Polecane posty

emilioo    0

CB posiadam w aucie od kilku lat, do podłączenia w aby wyeliminować zakłócenia i szumy elektryczne użyłem filtru przeciwzakłóceniowego. Każdy z przewodów zakończyłem końcówką aby w każdej chwili, bez rozrywania kabli można było je zdemontować i przenieść do innego pojazdu. Po wybraniu i zamocowaniu anteny należy ją zestroić (ustawienie współczynnika fali odbitej SWR) z CB radiem. Poza terenem zabudowanym (blokowiska), posiadam łączność na około 20 km, więc zestaw śmiga jak talala ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Ja posiadam 2 CB jedno mam w samochodzie (ALAN 121 antena, sirio 150cm magnes )jak trzeba to przekładam do ciągnika (gdzie dorobiłem gniazdo zapalniczki z jakiegos samochodu) lub do kombajnu ( do rekorda dokładnie ale tu już musiałem zastosowac przetowornice z 24V na 12V i oczywiscie gniazdo z zapaliczki) a drugie siedzi na stałe w 10540 (ALAN 48+, antena president 80cm magnes) kontakt musi byc


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Uważam że CB w ciągnikach ,kombajnach czy innych maszynach to porażka.Maszyny rolnicze to nie samochody osobowe ciche i wygłuszone w kabinie.

Sam jeżdżę z kolegą czasami tirem i mówię wam czasami te pasma tak zachodzą na siebie że czasami trudno zrozumieć o co chodzi -jeden świst i trzask.

Podobno uzależnione jest to od mocy radia.Jak się mylę to mnie poprawcie <_<

Mimo to uważam że przy tych taryfach w sieciach komórkowych co teraz są to telefon jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Mimo to uważam że przy tych taryfach w sieciach komórkowych co teraz są to telefon jest najlepszy.

A na polu dzwonimy do kumpla pracującego obok innym ciągnikiem i np gadamy: Cześć co słychać? Uwarzaj bo za tą górką jest lisia nora. <_<


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1
A na polu dzwonimy do kumpla pracującego obok innym ciągnikiem i np gadamy: Cześć co słychać? Uwarzaj bo za tą górką jest lisia nora. <_<

 

Zetor5340 ja problemu z gadaniem przez telefon nie mam bo mam darmowych minut od cholery .Nie chce mądrzyć bo się nie znam ale skoro ledwo kogoś

słychać w takiej ciężarówce to co dopiero w traktorze przy 2000 obrotach -no chyba że na postoju to wtedy inna gadka ;)

Swoją drogą troszkę bawiłem się takimi małymi krótkofalówkami walkie-talkie -dość ciekawe ,nawet idzie pogadać tylko teoretyczny zasięg słaby -5km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

AAAA tam głupoty gadacie że nic nie słychać tak już pisałem wyżej mam CB w ciągnikach i w REKORDZIE i ładnie słychac np. pytam sie starszego czy już mam podjeżdżać i jak mam stanąc ciagnikiem z przyczepa i on wszystko słyszy i mi odpowiada. i w ciągnikach też bez problemu można sie dogadac my mamy między sobą upalony kanał 24 i niema żadnych trzasków bo nikt sie nie nakłada

Edytowano przez marcin974
pisownia z ,,nie"

zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Nie praktykowałem CB w ciągniku ale stwierdziłem że bardzo by sie przydało je mieć na wyposażeniu ciągników i sieczkarni podczas zbioru kukurydzy, czy nawet przy sianokosach. Obrać jeden kanał i informować o czym trzeba, a tak albo sie macha rękami i nie zawsze wiadomo o co chodzi albo "poczekam, może dla Grześka wejdzie ten przejazd" a za kuku po drugiej stronie dla Grześka juz sie przesypuje przez nadstawki ;) Czasami trzeba coś szybko przekazać ("zjedź na prawo bo mi hamulce padły" :)) więc telefon odpada.

Poprostu CB jest przydatne gdy na polu pracuje kilka maszyn zależnych od siebie. Co do warunków odsłuchowych to zależy od ciągnika, inaczej jest np. w Ursusie a inaczej w Case. Od radia i anteny też dużo zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

no to przyznać się na jakich kanałach gadacie? jak na polu robicie


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Śmigając jedną maszyną po polu nikomu CB nie będzie potrzebne ale jak wyjeżdża w pole kilka maszyn jednocześnie sporo oddalonych od domu to się bardzo przydaje , ja sam w polu nie praktykowałem z cb ale mam praktykę z tymi urządzeniami podczas jazdy samochodem po Warszawie czasami telefony nie wystarczają. :P


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

kiedyś jadę, i kilka km przed poznaniem słyszę rozmowę, jeden tłumaczy drugiemu drogę na jakąś tam ulicę w Poznaniu a tu naglę podjeżdzam bliżej po prawej stronie patrze a tu rolnicy w polu robia i zaraz jeden na CB, gada "Ty ,zobacz jak te ciężarówki szybko jeżdzą" :P i zaczęli chwilę rozmawiać ,praktycznie o niczym ciekawym..

I nie dość że zablokował rozmawiających to i tak nic ciekawego nie powiedział.Czasem to trzeba pomyśleć a nie durnoty wygadywać na ogóle jak chce ktoś sobie o pierdołach pogadać w polu to sobie niech zmieni kanał a nie na 19 biadoli i blokuje jadących lub ludzi których sie prowadzi w nieznanym mieście.Rolnicy robili sobie chyba postój bo ciągniki stały,przyczepy a oni w kabinie i przez radio.Choć stoją koło siebie.Od razu dostali zrypki że blokują kanał i takie tam, ja się nie czepiam ale pomyślcie nieraz co niektórzy jakby tak was prowadzili i nagle by ktoś sie wciąl i o jakiś pierdołach zaczął nawijać.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

mój dalszy sąsiad troszke zakręcony ma CB w C-330 a ma założone bo nie ma samochodu i wszędzie jeździ cągnikiem a CB z tego co wiem to sprawuje mu się dobrze


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

ja w moim zetorku mam załozone zwykłe radio i to mi wystarcza, przy orce lub uprawianiu itp. moge se posłuchac muzyki a co do cb to czasem je przekładam z naszego lublinka do zetora ale tylko w wypadkach gdy musze przejechac ze zbozem lub czyms innym po drodze (niemam jeszcze prawka) i pytam czy czasem sie policja nie kreci w poblizu....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

tak jak napisał ZetorPower radio przydaje się podczas wysypywaniu zboża zwłaszcza w trakcie koszenia (jazda równoległa). jak trzeba będzie podjechać albo odjechać podczas wysypu to będziesz do piero wybierał numer na komórce? czy cały czas będziesz utrzymywał z nim połączenie (nie opłacalne) i niewygodne trzymanie telefonu gdy ręce zajęte.

niektóre radia mają tylko modulację AM z 40 kanałami

a te lepsze AM i FM i każde po 40 kanałów do wyboru do koloru. oprócz 9, 19 28 na AM

najlepiej wybrać sobie jeden stały kanał polecałbym od 1 do 15 na AM bo żadko są wykorzystywane. a jeśli pole jest dalej od drug i miasta to mniej zakłuceń i innych użytkowników więc wszystkie wolne.

nawet jeśli jest głośno to ustawiasz radio na full głośności i napewno usłyszysz. z doświadczenia wiem że to działa i przydaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

lub mozna sobie do CB podłaczyc dodatkowy głosnik ,prawie w kazdym radiu jest wejscie mini jack na dodatkowy głosnik


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

zgadza się jest takie wejście. w tedy radio możw być nawet zamocowane w jakiejś kieszeni aby się nie uszkodziło a głośnik od niego montujesz za sobą lub nad głową. można użyć jednej słuchawki(radio posiada system mono)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

jak ktoś zna internetowe sklepy z CB radiami to proszę o linki. :rolleyes:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jeden z większych to allegro :rolleyes:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafik    0

My też mamy montowane CB w ciągnikach ;p bardzo przydaje się przy koszeniu kukurydzy no i zawsze jest wesoło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Sory za odnowienie tematu, ale nie będę zakładał nowego. Jeśli kupię takie radio i jeszcze jakąś anteneCB, to po założeniu w ciągniku trzeba będzie coś stroić, czy tak też będzie działać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor1111
      Witam wszystkich . Zastanawiam sie nad kupnem kamery do monitoringu w oborze np. krowy która ma sie cielić w nocy :unsure: Powiedzcie jaka kamere wybrać i jak ja podłączyc. Wystarczy tylko kupić taka kamerę KAMERA KOLOROWA 420 linii,54 diody IR,ZEWNĘTRZNA (848566965) - Aukcje internetowe Allegro ?????????? Mam tylko dylemat jak ja podłączyć czy wystarczy tylko kabel podłączyc do TV i wszystko????? Piszcie jaka kamerę polecacie(cena nie gra roli)i jak ją podłączyć.
    • Przez Husky
      Witam
      czy ktoś z was ma może zamontowany takowy sprzęt, jak to sie spisuje czy warto inwestować w coś takiego np do kombajnu zbożowego?
    • Przez yooo
      Witam poszukuję mobilnej bezprzewodowej kamery z własnym akumulatorem i ekranem . Używana była by do podglądu na tylni zaczep pierwszej przyczepy podczas zczepiania przyczep , na przejazd większymi maszynami z podglądem na tył czy ktoś nie jedzie z tyłu na drodze , w rozsiewaczu czy już nie ma nawozu w którymś z dwóch lejów, w opryskiwaczu z widokiem na rozpylacze za samą beczką . Ważne , aby łatwo można było zamontować i zdemontować . Myslałem nad luda farm machinery cam mobility... Niestety o wiele wyższa cena w pl niż za granicą, a chciałbym zobaczyć jakość nagrywania i obawiam się , że za mały ekran te 5 cali. Macie jakieś opinie o tym produkcie lub o podobnym ? Tu link do tej kamery 
      https://hbt.com.pl/produkt/kamera-do-maszyn-rolniczych-machinecam-mobility/
    • Przez Bartek3060
      Witam, mam problem z kamerą cofania peiying. Wyświetla się smybol ładowania baterii. Co zrobić żeby zaczęło pokazywać obraz ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj