kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

danielr    0

Strachu

 

Prędkosci na oponach 10-28" przy 1800obr/min w km/h

 

I - red. 1,79

II - red. 2,64

 

1 bieg - 6,40

2 bieg - 8,10

3 bieg - 9,40

4 bieg - 11,90

5 bieg - 14,90

6 bieg - 21,90

 

Wiekszosc ciagnikow ma pozakladane opony 11,2-28" i 12,4-28" czyli sa szybsze

 

Opony 12,4-28" mają obwod o 8.33% wiekszy niż 10-28" i po obliczeniu wychodza takie predkosci

I - red. 1,94

II - red. 2,86

 

1 bieg - 6,93

2 bieg - 8,77

3 bieg - 10,20

4 bieg - 12,90

5 bieg - 16,14

6 bieg - 23,72

 

Tak wiec nikt nie zarzuci że zestopniowanie jest gorsze niz w c330 w t25 jest o niebo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

Z tego co dopisałeś wynika że 3 w 30 jest o 1km/h wolniejsza od 1 we wladku. 4 w 30 praktycznie równa się 2 zaś 5 30 jest minimalnie szybsza od 4 wladka- niebem bym tego nie nazwał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekNH    2

jeździłem t-25 z 1994r wszystko świetnie nawet skórzane obicia i fabryczne radio :) silnik stuka aż miło tylko raz miał remont przedniej oisi (orbitolot do wymiany ) ale c-330 ma więcej mocy i co polskie to polskie więc mi bardzo trudno wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

Z tego co dopisałeś wynika że 3 w 30 jest o 1km/h wolniejsza od 1 we wladku. 4 w 30 praktycznie równa się 2 zaś 5 30 jest minimalnie szybsza od 4 wladka- niebem bym tego nie nazwał :)

 

2 we władku jest o ponad 1km/h szybsza od c330 na 4 a na tych biegach sie orze, a na podorywke mozna 3 wrzucic i roboty ubywa . powiedz mi jake prace na 5 w c330 robisz

 

jeździłem t-25 z 1994r wszystko świetnie nawet skórzane obicia i fabryczne radio :) silnik stuka aż miło tylko raz miał remont przedniej oisi (orbitolot do wymiany ) ale c-330 ma więcej mocy i co polskie to polskie więc mi bardzo trudno wybrać.

 

arek z ta moca w c330 to sa stereotypy róznicy w mocy o 1KM, powtarzam sie ze t-25 ma wiekszy moment obrotowy recze za niego ze mniej spali niby o 0,5l ON ale na 100Mth to wyjdzie spora suma. bierz t25 dasz kilka tysiecy mniej a kase ktora cie zostanie wpłac na lokate a z odsetek starczy ci na paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

2 we władku jest o ponad 1km/h szybsza od c330 na 4 a na tych biegach sie orze, a na podorywke mozna 3 wrzucic i roboty ubywa . powiedz mi jake prace na 5 w c330 robisz

 

 

Różne :) a tak na serio: sieję, bronuję, zdarzało się tez uprawić mimo całkiem wielkiego jak na 30 kultywatora. Wiadomo ze z taka prędkością orać się nie da. Rozumie że na lżejszych glebach d się orać czym pomiędzy 4 a 5 ale ja mam potworne gliny i albo się ciągle topie albo z kolei pługa nie da się do ziemi wbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

nieźle 30 z kultywatorem i to na glinie ro chyba tylko na 2cm głębokości drapiesz;p ach ta polska moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jeździłem t-25 z 1994r wszystko świetnie nawet skórzane obicia i fabryczne radio :) silnik stuka aż miło tylko raz miał remont przedniej oisi (orbitolot do wymiany ) ale c-330 ma więcej mocy i co polskie to polskie więc mi bardzo trudno wybrać.

 

A wiesz o tym że ten władek miał silnik D-120? i ma o 2 km mniej od 2812? :) A co do biegów. No właśnie że w ruskim biegi lepiej zestopniowane. Tam jest luka między 5 a 4 i dużo ludzi na to narzeka w bronach ale jakos ja na 4 bronuje ruskim i idzie jak głupi dymu ni ma w 5 bronach. A przecież jest tylko minimalnie wolniejsza od 5 w ciapku


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strachu    1

nieźle 30 z kultywatorem i to na glinie ro chyba tylko na 2cm głębokości drapiesz;p ach ta polska moc

 

 

masz daleko na śląsk?? Ja zapraszam na mały pokazik :)

 

ed: przeczytałem swój poprzedni post i muszę przyznać ze trochę źle to sformułowałem - z tego można by wywnioskować że mam same gliny - tylko kilka fragmentów mam takich. Sorki jeśli wprowadziłem zamęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaqub1997    0

no pewnie że c 330 bo to najlepsza maszynka.ja mam i cały czas chwale

błoto nie błoto wszędzie pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Zaraz Cię władkomaniacy zakrzyczą że i tak iwan jest lepszy. Ja już dałem sobie spokój bo i tak(bez obrazy) z durnym człowiek nie pogadasz po prostu dałem wygrać durniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Bo ty ciągle twierdzisz że c-330 jest najlepsza i nie ma lepszego ciągnika na świecie ;[ ile to ona wytrzymała itp. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

C-330M jest wytrzymała.Mam ją już około 20lat(od nowości).10lat temu przeżyła wypadek(aż przód oderwał się od tyłu) i chodzi jak zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Pewnie oddzielił skrzynie od silnika w czasie wypadku. A po wypadku trochę kasy i 30 jest nowa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

a czemu to nieda się bronować c 330 na 5 biegu ja bronami 3 polowymi bronuje na 5 a maja gwoździe 17 zakrzywiane . Na 5 z kultywatorem nie pójdzie bo mam grudziądza 2.1 m ale i ruski nie pójdzie na tym nieco wolniejszym biegu bo go udusi , jeżeli mowa o prawdziwej uprawie czyli 10-13 cm głębokości bo widziałem jak sąsiad ruskim szybciej jeździł ale kultywatorek 1,6 metra i moje brony by lepiej zdarły to pole , od dwóch lat mam 3p i żal tak pisac ale niechce mi sie powoli wsziadac na c 330 , prada jest jedna t 25 i c 330 to są słabe traktorki dla ogródkowiczów , dobre jako pomocnicze , siewnikiem naweyt lepoiej się sieje 3p czy 60 , sypniesz mu 3 i tylko mruczy , zrobisz szybciekj a jakbyś chciał 30 czy t 25 podgonić to spalisz wiecej ropy bo jak maja ciezko to i zechlają sporo


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja mam Władka,c-360 i c-360-3P zawsze chciałem mieć c-330 ale jakoś nie było mi dane dostąpić tego zaszczytu.Władek jest dobry ale do lasu

-krótki

-zwrotny

-wąski

wady to silnik może i ma te 25 koni ale za to bardzo leniwych

z reszta wszystkie ,,30'' którymi robiłem też takie ospałe były. NO i jeszcze jedna wada władimira nie wiem czy to tylko u mnie ale cztery razy pękła mi przednia półoś raz nawet w obu kołach równoczesnie. o czymś takim w c-330 nie słyszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killer1994    0

Zacznijmy od tego że c335 jest to ciągnik z całkiem innym podnośnikiem od masse y fergusona i układem kierowniczym od c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zacznijmy od tego że c335 jest to ciągnik z całkiem innym podnośnikiem od masse y fergusona i układem kierowniczym od c360

No tak...Ale co z tego??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja mam Władka,c-360 i c-360-3P zawsze chciałem mieć c-330 ale jakoś nie było mi dane dostąpić tego zaszczytu.Władek jest dobry ale do lasu

-krótki

-zwrotny

-wąski

wady to silnik może i ma te 25 koni ale za to bardzo leniwych

z reszta wszystkie ,,30'' którymi robiłem też takie ospałe były. NO i jeszcze jedna wada władimira nie wiem czy to tylko u mnie ale cztery razy pękła mi przednia półoś raz nawet w obu kołach równoczesnie. o czymś takim w c-330 nie słyszałem :)

Poczytaj poprzednie posty, iwan jest silniejszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj