Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jolka    0

Moja gmina przystepuje do programu budowy kolektorów słonecznych dla mieszkańców imam do was takie pytanie:Czy u kogoś jes realizowany już taki program i czy warto w to wchodzić?


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Myślę że to się opłaca. Ja z tatą myślę nad zamontowaniem kolektorów słonecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

U mnie z pół toku temu były zgłoszenia do tego programu bo musieli znaleźć x chętnych żeby przystąpić do programu na rzazie cisza a myślę że warto bo koszty wręcz symboliczne u mnie było mówione o kwocie ok 2tys.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam. U nas w sąsiedniej gminie jest realizowany taki projekt , koszt to 1600 zl pierwsza tura , a teraz podobno 50% wartości wyjdzie gdzieś około 3500 zł . Kuzyn załapał się na pierwszą turę i sobie chwali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

My mamy już założone z rok czasu i myślę że to niema nad czym się zastanawiać za takie pieniądze w lato jest spokój no a nieraz i zimą jak słoneczko zaświeci to i się włączą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

kolektory - ogrzewanie wody czy energia elektryczna?

ma ktoś więcej szczegółów?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

W moim przypadku chodzi o ogrzewanie wody .Jeżeli dofinansowanie będzie tylko 50% to lepiej złożyć wniosek w Agencji na dofinansowanie do modernizacji kotłowni trochę się wiecej zyska , albo wziąć preferencyjny kredyt z BOŚ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

kolektory ogrzewanie wody, u nas było 80% dofinansowania tylko krzyczeli że będzie 50% podajże wyszło 1600zł za 2 kolektory bo to uzależnione jest od ilości zameldowanych osób w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Gdy ja w tamtym roku zakładałem kolektory nikt nie słyszał o takim programie. Założyłem na własną rękę i jestem bardzo zadowolony :)

 

Reszty można się dowiedzieć pod zdjęciami:)

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=141656

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=141129


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Możecie szerzej napisać o tym programie? Można w jakiś sposób zgłosić gminę do tego? Z tego co wiem, to ogólnie panele słoneczne zwracają się przez 40-50lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ,rozjaśniliście :) mi sprawę kolektorów.Pozdrawiam.


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no właśnie jak się dowiedzieć coś o tym programie i żeby gmina do niego przystąpiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Ma ktoś z was kolektory słoneczne? jeśli tak jakiej firmy, jaki podgrzewacz, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

TUTAJ można sprawdzić jak to działa, przynajmniej w okolicy Bydgoszczy ;)

Stan jest aktualizowany na bieżąco.

Myślisz nad czymś konkretnym?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

no tak mysle, tylko nie mam podgrzewacza z wezownicą, tylko bede musiał zastosowac wymiennik. i nie chce podłączac pod piec zbiornika. tylko tak z ciekawosci chce to sobie zrobić, sprawdzic jak one naprawdę grzeją. kolektory chyba wezme polskiej ekologii, nie chce zadnej chinszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

jeśli instalacja ma być w 100% za własna kasę, to jest kompletnie nie opłacalna inwestycja, zwraca się po 20 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

tak, instalacja ma być za własną kasę :) jest to opacalne w przypadku gdy instalacja cie kosztuje 5-6 tys zł, a oczywiscie jst to spokojnie do zrobienia w tch pieniądzach tylko trzeba chcieć :)

i dobrze by było gdyby one tyle wytrzymywały, kolektory wytrzymają max 10 lat, i ich sprawność tez tyle czasu bedzie sensowna.

nie opłaca to sie pompa ciepła, a ludziei tak zakładają.

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Nawet licząc z dotacją w małym jednorodzinnym domu to się nie opłaca , co innego jeśli to miałoby działać w jakimś lokalu gastronomicznym , hotelu czy zajeździe to wtedy może to mieć sens.Jeśli nie masz potrzeby zużywania dużych ilości ciepłej wody to taka inwestycja jest nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tym nie opłacaniem się to bym polemizował. Zestaw można kupic za 5 czy 6 tys. W domu rodzićów latem boiler był włączony non stop to za prąd co miesiąc po 300 - 300 przychodziło. Jest to dom mieszkalny bez żadnego gospodarstwa zakładu. Zaczeliśmy licznik sprawdzać i wyszło że boiler ciągnie na dobę 15 kw/h po 5 zł z czymś za 1kw/h. Teraz chodzi centralne problem jest z głowy ale się nad kolektorem zastanawiam. Co do dotacji liczylismy ze znajomym i to nie wychodzi tak różowo. System musi zaprojektować specjalna firma co podnosi koszt montażu, od dotacji trzeba odprowadzić podatek dochodowy. Róznica jest niewielka a komplikacji sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ke? 5zł za kWh? może 0,50zł.

owszem jeśli ktoś cacy czas podgrzewa wodę elektrycznie, to jakiś sens jest. U mnie w lecie wodę podgrzewa się w piecu CO i wystarczy dwa polana drzewa i woda jest gorąca w 30 min, a w trakcie letnich upałów to jeszcze szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tą ceną faktycznie przesadziłem. A co do pieca latem za bardzo nikomu się nie chce palić. Zastanawialiśmy sie nad innym źródłem opału typu gaz czy olej. Ale przy podlaskich zimach i 3 h własnego lasu ogrzewanie drewnem jest śmiesznie tanie chociaż latem grzanie wody troche kłopotliwe. Pozatym myślę o wspomaganiu co w zimie mam dach na południowy zachód, poszły by 2 panele. Ale to narazie plany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj