16 cm zęby ) po swierzej orce ??? Czy też w np. mojim siewniku Amazone D4 3m ( masa własna 500 kg ) a zboża wchodzi 250 kg czyli razem 750 kg i C-330 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Jak dobra 30 to da rade z plugiem...a z tym siewnikiem to jak nie zajechana pompa to da rade bo w c330 - udźwig 700kg,lub 750 kg w wersji C335

...ale co tu mowic o jakis ekstremalnych przypadkach....w codziennych pracach pomocniczych c330 jest o wiele lepszy, w lesie tez jest przydatny ze wzgledu na rozmiary

A zreszta tu masz zalety :

posiada dwustopniowe sprzęgło, dzięki czemu może współpracować nawet z prasą kostkującą sipma z224/1 oraz kosiarką rotacyjną o szer. rob. 165;

wszechstronna funkcjonalność w małych gospodarstwach rolnych;

łatwość uruchomienia w okresie zimowym co wynika z faktu iż ursus 330 posiada możliwość obniżenia ciśnienia sprężania za pomocą odprężnika, posiada świece żarowe, a także istnieje możliwość wlania gorącej cieczy do układu chłodzenia co również znacznie ułatwia rozruch nawet w temp. -40C;

oszczędne zużycie paliwa;

możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół;

bardzo dobry rozkład masy;

niezwykle trwała skrzynia biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No do lasu to wiadomo czym mniejszy tym lepszy ale do jazyd po galęzie ale czy do zrywki drzewa to nie wiem czy C-330 jesta taki dobry.

 

A co do zalet C-360:

-Też posiada dwustopniowe sprzęgło, dzięki jeszcze lepiej niz C330 może współpracować z prasą kostkująca lub zwijajaąca ( w c330 NIE mozliwe ) i tym bardziej kosiarką rotacyjną o szer. rob. 165,

- wszechstronna funkcjonalność w małych gospodarstwach rolnych czyli ciągnik uniwersalny w gospodarstwach do 10 - 15 ha,

- moze i nie posiada obniżenia ciśnienia sprężania za pomocą odprężnika, posiada świece żarowe ale jak sie wleje gorąca wode to przy każdym mrozie odpali ( bynajmniej moja )

- co do spalanie spalanie Ci co mają ciapka czy ruska powiedzą, że pali dużo, ale czy 4,5 litra/ h w orce po górach to jest duzo ??

- też ma możliwość regulacji prześwitu oraz rozstawu kół,

- co do masy to nie ma dobrze rozlożonej ale ma za to dpbry uciąg jak do swojej masy i mocy,

- skrzyni nie ma niezwykle trwałej ale ma za to dobry układ biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

jezeli chodzi o ta kosiarke i prase to mnie nie przekonasz bo to prawda...niepowiedzial bym ze na 10 - 15 h to lepszy traktor jak ciapek ( W tym rzecz ze nikt nie wie na jakie gospodarstwo to jest dobry ciagnik a ze go ludzie kupuja to dlatego ze nie maja kase na np. 7011

30 duzo lepiej palą ( ja przy mrozie -10 wczoraj o 22 na plynie pale bez problemu) chociaz jak masz w 60 dobry silnik to tez zapali

W orce 4,5 l przy 60 to cos mi nie pasuje

PS: Ja mam swoje zdanie i widze ze sie razem nie przekonamy ale szanuje Twoje zdanie i POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No ja w C-360 mam silnik dobry ( przynajmniej tak mysle ) bo moze być mróz -35 , wlewam gorącą wodę do chlodnicy, 2-3 rqzy " obróci " i już pali. A co do spalania to pali mi gdzies 4,5 - 5,5 l w orce ( 3 skiby, 2 bieg, 2-3 klasa ziemi, orka 30-35 cm ).

 

PS: Ja mam swoje zdanie i widze ze sie razem nie przekonamy ale szanuje Twoje zdanie i POZDRAWIAM:)

 

Też tak uważam i również szanuje Twoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
No ja w C-360 mam silnik dobry ( przynajmniej tak mysle ) bo moze być mróz -35 , wlewam gorącą wodę do chlodnicy, 2-3 rqzy " obróci " i już pali. A co do spalania to pali mi gdzies 4,5 - 5,5 l w orce ( 3 skiby, 2 bieg, 2-3 klasa ziemi, orka 30-35 cm ).

 

 

 

Też tak uważam i również szanuje Twoje zdanie.

 

Tak panie na pewno na 35cm w ziemie :( Żeby ci na 28cm dobrze ciagnęła to by było dobrze :) Skąd ty tam żeś zmierzył 35cm??

Na tym filmiku co nagrałeś to będzie z 28 cm.

 

330 w 2 skibach nie ma lekko ale jakoś idzie.W głębokiej orce orka na kółku nie możliwa,zawsze trzeba trzymać na pompie. :(

U mnie 330 zawsze ciągała brony 5 na 4 szła jak głupia po świeżej orce... :)

Co do tego lekkiego przodu to u mnie są porządne górki i 330 mi jeszcze dęba nie stanęła :) Może po prostu trzeba umieć jeździć??

 

Ale wiadomo że 360 zrobi więcej w polu bo jest silniejsza,cięższa.Więc jak tu może w polu mniej zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Czy ja pisałem że na tym filmiku była głebokośc 30-35 cm ??? A czy jak sie pisze 30-35 cm to znaczy ze coś pomiędzy.

I 30 cm to 100% była glębokość. A możesz zrobić zdjęcie tych Twojich bron i wrzucić na forum ???

Ej górki bo mogą być nawet jak w " Tatrach" zależy co sie ciągnie.

 

Ale wiadomo że 330 zrobi więcej w polu bo jest silniejsza,cięższa.Więc jak tu może w polu mniej zrobić??

 

C-330 jest silniejsza i cięzsza ??? No teraz to mnie ogarnia pusty śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Czy ja pisałem że na tym filmiku była głebokośc 30-35 cm ??? A czy jak sie pisze 30-35 cm to znaczy ze coś pomiędzy.

I 30 cm to 100% była glębokość. A możesz zrobić zdjęcie tych Twojich bron i wrzucić na forum ???

Ej górki bo mogą być nawet jak w " Tatrach" zależy co sie ciągnie.

 

 

 

C-330 jest silniejsza i cięzsza ??? No teraz to mnie ogarnia pusty śmiech.

 

Pewnie mu chodziło o C-360... :(

 

Ja tam orze C-330, ciągnik idzie dobrze, nie muszę trzymać pługa na podnośniku, wszystkie prace wykonuje na 4, niektóre w polu nawet na 5...ja jestem za C-330, jeździłem C-360 i jakoś mi się nie spodobała...każdy ma inne zdanie, jeden lubi to, a drugi znów tamto... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Faktycznie chodziło o 360 pomyliło mi się :(

 

To ty na te 30cm tą 360 to chyba na 1 ciagniesz te 3 skiby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Dla mnie najlepsze jest c-330 bo to praktycznie jedyny ursus całkowicie polski. Nie mogę złych słów mówić na 902-1634 ale to współpraca z zetorem a 2812-6014 to praktycznie MF z inną naklejką, więc nie wiem czy można te sprzęty nazwać polskimi ale na pewno to dobre ciągniki, i uważam je za jak najbardziej udane.

Dla mnie też najgorsze jest c-360. Inni mogą mieć odmienne zdanie ale dla mnie to całkowita porażka. Brak komfortu, wycie wszystkiego praktycznie, zero zwrotności(nie piszcie mi, że moja jest zwrotna bo miałem ten traktor więc wiem co to było), całe szczęście, że nie używałem go w kosiarce, glebogryzarce itp. bo znając swoje usposobienie osiwiałbym ze złości przy podnoszeniu tych maszyn na twardej powierzchni, słabiutkie blachy, które w dwóch c-360 moich dziadków przegniły przez 15 lat a w c-330 niedawno sprzedanym z 71 roku było wszystko ok, 4 cylindry a moc 52 KM to dla mnie też nie jest powód do dumy, spore spalanie- choć nie tak beznadziejne jak niektórzy krzyczą. Traktor ten nie nadaje sie dla mnie do prac typu oprysk i siew nawozu tylko może być przydatny jako ciągnik pośredni do prac typu podjechać po coś, pobronować itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
Nie bo na 2 biegu. No ale niedlugo mzoe bedzie inny ciągnik to sie co niektórzy... he he

:( :( Co he he?? :)

 

Miałeś większy ciągnik to sprzedałeś żeby jeszcze raz kupić??Sprzedałeś pole żeby jeszcze raz kupić??

 

Od360 wolałbym już 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Miałem an mysli wymiane na ciągnik o podobnej mocy tylko lepszy. A tata sprzedał przedtem wikeszy ciągnik i ziemie bo niewiedział ze zostane gospodarzem ( mialem coś okolo 5 lat ) a on już sie sporo w życiu narobił i chciał juz poodpoczywać.

 

A wiadomo 3512 lepszy ale go nie kupie bo zadrogie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Miałem an mysli wymiane na ciągnik o podobnej mocy tylko lepszy. A tata sprzedał przedtem wikeszy ciągnik i ziemie bo niewiedział ze zostane gospodarzem ( mialem coś okolo 5 lat ) a on już sie sporo w życiu narobił i chciał juz poodpoczywać.

 

A wiadomo 3512 lepszy ale go nie kupie bo zadrogie sa.

 

Zamiast Ursusa 3512, kupisz za tą samą cenę Ursusa 4512, a ten już jest mocniejszy, lepszy komfort itd... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

No niewiem, jak dostaniemy dopłaty to sie pomysli. Ale nie odchodźćmy od tematu. Pewnie by było tak że jak ja bym mial C-330 a ty Marcin C-360 to by byly odmiene zdania :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Ja tam obstaje za ciapkiem bo jest to traktor do wszystkiego, wiec nikt mi tu nie wmówi ze c360 lepsza....

Lepsza to jest tylko pod wzgledem ciezaru i to ze troche mocniejsza, ale i tak nie zrobi duzo wiecej....a poza tym wszystko wyje i stuka:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Ja tam obstaje za ciapkiem bo jest to traktor do wszystkiego, wiec nikt mi tu nie wmówi ze c360 lepsza....

Lepsza to jest tylko pod wzgledem ciezaru i to ze troche mocniejsza, ale i tak nie zrobi duzo wiecej....a poza tym wszystko wyje i stuka:/

Co to to mam takie same zdanie ale ursus C-330m to już nie to sama co C-330(niezawodna) :(


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj