MASEY8160

wyciek z prawej zwolnicy 3512

Polecane posty

MASEY8160    0

nie mam pojęcia co sie mogło zepsóć w tym traktorze

po prawej stronie kapie mi olej podejrzuje że ze zwolnicy ale jakim cudem?

 

 

ten traktor pracuje zawsze z pługiem na 50ha

 

 

ale ostatnio to znajomy obrabia te pola boje sie że to może być coś poważnego

z tymi zwolnicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

uszczelka do wymiany. Ja miałem to w lewym kole. Sam zrobiłem ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Powiem Ci jak mi powiesz co Ty szanowny kolego od...stawiasz na tym forum??

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Holmere-Ropa-t4748.html

Widze że chwalicie mojego wójka kombajny chłopaki to ja bratanek jestem Gawronia tego właśnie spod Janowa

Jeszcze przed chwilą w tym poście pisałeś że to Ty jesteś Gawroń spod Janowa a teraz nagle stałeś sie jego bratankiem, a może jutro będziesz już sąsiadem bratanka Gawronia? Wyjaśnij nam jak to jest naprawde panie Masey/Gawroń/Byczek/Jach i Bóg wie jeszcze kto... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2
Wyjaśnij nam jak to jest naprawde panie Masey/Gawroń/Byczek/Jach i Bóg wie jeszcze kto... ;)

 Ha ha ha dobre... panie Masey/Gawroń/Byczek/Jach i Bóg wie jeszcze kto... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chłopak już sam sie pogubił ;/ Nie pamięta co ma pisać


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wracając do przyczyn wycieku to albo mogła uszczelka się zużyć, albo wystąpiły luzy na śrubach i olej uciekł [wkońcu ciągnik robi nie mało ;)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mój 3512 pracuje na 34ha od 10lat to już też trzeba już wymienić uszczelkę pod głowicą i tuleje na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

@Kamyk514, nie chcę nic mówić, ale tu chodzi o uszczelnienie zwolnic a nie silnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Przyłączam się do pytania bo mojemu 3512 tez już się przyda zrobić wtryski bo po 10latach użytkowania zaczyna już dymić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Moze wystarczy ustawic wtryskiwacze?? a w razie potrzeby wymienic koncowki :( Ja okolo rok temu wymienialem wsyzstkie koncowki, za sztuke palcilem cos okolo 40zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

To jak wkońcu jest z ta uszczelka bo u mnie to samo się zrobiło, gdzie sie to wymienia i czy dam rade sam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Panowie, czy wymieniał ktoś uszczelniacz w tej zwolnicy? Kiedyś się za to zabrałem, ale nie mogłem sobie poradzić z wybiciem półosi do której przykręca się koło. Zwolnica była wyciągnięta z ciągnika i częściowo rozmontowana, ale ta ośka za żadne skarby nie chciała wyjść, zabezpieczenia też nie było widać... Może ktoś się orientuje w temacie?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dren    0

Koledzy, napiszcie czemu nie mogę zdjąć kosza z satelitami z krótkiej półośki. Może jest jakiś sposób? Muszę wymienić uszczelniacz bo cieknie na koło. Przeszukałem forum i nic na ten temat nie ma.Zabezpieczenia żadnego tam nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Zapraszam na podlasie zajmuję się regeneracją zwolnic potrzebna jest prasa hydruliczna pozdrawiam


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ma racje.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dren    0

Panowie dziękuje za odpowiedzi, niestety macie rację, bez potężnej siły się nie obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyzio46    0

Panowie dziękuje za odpowiedzi, niestety macie rację, bez potężnej siły się nie obyło.

mam ten sam problem . Napisz szczegółowo jak sobie poradziłeś z piastą by wymienić uszczelniacz

 

Nowiciusz - napisz szczegółowo jak sobie poradziłeś ze zdjęciem piasty. Mam ten sam problem z uszczelniaczem [ do wymiany ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Na jesieni rozbierałem to w swoim 3512. Kosz satelit nie chał zejść. Wystarczyło użyć klucza uniwersalnego czyli młotka :D Oczywiście w półoś bezpośrednio się nie dało ale za pomocą pręta. Żeby założyć użyłem deski i młotka.

Na wiosnę rozbierałem to samu w MF255 znajomego i u niego zeszło wszytko bez problemu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Parę lat temu przerabiałem ten problem. Potrzebny jest dobry ściągacz trójramienny , po odkręceniu zwolnicy zakłada się go na kosz satelitów (są na nim z boku odpowiednie zagłębienia) i po prostu wkręcając śrubę wypycha się półoś z kosza, po zdjęciu kosza z półosi zdejmuje się dwa półpierścienie i po robocie.

Pierwszy raz gdy to robiłem połamałem obudowę - znajomy mechanik "chwalipięta" i prasa o nacisku 30 ton robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pająk3050
      Witam poszukuje tylnego korpusu mostu (obudowy) do ursus 3512/5314 może ma ktoś na zbyciu lub posiada kontakt na taki temat ? Najlepiej na terenie województwa Małopolskiego 
    • Przez kris14
      Zauważyłem, że w moim 4514 z wałka WOM'u zaczął wydostawać się olej z tylniego mostu.
      Co może być tego przyczyną, czy wystarczy że założę nowe uszczelniacze?
    • Przez warlok20
      Witam!
      Poruszam temat cieknącego oleju z WOM. Dziś zacząłem rozbierać wszystkie osłony i mocowania wieszaków etc. Problem napotkałem już na starcie kiedy to nie mogłem wybić wałka[1]. Chciałem to obejść i zdjąć jedną ze stron mocowania górnego zaczepu ale jedna ze śrub jest w takim miejscu że musiałbym najpierw odczepić mocowanie dolnego zaczepu... Dopiero przy rozkręcaniu mocowania łańcuchów wieszaków[2] zauważyłem, że śruby[3] mają dwustronny gwint i wykręcałem je całe aby uchylić całe mocowanie. Problem w tym, że jedna ze śrub[3.1] nie chciała się wykręcić z bloku mostu. Teraz pytanie czy ona może jest tam na stałe czy po prostu zapiekła się i trzeba użyć większej siły i pójdzie?

      Druga sprawa to zauważyłem, że za tym mocowaniem jest kwadratowa podkładka, a za nią wałek wom z dwoma ścięciami po bokach na klucz? Żeby dostać się do uszczelniacza mam wykręcić tą "śrubę ze ścięciami"?


       


       
       
       


       
       
       


       
      Znalezione w internecie przykładowe zdjęcie tych "ścięć".




    • Przez Bonex157
      Poszukuję obudowy pochwy lewa albo prawa, ta ktora jest z blokada
    • Przez lesio321123
      Witam szukam.na szybko pomocy otóż. Po zamatowaniu zwolnicy do obudowy mechanizmu roznicowego na górze wystąpiły minimalne luzy po dociagnieciu śrub już mocno na dole wszystko dolega fajnie A na górze jest szpara maucieńka... to przez oringi mogą być za grube?... dodam że śrubki na wkretak płaski którymi przykreca się pierwsza część obudowy zostały dokręcone  Bardzo proszę o szybką pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj