Skocz do zawartości
MASEY8160

wyciek z prawej zwolnicy 3512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
3512
MASEY8160    0

nie mam pojęcia co sie mogło zepsóć w tym traktorze

po prawej stronie kapie mi olej podejrzuje że ze zwolnicy ale jakim cudem?

ten traktor pracuje zawsze z pługiem na 50ha

ale ostatnio to znajomy obrabia te pola boje sie że to może być coś poważnego

z tymi zwolnicami.

Wiadomość z agroFakt.pl

mirasek    7

Powiem Ci jak mi powiesz co Ty szanowny kolego od...stawiasz na tym forum??

http://www.agrofoto.pl/forum/Holmere-Ropa-t4748.html

Widze że chwalicie mojego wójka kombajny chłopaki to ja bratanek jestem Gawronia tego właśnie spod Janowa

Jeszcze przed chwilą w tym poście pisałeś że to Ty jesteś Gawroń spod Janowa a teraz nagle stałeś sie jego bratankiem, a może jutro będziesz już sąsiadem bratanka Gawronia? Wyjaśnij nam jak to jest naprawde panie Masey/Gawroń/Byczek/Jach i Bóg wie jeszcze kto... ;)

Tadeusz1212    2
Wyjaśnij nam jak to jest naprawde panie Masey/Gawroń/Byczek/Jach i Bóg wie jeszcze kto... ;)

Ha ha ha dobre... panie Masey/Gawroń/Byczek/Jach i Bóg wie jeszcze kto... ;)

kris14    259

Wracając do przyczyn wycieku to albo mogła uszczelka się zużyć, albo wystąpiły luzy na śrubach i olej uciekł [wkońcu ciągnik robi nie mało ;)]

Kamyk514    0

Mój 3512 pracuje na 34ha od 10lat to już też trzeba już wymienić uszczelkę pod głowicą i tuleje na nowo

kris14    259

@Kamyk514, nie chcę nic mówić, ale tu chodzi o uszczelnienie zwolnic a nie silnika ;)

Kamyk514    0

Przyłączam się do pytania bo mojemu 3512 tez już się przyda zrobić wtryski bo po 10latach użytkowania zaczyna już dymić

rafal88    10

Moze wystarczy ustawic wtryskiwacze?? a w razie potrzeby wymienic koncowki :( Ja okolo rok temu wymienialem wsyzstkie koncowki, za sztuke palcilem cos okolo 40zł.

krynio    2

To jak wkońcu jest z ta uszczelka bo u mnie to samo się zrobiło, gdzie sie to wymienia i czy dam rade sam ?

coolman111    54

U mnie w 4514 miałem lekki wyciek z tylnej zwolnicy. Olej leciał przez 2 śruby. Odkręciłem je i założyłem takie miedziane podkładki. Teraz trzyma dobrze.

volf    3

Panowie, czy wymieniał ktoś uszczelniacz w tej zwolnicy? Kiedyś się za to zabrałem, ale nie mogłem sobie poradzić z wybiciem półosi do której przykręca się koło. Zwolnica była wyciągnięta z ciągnika i częściowo rozmontowana, ale ta ośka za żadne skarby nie chciała wyjść, zabezpieczenia też nie było widać... Może ktoś się orientuje w temacie?

Pozdrawiam.

dren    0

Koledzy, napiszcie czemu nie mogę zdjąć kosza z satelitami z krótkiej półośki. Może jest jakiś sposób? Muszę wymienić uszczelniacz bo cieknie na koło. Przeszukałem forum i nic na ten temat nie ma.Zabezpieczenia żadnego tam nie ma?

dren    0

Panowie dziękuje za odpowiedzi, niestety macie rację, bez potężnej siły się nie obyło.

dyzio46    0

Panowie dziękuje za odpowiedzi, niestety macie rację, bez potężnej siły się nie obyło.

mam ten sam problem . Napisz szczegółowo jak sobie poradziłeś z piastą by wymienić uszczelniacz

Nowiciusz - napisz szczegółowo jak sobie poradziłeś ze zdjęciem piasty. Mam ten sam problem z uszczelniaczem [ do wymiany ].

andrzej2110    529

Na jesieni rozbierałem to w swoim 3512. Kosz satelit nie chał zejść. Wystarczyło użyć klucza uniwersalnego czyli młotka :D Oczywiście w półoś bezpośrednio się nie dało ale za pomocą pręta. Żeby założyć użyłem deski i młotka.

Na wiosnę rozbierałem to samu w MF255 znajomego i u niego zeszło wszytko bez problemu.

samex69    31

Parę lat temu przerabiałem ten problem. Potrzebny jest dobry ściągacz trójramienny , po odkręceniu zwolnicy zakłada się go na kosz satelitów (są na nim z boku odpowiednie zagłębienia) i po prostu wkręcając śrubę wypycha się półoś z kosza, po zdjęciu kosza z półosi zdejmuje się dwa półpierścienie i po robocie.

Pierwszy raz gdy to robiłem połamałem obudowę - znajomy mechanik "chwalipięta" i prasa o nacisku 30 ton robi swoje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się