kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BSZ110    163

No nie sądzę bo dużo ludzi widziało a jak zapioł rotacyjną to tak zaczelo go nosic ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może po prostu, nie potrafił się obchodzić z sprzęgłem, gdyż jest jednostopniowe, i nie można tak pracować jak z dwoma stopniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

No i tu trzeba przyznać, że to jest wada w T-25. Ale jak jest dobry operator, to i z tym potrafii sobie poradzić. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

oczywiście dobry operator zrobi wszystko

nawet helikopter z zapałek

trq bajki pisze bajkopisarz a nie poeta.... <_< :lol: :D


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A morze kosiarka miała bicie bo unas chodził jeden sezon z kosiarka 1,60 oprucz tego ze go zagotowalismy to nic sie nie stał a zagotował sie bo na łace była woda i był bardzo duzy opur ale jakos poszedł <_<

I umnie w okolicy nikt nie narzeka na to sprzegło kosza kosiarkami tlyko lep im odskakuje ale tymi małymi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie tam jak ktos ma tylko T-25(a wiekszosc ludzi ma tylko 1 ciagnik) to spokojnie kosza z kosiarkami 1,65m i Władek daje rade.

Chociaz dla mnie jednostopniowe sprzegło do prac z WOM nie jest zbyt dobrym pomysłem.

 

A jesli u kogos na terenie równinnym T-25 nie daje rady z pługiem 2x30 a C-330 daje(stan techniczny obu jest podobny załózmy) to widac ze nie umie Władkiem orac i tyle mam i C-330 i T-25 i wiem na co oba stac i jak ida w pługu i nikt mi bajek nie wmówi ze jak T-25 nie daje rady to C-330 da super sobie rade bo tak nie jest.

 

Te ciagniki sa podobne w swoich mozliwosciach i w jednej pracy bedzie lepszy T-25 a w drugiej C-330 i tyle.

 

Ja wole T-25 ze wzgledu na skrzynie i kabinke <_< oraz silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

 

trq bajki pisze bajkopisarz a nie poeta.... :):):)
Davidastra nie masz racji, albo przynajmniej nie do końca, bo np. Krasicki Ignacy był poetą i bajki pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

mam władka ,jeżdziłem 30 tką ,powiem tylko że władkowi wielki respekt,kiedyś orałem od rana do rana (mam pług 2 skib z lemieszami 50 cm ) tak go katowałem non stop kola się kręcily bo ziemia piach,ale nieustepliwie szedł,wg.dla mnie na 12ha jest nawet za duży ale koniem nie będe robił choć jeszcze robie,technicznie jet wg mnie dopracowany , co prawda ma wycieki ze skrzyni ,tylny siłownik cieknie(tależówka z krawężnikami rotacyjna kosiarka- raz jak po asfalcie z gazem w podłoge jechałem na kamieniu przód mi podskoczył tak ż panowanie stracilem ale prosta byla droga i tylko na poboczu się skończyło),ale to tylko uszczelki ,podoba mi się w nim że szybki jest 30 nie ma szans jak w podłoge dam to 60 mnie nie dogoni,przelożenia tęż ma spoko,sprzęgło 2 stopn. by się przydało,30 tka. ma złe przełożenia dla mnie to podstawa gdyż wiadomo ,uważam że władek to dobry traktor,moge wiele o nim pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MURZYN    0

Ja bym wybrał C-330 sam taką mam jak raz jechałem z dwiema 3i3,5tony ze szlaką 4 powoli ale dawała rade! ;)


Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
mam władka ,jeżdziłem 30 tką ,powiem tylko że władkowi wielki respekt,kiedyś orałem od rana do rana (mam pług 2 skib z lemieszami 50 cm ) tak go katowałem non stop kola się kręcily bo ziemia piach,ale nieustepliwie szedł,wg.dla mnie na 12ha jest nawet za duży ale koniem nie będe robił choć jeszcze robie,technicznie jet wg mnie dopracowany , co prawda ma wycieki ze skrzyni ,tylny siłownik cieknie(tależówka z krawężnikami rotacyjna kosiarka- raz jak po asfalcie z gazem w podłoge jechałem na kamieniu przód mi podskoczył tak ż panowanie stracilem ale prosta byla droga i tylko na poboczu się skończyło),ale to tylko uszczelki ,podoba mi się w nim że szybki jest 30 nie ma szans jak w podłoge dam to 60 mnie nie dogoni,przelożenia tęż ma spoko,sprzęgło 2 stopn. by się przydało,30 tka. ma złe przełożenia dla mnie to podstawa gdyż wiadomo ,uważam że władek to dobry traktor,moge wiele o nim pisać

 

A dlaczego katowałeś ten ciągnik?? , pług 2x 50, to mój Ferdek 255 ciąga mniejszy UG 2+1 (90cm)

Ja osobiście "na żywo" widziałem jak "Władek:" ciągał w piasku 3x30 pług, w piasku i to głeboko i dawał sobie rade tylko kopcił i bujało nim na uwrociach.

Wolałbym C 330, pracowałem nią i powiem ,że byłem bardzo miło zaskoczony, myślałem że to "padaka" która sama ledwo się wlecze, idzie jak przecinak, ciągałem nią przyczepy pełne zboża , z rolkami trawy na kiszonke, jak już je bujneła zestaw to już jej mocy nie brakowało, tylko gorzej z redukcjami biegów bo ma dziwne przłożenia ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić , i jest słaba na niskich obrotach,ale na wyższych jest o niebo lepiej , jeździłem wieloma ciągnikami i tylko w c 330 można aż tak bardzo to odczuć.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

Do orki na ten areał może być, choć przydało bysie obciążenie, bo cały czas mi się grzebie no i trochę momentu obr. sądzę, że jak bym miał 30 ha i czas, to obrobiłbym to ruskiem, mam nowy rozrusznik to w zimie 2009 palił mi przy -9 za 1 razem (o silnik dbam w przeciwieństwie do innych,katuje go ale i dbam,ma on zapas konstrukcyjny no i ruska stal i prostota) ze 30 lat na powietrzu stoi i wrzerow nie ma kolor tez ma nie wygłąda wcale gorzej od 30 sąsiada co garażuje. malo pali to jego duża zaleta , chciałbym prase do niego lale nie ma co ,prze z tyle lat praktycznie malo dołożyłem do niego żadnych remontów oprócz silownika ale to groszowe sprawy,pompe tylko nowe sekcje założyłem bo wcale nie miał mocy ledwo szedł(normalna eksploatacja)reszta skrzynia i silnik wpożądku po tylu latach takiej roboty dalej śmiga

 

ja jak oram to mi nie kopci tylko albo sie kopie albo staje,co do 30tki też respekt choć dosw.z nią nie mam tylko jazda z wozem,kiedyś jak kopciłmi to nie było roboty nowa sekcja w pomie i ciągnik jak z fabryki ,tez kopci ale tyle pod obciążeniem to normalka,co do katowania to dla każdego ma ono inny wymiar dla innego będzie to jazda pustym traktorem a dla innego orka na 1/4 gazu,katując go miałem na myśli że jak wyszedłem po 5 h orki sie rozprostować zaniepokoiło mnie silnie nienormalnie gorące powietrze z siłowni jak wsiadlem na liczniku było 100C poza tym cały zaczep w oleju z siłownika ,kiedyś słysałem że jakiś gościu orał tym sposobem i zatarł chyba 60 tke,ruska to raczej nie zagrzeje do 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

30stka nie pociągnie 3 skib ,a władek da rade z 3 skibami, jeżeli twój daje rade z 2x50 to pełen respekt.

Każdy ciągnik pod obciążeniem kopci. Ile lat go użytkujesz i na jakim areale ???]

Ojciec miał pare lat 30stke i powiedział ,że pługiem 3 skibowym nie ma najmniejszych szans, obrabiał kilka ha 2 skibowym UG.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

pola mam 12 ha ,26 lat około robie, co do orki to duże pl?gi do obu tych ciągników to nie ma sensu,wg mnie rusek nie ma tyle mocy by aż tak świrować 2 a co mówiąc z 3 skibami ale na tyle ile mu fabryka dała jest b. dobry,no i ziemie u mnie lekkie 4,5 klasa ale i tak rusek z tymi pługami pierdzi,widziałem jak 60tką orają to jest robota koła troche sie kręcą ale silnik idzie,mi przydałobysie coś większego choć areału nało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

A jakieś większe naprawy w nim były robione , kapitalka może???

Z tym pługiem przez tyle lat musiał nieźle w d... dostać.

Władek to bardzo dobry sprzęt dla małego gospodarstwa, gdyby miał szersze tylne koła to by całkiem było "miodzio"

Bo nawet z pługiem 2 skibowym lubi grzebać, i łatwo idzie się nimi zakopać.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

1 głowica raz pekła przy rotacyjnej olej sadził(CZARNY KOTELMAN ALE DYMIŁ Z POD SILNIKA )ale tato do domu dojechał,siłownik to cały w oleju ale puki co robimy,biegi nieraz wyskują ale narazie przeżutka w pełni sprawna,kapitalka narzie się nie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Nie ma takiego czegoś że ruski pociągnie 3 skiby a ciapek nie, zadne argumenty nie przemawiają za władkiem bo przeciez nie ma on nic takiego czego nie ma ursus po to aby ciągać 3 skiby. Więc te puste teorie poparte waszym głupim gadaniem.

 

Każdy ciągnik pod obciążeniem kopci

Chyba zapomniales dopisać ze pod 100% obciązeniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

tommy wypraszam sobie 3 skiby = troche dociążenia jeszcze więcej mocy oba te traktory nawet nie ma co próbowac chyba że podorywka do 15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion85    0

do ciapka nic nie mam też dobry,po prostu mam rusa i o nim pisze,niektórzy mówią że 30 tka silniejsza może i tak ale w papierach prawie to samo,rus troche szybszy to przyznać musisz,lubie nim na full gazie po asfalcie choć silnik mało z ram nie wyskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Głupie , nie głupie.

Ja osobiście widziałem jak Władek ciągnął 3x30 (orał ściernisko, ziemia słabej klasy, piaski) , kolega pisze ,że jego ciągnie 2x50.

A jest temat o C330 z jakim pługiem "(C-330)-2 czy 3 skiby?" http://www.agrofoto.pl/forum/C-330-2-czy-3...0&start=180 i tam większość uważa że nie da rady lub nie masz szans z 3 skibowym. ;)

Zapraszam do lektury.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
do ciapka nic nie mam też dobry,po prostu mam rusa i o nim pisze,niektórzy mówią że 30 tka silniejsza może i tak ale w papierach prawie to samo,rus troche szybszy to przyznać musisz,lubie nim na full gazie po asfalcie choć silnik mało z ram nie wyskoczy

To mają być Twoje argumenty?

Ja osobiście widziałem jak Władek ciągnął 3x30 (orał ściernisko, ziemia słabej klasy, piaski)

Więc robił podorywkę, sam napisałes ze ziemia słabej klasy więc nie widzę przeszkód aby ciapek pociągną 3 skiby w takich warunkach ;) Ale mówmy tutaj o orce na 30cm gdzie u mnie na duzych gorach i cięzkich ziemiach zetor 7011 z 3x30 ma co robic-oczywiscie po prostym ciągnie bez problemu 4x30. Tutaj ciapek z 2x30 ma co robić, czasami to ledwo idzie, to samo z ruskim jeszcze nie widzialem smiałka co by do któregos z tych ciągnikow próbował 3 skiby.

 

Ale widać orka orce nie równa, moze wy macie lepsze władki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
Ale widać orka orce nie równa, moze wy macie lepsze władki?

 

Właśnie, ciągał pług na ok.20cm i nie wiem czy to zaliczyć do orki czy podorywki, Mój Ferguson 255 z UG 2+1 przy oraniu "po ramę" ma ciężko, dlatego ja bym się nie odważył zaczepić 3 skibowy do władka czy Ursusa. Ale są odważni którzy tak robią.

Nic do Ciebie nie mam ale w twojej galerii widziałem 30stke, piszesz ,że zetorem ciągasz 3 skibowy, nie próbowałeś z ciekawości sprawdzić jak C330 będzie se radzić z 3 skibowym???

Mi to ciekawość nie dała by spokoju i bym przy najbliższej okazji sprawdził (raz mały kawałek pola, aby zaspokoić ciekawość).


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Xerion85 po 1 to 60 jest szybsza od ruska

O 3 skibach to se morzna pomarzyc unas w 2 to sie kopie i równo dostaje po d*pie :D

A z tym katowaniem to zalerzy jak kto lubi jezdzic unas niema czegos takiego ze nie da rady gaz w podłge i idzie ale sa tego skutki heheh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Widziałem jak facet robił 3 skibowym pługiem ciapkiem. Nie bardzo wiem jak nazwać to co robił ale powiedzmy że była to podorywka. Traktor ledwo ledwo sie posuwał do przodu. Szybciej i lepiej by zrobił 2 skibowym pługiem. Ja mam Władka i bym do niego nie zapioł trzech skib bo by niedał rady chyba że tylko tak odpieprzyć robote. Z dwiema skibami na piasku to jakoś idzie ale mam też troche dobrej ziemi i tam ruskim wogóle nie jeżdże bo widze jak sie czasem c-360 męczy w orce z dwoma skibami jak jest sucho więc co tu mówić o Władku.

Nie rozumiem ludzi którzy twierdzą że by im ruski starczyl na 20ha. To nie jest żadna przyjemność jeżdzic zarowno ruskim jak i ciapkiem. Co to za przyjemność wysiadać po całym dniu i niemóc sie wyprostować? Chyba zdrowie jest najważniejsze. Nie ma sie czym chwalić mówiąc że " u mnie to władek czy ciapek robi na 20ha"

Ja bym nie polecał dla małego gospodarstwa gdzie mialby być tylko jeden traktor ani t-25 ani c-330. Nie zawsze większy traktor spali wiecej od małego a może napewno dużo więcej ,dużo szybciej i dużo lepiej wszystko zrobić. Mały traktor to sie nadaje jako pomocniczy tylko, żeby zielonki przywieżć dwukułką albo siano potrząsać itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Xerion85 po 1 to 60 jest szybsza od ruska

O 3 skibach to se morzna pomarzyc unas w 2 to sie kopie i równo dostaje po d*pie :D

A z tym katowaniem to zalerzy jak kto lubi jezdzic unas niema czegos takiego ze nie da rady gaz w podłge i idzie ale sa tego skutki heheh ;)

Majster ale żeś babola odstawił... Żadna 60 nie jest szybsza od t25. Chyba że ma podkręconą pompę i ma np zwolnice od 4011/355.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj