Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pic2ek    5

no masz racje, piec jest dobrym wyjsciem, jesli masz juz gotową instalację, zeby jej nie przerabiac specjalnie.

a kolektory w zime nic ci nie dogrzeją :) szkoda zachodu zeby to podłączyc do co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ogrzewanie na węgiel było i jest najtańsze,przy dzisiejszych cenach gazu to ani samochód na gaz się nie opłaci.

Jak chcesz mieć cały czas ciepłą wodę to kup piec z podajnikiem automatycznym na miał i groszek.

Koszt grzania boilera 100 litrowego latem na miesiąc to około 150zł.

Nie wspomnę o tym że zimą chodzisz do pieca raz na 3-4dni.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Węgiel nie jest teraz taki tani a drewno z własnego lasu to praktycznie zerowy koszt. troche pracy benzyny do piły, ropy do ciągnika lub sprintera i wszystko. Piec mam duży ładuje go i przez 8 h zagladać nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Przy -20stopniach drewnem to możesz sobie w kominku napalić na 20m2 i wejść pod pieżyne.

Jak masz dom 200m2 i nie kupisz 5ton węgla to będziesz całą zimę smarkać i się trząść.

Edytowano przez fliegl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

ja mam kolektor zamontowany na oborze do ogrzewania ciepłej wody użytkowej do mycia dojarki i ogrzewania dojarni i łazienki.W zestawie jest panel trzy płytowy i wymiennik ciepła 300l. do którego podłączony jest piec CO 8 KW.Koszt urządzenia to 7500 zestaw+ 2000 elementy podłączeniowe+ 1500 montaż+ piec 1400 zł.Od kwietnia do pażdziernika to bajka, teraz idzie z pieca .Co nie znaczy że nie grzeje .Ale nie zrobi więcej w ładny dzień jak 30-40 stopni. A mi jest potrze3bne 60-70.Czy się opłaci? przy tych cenach raczej nie,gdyż wyświetlacz pokazuje że przez rok zagrzał wodę na wartość około 1000 KW.czego wartość jest około 500-600 zł.Zwrot kosztów 20 lat.Tylko że mi zwrócili VAT i agencja 60% ceny netto co daje mój koszt za sam kolektor na poziomie 3500 zł.Wtedy ma to sens. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Lechu niestety troche za duzo zapłaciłes za to, ja taki zestaw sprzedałem ostatnio za 8000, wszytsko oprócz montażu, kolektory Polskiej Ekologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przy -20stopniach drewnem to możesz sobie w kominku napalić na 20m2 i wejść pod pieżyne.

Jak masz dom 200m2 i nie kupisz 5ton węgla to będziesz całą zimę smarkać i się trząść.

Ale głupoty piszesz-ja mam taki dom (a właściwie to nawet sporo większy :D ) i bez problemu go właśnie drewnem ogrzewam ,węgla nie kupuję od jakichs 20 lat-przy 12 ha lasu chyba byłbym idiotą ten węgiel kupując.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Webermann (czy jakoś tak-ma olbrzymie palenisko)-a drzewa zużywam sporo :D -ale ile dokładnie to nie wiem-35-40 mp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Ale głupoty piszesz-ja mam taki dom (a właściwie to nawet sporo większy :D ) i bez problemu go właśnie drewnem ogrzewam ,węgla nie kupuję od jakichs 20 lat-przy 12 ha lasu chyba byłbym idiotą ten węgiel kupując.

u mnie drewnem sa ogrzewane pomieszczenia o lacznej powierzchni 240m2 od kilkunastu lat i jakos nikt nie zamarzł, temperatura w domu jak i w innych pomieszczeniach jest na poziomie 17-23stopni... a mam piec jak to sie u nas mowi "tomaszowski"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

i co na noc dołozycie moze drzewa i do rana jest ciepło??? juz nie opowiadajcie takich bajek, w dzien to moze ale nie w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Też nie chce mi się wierzyć,przy paleniu drewnem to trzeba non stop przy piecu siedzieć już to przerabiałem.

Do mokrego drzewa z lasu to przydała by się też jakaś suszarnia.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podaję tu link do mojego pieca-sprawdź wymiary paleniska, ja po prostu na noc wkładam takie extra grube szczapy i cześć Weberman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Potwierdzam. Nie każdy piec nadaję się do palenia drzewem. Ja mam "Hajnówkę" i jak się postaram to wejdzie do niej taczka drzewa(porąbanego) co starcza na około 4-5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Napisz ludziom co i jak to i tak nie uwierzą bo przecież lepiej wiedzą. Wiele osób przy zakupie pieca patrzy na cenę kupują jakies maleństwo na 2 szczapy i się dziwią, że rano zimno jest. Mój piec ma komorę na drewno chyba około 100 l więc troche można włożyć. Dom ma około 200 220 m2 stoi na wygwizdowiu, mieszkamy na obrzeżach miasta za płotem mam pole. Więc wiatr hula sobie nieźle. Jak załaduje piec o 22 przed snem to o 6 rano jak ojciec zachodzi to żar jest. Pozatym 300 litrowy boiler działa u mnie jak akumulator ciepła. Temperatura w domu to 21 st w garażu jakieś 16. Przy takich temperaturach jak teraz pali się sosną jak jest zimniej to brzoza lub inne liściaste unikam tylko dębiny. Drewna prosto z lasu się nie wozi leży sobie na wsi pod dachem od wiosny.

O kolektorach myślę dlatego, że boiler mam w piwnicy do łazienki jest trochę daleko. Dlatego latem trzeba trochę palić aby nagrzac wodę. Dach mam na południowy zachód o nachyleniu około 45 st latem praktycznie od wschodu do zachodu świeci na niego słońce. Przy dotychczasowych wydatkach na grzanie wody około 200 zł na miesiąc i cenie zestawu około 6 tys powinno się dość szybko zwrócić. Co do paneli, też są różne i tu też nie warto oszczędzać pomimo, że panel to chyba najdroższy element instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

hubertusie - czy tym samym piecem w lato grzejesz wode? czy masz dodatkowe paleniko?

a co do oszczedzania na panelach to super, ze napisałeś ze nie ma co oszczedzac -sprzedam ci nowe kolektoy Vitosole 200 za ponad 2000 zł/szt :) oczywiscie fakture tez wystawie. i gwarancję. nie mówmy, ze nie ze warto oszczedzać :) przynajmniej moim zdaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jaki jest miesięczny koszt utrzymania kolektorów słonecznych.Bo o tym nikt nie chce pisać i mówić.

Ja mam nowy dom bez kolektorów i wodę w lato grzeje zwykłym boilerem elektrycznym 140 litrów. Nigdy wody mi nie brakło ciepłej na 4 osoby.I mam prąd jeszcze budowlany płace ok 600 zł za 2 miesiące.

Kuzyni mają też nowe domy z kolektorami i już są po odbiorach mają zwykły prąd, dużo tańszy od mojego i bez tzw. abonamentu ok 80 zł miesięcznie, który ja płacę, i też podobnie płacą ok 600 zł.Ale przyznali się że parę razy brakło im ciepłej wody [w baniaku 250 lub 300 litrów] i musieli rozpalać w piecach.

Po drugie; piec centralnego jak zapale w połowie października to gaszę w połowie kwietnia, a więc przez przez 6 miesięcy mam ciepłą wodę za darmo.Piec mam na eko groszek, co 4 dni do niego schodzę.

A więc z kolektorów korzysta się 6 miesięcy w roku.

Więc czy to jest takie tanie ??

I ile lat trzeba czekać żeby inwestycja się wróciła.I ile lat kolektory wytrzymają bez konserwacji lub wymiany na nowe.

Czy one tak naprawdę się kiedyś wrócą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Witam, odświeżę temat.

Będę robił ogrzewanie w domu i myślę nad kolektorami słonecznymi.

Ma ktoś zamontowane to cudo w domu. Jak te kolektory się sprawują w Polsce w naszym klimacie?

Proszę właścicieli o opinie, jakie są minusy?


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tego co widzę taką godną zaufania firmą jest Wasserman która rozprowadza towar marki Sofath. Możesz sobie poczytać co piszą o działaniu kolektorów http://www.wassermann.pl/kolektory-sloneczne/zasada-dzialania. Wiem, że znajomi własnie z tego skorzystali i nie narzekają, są raczej zadowoleni jak do tej pory. Podpytam jeszcze o więcej szczegółów, jak im się to opłaca itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczkomac    0

witam właśnie rozpoczynamy budowę chlewni na 600 macior, i zastanawiamy sie nad ogrzewanie no i wstępnie zastanawiamy sie nad kolektorami słonecznymi, czy ktos z kolegów ma styczność z takim rozwiazaniem ?

w miare mozliwości to proszę o opinie na ten temat

 

z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matty    0

Nie chciałem powielać tematu, więc jeśli mogę to odświeżę wątek. Zastanawiamy się nad budową domu według projektu http://www.archeton.pl/projekt-domu-nuta_eko_1021_opisogolny Kolektory zamontowalibyśmy na własną rękę. U mnie w gminie nie ma niestety żadnych dofinansowań i najprawdopodobniej nic w przyszłym roku w tym temcie się nie zmieni. Sprawdzają się u Was kolektory słoneczne? Jak jest z ich wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

My mamy kolektory założone od prawie roku ogrzewanie mamy węglem plus drewno pod tą instalacje jest podpięta ciepła woda no i ciepła wodę grzaliśmy wcześniej piecem 2 funkcyjnym gazowym(można ogrzewać dom także gazem ale tą funkcje mamy zarazie wyłączona, bo się opłaca węglem). Woda w zimę jak się pali w piecu węglowego plus kolektory ma temp. podobną do tej która była wcześniej z gazu, wiosna temp była także dobra, latem znów była woda bardzo gorąca, jedynie jesienią w pochmurne dni przełączaliśmy na grzanie wody gazem parę razy tylko. Mamy zbiornik 400litrów na wodę plus kolektory próżniowe. Opłaty za gaz obecnie wynoszą tyle co się zużyje na kuchence czyli spory zysk jest. Nasza gmina dołożyła 1,5 ty zł do budowy kolektorów no plus tam unia jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jesli mogę coś dodać.

Kolektory słoneczne mam zamontowane od 2 mies. Ponieważ teraz jest okres simowy - a wiec małe nasłonecznienie, nie moge praktycznie powiedziec jak to u mnie wygląda.

Jednak przy wiekszym słoneczku widze że pompka juz pracuje i woda w bojlerze dochodzi do 30-35 C.

 

Jedyną dla mnie pewną obawą było to że pomimo że jest to ekolgiczne itp. to w momencie jak glikol zaczyna "pracowac" załacza sie pompka ktora powoduje obieg płynu - wiec zuzywa prąd, wiec wcale to nie takie tanie i ekologiczne.

Ale spokojnie - nowe instalacje sa juz tak pomyslane ze pompka moze chodzic na 30-100%, wiec pobierac mniej prądu. Co ok. 5 lat czeka nas wymiana glikolu, wiec to jakis nastepny koszt.

 

Ale generalnie jak by nie patrzec i liczyć sądze ze jest to szansa i trzeba z niej skorzystać - jesli gmina i UE dofinansowuje. Oczywiscie trzeba zobaczyc jakie kolektory proponują, jaka powierzchnia luster do jakiej ilości wody bedzie montowana itp.

Ale jesli przykładowo - instalacja w sklepie kosztuje np.10 tys. a mozemy ją mieć za 3,5 tys. - warto spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj