benek30

dzierżawa

Polecane posty

benek30    0

Witam wszystkich ,jestem tu nowy.

N samy początku mam pytanie odnośnie dzierżawy .

Czy muszę być rolnikiem czyli posiadać chociaż 1 ha by móc wziąść ziemię w dzierżawę czy nie ma takiego przepisu normującego kto może wiząść ziemie w dzierżawę .

pozdrawiam.

Petekw    3

Ziemie w dzierżawę może wziąść każdy. Nie trzeba mieć wykształcenia rolniczego. Ja dla przykładu jestem z wykształcenia mechanikiem maszyn przemysłowych. Mimo to prowadze gospodarstwo i wtej chwili mam 9 ha wzięte w dzierżawe.

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Baza18    9

Tez tak uwazam ze dzierżawe moze wziac kazdy, wystarczy spisac odpowiednia umowe.

Baza

Wiadomość z agroFakt.pl

aadams7    0

temat to zamknięcia... kolejny o dzierżawie... kolego najpierw poszukaj tematu, a jak nie ma to dopiero zakładaj...

Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Unexpected
      Witam,
      kupiłem nowy wóz asenizacyjny Meprozet poj. 10700l na jednej osi, mam do niego wydana homologację (przyczepa ciężarowa- asenizacyjna), czy trzeba go rejestrować? Częściowo będzie przejeżdżał przez odcinek drogi krajowej. Kobieta od ubezpieczeń mówi, że tak, zwłaszcza w razie wypadku, stłuczki itd., w wydziale komunikacji została mi udzielona informacja, że mogę to zrobić.
         Ktoś wie jak to wygląda w praktyce i jest obowiązkowe? W mojej okolicy u nikogo tablicy rej. nie widziałem, z drugiej strony chciałbym mieć kryty tyłek w razie W.
      Jak wygląda sprawa z rozrzutnikiem?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez bamberszol
      witam koledzy i koleżanki. Jestem z dziewczyną mamy dzieciątko. jednak czasami dręczy ja myśl żeby wracać do mamy do bloku. Tu jej ciągle coś nie pasuje np. że muszę jechać na pole lub coś zrobić na podwórzu. dzisiaj np. że wszędzie jest kurz po remontach i ona się wyprowadzi się do mamy ( dodam że sprzątała miesiąc temu). Tego się obawiałem że się nie odnajdzie dziewczyna co mieszkała całe życie w blokach na gospodarstwie. U mnie jest wszystko zadbane poremontowane a w bloku się tynki ze ścian sypały u niej. Mam pytanie jak wygląda przelicznik alimentów gdyby chciał odejść. dodam że chodzę do pracy dodatkowo i zarabiam 2800zl brutto i dodatkowo mam 18ha ziemi uprawiam tylko pola zwierząt już nie mamy.... jak u was przeliczają alimenty z hektarów?
    • Przez akooo
      Jak wyżej,może ktoś kupował,na co zwrócić  uwagę na co uważać. Mam okazję kupić fajną działkę z drogą której byłbym współwłaścicielem (drogi) z prądem na działce a w drodze leci wodociąg. Jak sprawdzić skutecznie księgi wieczyste żeby mnie nikt w bambuko nie zrobił.
    • Przez lukis1
      Witam posiadam dwie działki,  budowlana+ rolna, miedzy nimi jest rów melioracyjny, który chciałbym zastąpić przepustem fi 80 ok 10m dł.
      Tu pojawiają się pytania, odnośnie planów, zgłoszeń- czy jest to konieczne i jak wygląda taka procedura? Na zdj czerwonym prostokątem zaznaczone miejsce przyszłego przepustu.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj