kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tom85    0

Zależy do czego ci potrebny będzie ciągnik i jak dużo czasu będziesz w ciągu dnia nim pracował jeśli krótko i jakieś lekkie prace to raczej T-25 a jak dłużej to już C-330 bo przód dociąrzyć można a kierownice skruciś to chyba nietak łatwo ja ogółem jestem za C-330

Edytowano przez milanreal1
orty i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

ja mam c328 jeżdzi się świetnie gdy mój dziadek go kupił to od razu oddaliśmy stary silnik i dostaliśmy nowy i na nowym jeżdzi juz ponad 35 lat i nic sie nie psuje sasiad ma t25 i co chwila go ciagnę bo coś się psuje ja wybrałbym c 330

Twierdzisz że ursus jest lepszy od T25 , a zakładasz temat "jak włączyć biegi terenowe w C328" dodam że masz ten ciągnik i go polecasz ... sory ale jak tacy ludzie mają się wypowiadać to ja dziękuję...

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Ursus 330

Moc silnika 30.5 KM przy 2200 obr./min.

Skrzynia biegów 6/2

Udzwig 700 kg

Masa bez/z obciążenia dodatkowego 1675/1880 kg

Pompa o wydajności 20 l./min.

 

T-25

Moc silnika 25 KM przy 1800 obr./min.

Skrzynia biegów 6/6 lub 8/6

Udzwig 600 kg

Masa z kabiną 1900 kg

Pompa o wydajności 17,7 l./min.

Edytowano przez 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

@255 . Porównujesz starszą wersję T-25 , tzn. tą słabszą :)

Edit.

* wydajność pompy hydraulicznej 24 l/min przy 1800obr/min

* pojemność skokowa silnika 1460 cm3 wg dowodu rejestracyjnego Władimirca T-25A

* typ silnika - D-21A1

* moc silnika przy 1800obr/min - 22,5 kW wg normy DIN (są różne źródła, zależne od modelu), fabrycznie - 31KM. Moc użytkowa 29KM

* liczba cylindrów - 2

* liczba biegów - przód-tył- 6+6 (standard) lub 8+6 (dwa dodatkowe biegi terenowe do przodu)

* zużycie paliwa - 2,6 l/mth (przy ciężkiej pracy)

* rodzaj paliwa - olej napędowy

* chłodzenie - powietrzem, wymuszone przez wentylator osiowy napędzany paskiem klinowym do wału korbowego

* hamulce - mechaniczne,taśmowe

* klasa pociągowa - 6 kN (0,6 T)

* zakres prędkości jazdy km/h - 4,76 do 30km/h

* prędkości jazdy dla dwóch dodatkowych biegów(terenowych) km/h - 1,79 i 2,64

* liczba obrotów WOM niezależnego - 549 obr/min

* udźwig podnośnika: 600-800kg (w zależności od modelu)

* typ/moc rozrusznika - ST222/ 2,7 KW

* zakres rozstawu kół mm - 1200mm-1470mm

* prześwit mm - 427- 634

* ogumienie: przód 6.00-16, tył 10-28 lub 11,2-28 lub 12,4-28 lub 9-32 (na żądanie klienta)

* długość- 3072 - 3282 cm

* szerokość - z ogumieniem 9-32(1370cm), z ogumieniem 10-28(1467cm)

* wysokość-z kabiną 2470mm, do maski-przy fabr. zamontowaniu(1350mm), przy niskim prześwicie(1200mm), przy wysokim prześwicie (1420mm)

* masa (z kabiną) - 2050 kg

* ciężar silnika bez oleju kg - 280

* średnica cylindra/skok tłoka mm - 105/120

* komora spalania - w tłoku

* stopień sprężania - 16,5

* filtr oleju - odśrodkowy pełno przepływowy

* wtryskiwacz - typu zamkniętego, z wielootworowym rozpylaczem

* układ smarowania- mieszany(pod ciśnieniem z pompy i rozbryzgiem)

* rozruch - rozrusznikiem elektrycznym; silnik zaopatrzony w odprężnik(sterowany dźwignia) i elektryczną spiralę (do podgrzewania powietrza)

* nominalne napięcie - 12V

* liczba akumulatorów - 2

* pojemność zbiornika paliwa (l) - 53

* ВЛАДИМИРЕЦ Т25(czyt. Władimirec T25)

Edytowano przez razor275

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

Jaką zaletę ma układ chłodzony powietrzem? Kposy masz rację, gdzie tu zaleta. Chyba w zimę gdy jest z -5 i nie można ciągnika odpalić :D:):) Wg mnie trzydziestka jest dużo lepsza, ma lepszy uciąg i wogóle. A i jeszcze ta kierownica we T25 to jest do niczego, w trzydziestce kierownica jest mniejsza i dużo praktyczniejsza :):):) W zime do trzydziestki nalej gorącej wody i pali bez problemu(przynajmniej moja), a władek ani drgnie :):D:) Może zaletą T25 jest to, że można sobie do tyłu szybciej jeździć nie to co w C330 dwa wsteczne dużo za wolne, a już ten polowy to tragedia... Czasami taki wolny też się przydaje, ale lepiej żeby był szybszy. :)

 

 

 

mam władka, zaczepy do bani trzeba się umordować;p skrzynia i silnik działają nawet b. dobrze nie mogę im nic zarzucić , ale układ kierowniczy to niekiedy chce ręce powyrywać;p

ps. mój pali w zimie bez problemu, ma podgrzewanie świec, chwilkę podgrzeje i zapali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Od czasu do czasu przesmaruj zwrotnice i sprawdź czy masz olej w kolumnie,u mnie dość lekko chodzi że można jedną ręką kręcić.A co do zaczepów to już dawno rozwiązałem ten problem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matheo92    0

Witam.Może nie jestem najlepszym znawcą tematu ale miałem okazje pracować obydwoma ciągnikami i to dość sporo.Ja zdecydowanie wybrałbym 30-tke.Władimirec to fajny zwrotny ciągnik ale chłodzenie powietrzem, a w szczególności układ kierwoniczy wg mnie nie przemawia za tym traktorem. A prawda jest taka że zrobią tą samą robote.Więc to jest już wybór co komu lepeij pasuje... i to tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt123456    0

mam nadzieje ,że zdania nie zmienisz ursus to jest ursus może i ma wolniejsze obroty przy wale ale części łatwo dostać.silnik nie do zajechania. uwierz mam takiego i niezamienił bym go na żaden inny a iurz napewno nie za ruska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzmot    0

Sam nie mam ani tego ani tego ale wujek ma t25 z roku 80. Jest pierwszym właścicielem, ciągnik nie do zajechania, robi nim wszystko oprócz uprway ziemi, bo to tego używał c360, a teraz Case 4230. Ruski był u niego do 95 roku jedynym traktorem, więc robił nim absolutnie wszystko, potem kupił właśnie c360, a teraz Case, ale to ciągniki tylko do większych sprzętów, a t25 używa w 3/4 prac ;) Nigdy jeszcze go nie zawiódł poza oczywiście psuciem się wszystkiego tego co się musi popsuć od zużucia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

C330 nie jest silniejsza-zwłaszcza pod obciążeniem żwawszy jest Rusek, bo jego moment obrotowy to 110Nm/1100obr. a ciapaj 100Nm/1700obr. -tutaj jest przepaść. Ciężko jego silnik zadusić i jest żwawy pod obciążeniem.

 

Kierownica chodzi ciężko ale w starej kolumnie-u mnie z mało zużytą kolumną i krótszym wąsem jedną ręką kręci się spokojniutko... W C330 ciężko chodzi sprzęgło i hamulce gdzie w Rusku niczym w samochodzie oraz hydraulikę ma gorszą niż Władek i to sporo.

 

d*pę Władek ma lekką, ale gdy np. pracuje w lesie to drzewami d*pę się dociąży i idzie, a w rolnictwie to kwestia przykręcenia obciążników choćby z Ursusa.

 

Chłodzenie powietrzem to żadna wada-nawet wygoda: po prostu wsiadasz, odpalasz i jedziesz. I nie raz lepiej odpala w zimie niż C330, bo do -10 to spokojniutko rysa, a z szybkoobrotowym rozrusznikiem mrozy mu nie straszne.

 

Brak dwustopniowego sprzęgła może i wada, ale nie wszystkim potrzebne...

 

O komforcie chyba nikomu nie trzeba mówić bo tu Ursus nie ma polotu.

 

Miałem styczność z tym i tym i jak dla mnie Rusek lepszy (zależy do czego by użyć). Obydwa ciągniki wady i zalety mają, a kto co woli to kwestia wyboru. Pozdrawiam użytkowników obydwóch ciągników i życzę bezawaryjności ;)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

@Vladimir dobrze piszesz ten silnik to ciężko zadusić. Ja w tym roku zwoziłem piasek i tam jest ciężko wyjechać nieraz jak był ktoś innym traktorem to i ja mu pomagałem i on mi i na 2 sie wyjeżdżało. Ale nieraz wyjeżdżałem na jeden to naprawdę miał ciężko przód w górze i silnik już stawał i już myślałem że go zadusi ale silnika nie szło zadusić i wyjeżdżał pod tą górę i wchodził na obroty. B)

A co do kierownicy to u mnie niema żadnych luzów i nie chodzi aż tak ciężko żeby wspomaganie zakładać. Ja tam skręcam bez problemu nawet jak na postoju jest i mam na przodzie komplet obciążników. Powiem że chodzi mniej więcej tak jak w c330 sąsiada. :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

ale o co się spierać obydwa maja pracować w polu wiadome nic nie jest doskonałe i wszystko ma swoje wady jak i zalety , każdy też widzę broni swojego traktora ale po co się o to spierać jak te dwa traktory mają prawie jednakową moc wiadomo każdy ma inne wady i zalet jeden ma dwu stopniowe sprzęgło drugi jedno w jednym jest wygodniejsza pozycji włącza WOM i podnośnik w drugim niestety trzeba się schylać , mam c-330 i do niej jestem bardziej przyzwyczajony ale na T-25 też czasem zdarzy mi się jeździć na wersji z jedną wajchom do zmiany biegów jak i na wersji z dwoma wajchami do zmiany biegów i bardziej jestem przyzwyczajony do 330 ale T-25 to też dobry traktor i jak dla mnie oba są na równym miejscu i spór który lepszy dla mnie jest dziwny bo o co się tu kłócić

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Moim zdaniem ten ciągnik dobry i ten dobry... Ale jak bym jednak wybrał c330 ; ) Lepszy uciąg, skrętny, łatwo dostępne części ( Do t-25 chyba też ), Coś się zepsuję, z pewnością sam go naprawisz, Bodajże mniejsze spalanie niż w T-25 ( Wiele osób tak mówi w mojej okolicy ), w c330 prędzej się połapiesz w biegach ( Tu kwestia przyzwyczajenia ) ; )

 

No tak ogólnie, Ciapek dobry do wszystkiego ; ) Małe spalanie, tanie części, uniwersalny + Ten piękny dźwięk Ursus'a C330 ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Najlepsze c-330 ciągnik nie do zdarcia skrzynie to mają wieczne silnik zresztą też jak odpowiednio dbasz. C-330 ma zalety ale też wady jak każdy. Jedyną wadą jest to że miały Kiepskie Kabiny, ale Teraz naglak produkuje takie kabiny do c-330 że niema poruwnania.

Polecam C-330 mam ją kupe lat i awari niema, spalanie też jest bardzo niskie, Także tylko i wyłącznie c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

jezeli by ktos byl chetny to mam namiar na c 330m nawet po pieniadzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

No tak jeśli pisze marekfarmer to 330 musi byś najlepsza. :lol: Mam t25 i spalanie jest bardzo małe, śmie twierdzić że więcej mi spala powietrza niż ON :lol: i co najważniejsze jest nie do zdarcia cały ciągnik,bo 330 się kiedyż zetrze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

"...i co najważniejsze jest nie do zdarcia cały ciągnik..." to twierdzisz że twój Iwan jest pokryty pyłem diamentowym lub tytanem, że jest nie do zdarcia, ciekawe jakie opony masz-pochwal się jaka to marka? "Gumka-Niezdzierałka" laugh.gif . Owszem, dawniej ciągniki były projektowane z nieco innym nastawieniem producenta na materiał i ekonomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Wszystko idzie dojechać, każdy sprzęt. Ale porównując t25 i c330 to t25 jest bardziej wytrzymały. B)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Pewnie że wytrzymalszy , Ruska stal gniotsa nie łamiotsa :D


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Oczywiście, wiele zależy od zdolności kierowcy, ale może byś podał jakieś argumenty, żeby twoja wypowiedź miała jakieś uzasadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Oczywiście swoją wypowiedz napisałem w żartach ... wszystko zależy jak dbasz o sprzęt bo jak to mówią "jak dbasz tak masz" Obydwa ciągniki w swojej klasie są porównywalne , gdybym miał wybierać to pewnie wybrał bym T25 bo po prostu jestem do niego przyzwyczajony , jeden będzie wolał Ursusa drugi Ruska i nic na to nie poradzimy :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

C330 w życiu więcej nie pociągnie, a Wy swoje i swoje :lol: Ruska silnik jest nie do zduszenia podczas gdy C330 przy tym samym ciężarze ledwo dycha...

Ruskie jest mocne i nie łamie się od podrzucenia przodem (bo i ciężki ma przód) jak C330... B)

Są Kabiny Naglak ale jakby tanie były to @marekfarmer już byś ją miał, a i tak i tak przy podłodze będą dziury nie to co w Rusku... ;) po drugie połowa kabiny plastik, że przy wywrotce się rozsypie, a z ruską to można fikołki robić :lol:

 

Sprzęgło z jakiegoś pręta zrobione i ciężko chodzi, że noga napieprza, a hamulce gorsze jak w rowerze-nieraz szło się ojcu z wujem na niej zabić... a Ruskiem w miejscu się staje B)

O Hydraulice i komforcie to nie mamy co mówić-każdy chyba wie, że tu i tu Rusek kładzie na ziemię C330. :rolleyes:

 

C330 ma okrągłe kółka i jeździ jak połowa ciągników, ale ja znając opowiadania taty i wuja gdy jeszcze mieli C330 i T25 to naprawdę polecam Władka-C330 już dawno u nas nie ma... :P B)


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czytając te posty można nieźle się ubawić. Każda osoba chwali swój ukochany ciągnik, jeden chwali ruskiego quada drugi c-330, a tak naprawdę w tych czasach te ciągniki do niczego się nie nadają. Każdy kto myśli o rozwoju ma większy ciągnik, większe maszyny i większość pracy wykonuje nim. A wy się kłócicie jak małe dzieci który lepszy ;)

 

Ktoś zamknie w końcu ten temat ? Ta kłótnia nie ma końca, a zresztą można trochę się pośmiać czytając bajeczki co to te ciągniki nie potrafią :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Vladimir twój władek jest po prostu stworzony do wszystkiego.... Wszystko super i cacy... No wręcz "prawdziwy radziecki mercedes" może jeszcze polecisz nim w kosmos, przecież ten silnik jest nie do zduszenia i kabina super komfort....:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj