kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel1987    1

15tys mth...chyba z kolka rolniczego, nabijali mth zeby paliwa spuscic....wygodniejsze, w jednym i drugim tyle wygody ze glowa boli...ale kabina we wladku bardziej wygodna. Duzo osob pisze ze wladki sa ekonomiczniejsze od c-330...nie do konca to taka prawda.....t-25 bedzie ekonomiczniejszy w ciezkiej robocie....ale w jakis lzejszych robotach czy lekkim transporcie to c-330 mniej spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo457    0

według mnie t25 jest lepszy ponieważ jest zwrotniejszy , szybkie biegi wsteczne , mało pali , jest wytrzymalszy :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

T-25 można jechać tyłem na pole np. z podczepioną sadzarką z tyłu a z przodu przyczepką z ziemniakami a w C-330 nie bardzo bo wolny wsteczny. Jak dla mnie to duży plus.

Wskazówka obrotomierza w C-330 dokładnie wskazuje obroty natomiast w ,,T-25 skacze'' wskutek czego ciężko o dokładny pomiar. Z drugiej strony T-25 ma prędkościomierz a 30-dziecha nie.

Edytowano przez pr0nar1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

według mnie t25 jest lepszy ponieważ jest zwrotniejszy , szybkie biegi wsteczne , mało pali , jest wytrzymalszy :))

Może i t25 jest zwrotniejszy ale układ jest ciężki , szybkie biegi wsteczne ale do czego ci np wsteczna 6 , co do wytrzymałośći to potwierdzam są nie do zajeżdżenia mam takie dwa i działają bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

6 do tylu sie przydaje, ja przegrabiam sianko przegrabiarka pasowa....nie nawaracam tylko jezdze przod-tyl...transport z maszyna zawieszona na TUZ...np z tylu sadzarka lub siewnik a z przodu przyczepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Daniel przegrabiarką pasową na 6? Już widzę jaki jest efekt Twojego ,,przetrząsania,,.

Kamillo457 C-330 jest zwrotniejszy każdy ci to powie kto jeżdził jednym i drugim.

Czy mniej pali to nie wiem oraliśmy :ja 30 a ojciec T-25 jeden za drugim i spaliliśmy tyle samo ON.

Ten temat jest nie do rozstrzygnięcia bo C-330 C-330 nie równa to samo jeśli chodzi o władka. Jak trafisz na dobry egzemplarz z dobrej ręki to będziesz zadowolony a jak na szrota to będziesz żałował że nie kupiłeś w tej cenie pary koni i skibowca.Taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

@pr0nar1025 pierwszy przejazd to na 4 biegu, ale kolejne nastepne to juz na 6, efekty bardzo dobre, podstawa musza byc wszystkie zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

No tak ale weź przestań na 6 się nie robi w polu szkoda sprzętu, a potem ludzie klepią na forum: ale te ruski dziadoskie grzeją się i siły nie mają. Ruskiem jak i 30 wszystko można tylko z ostrożna.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

ja mam laki idelanie rowne, kiedys przegrabialem tylko na 4 biegu to jakos wiecej zebow padalo, ale i stan lak mial wiele do zycznia...tutaj to raczej kazdy chwali swoje, ale jak ktos poczyta to znajdzie duzo argumentow na korzysc jednego i drugiego ciagnika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja przewracałeś na 6 to dużo siana zostanie nie ruszonej bo przewracarka nie nadążała,ja u siebie robię na 2 i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Raz, że nie zostanie ruszone a dwa Ci się mięli to siano i oblatuje z drobniejszych listków, czyli tych najbardziej cennych a zostają badyle.

jak się poczyta to forum to można zauważyć kto jest rolnikiem a kto robi na działce 20 arów. Cieszę się że założyłem sobie tutaj konto.Chociaż złapałem już parę %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

jak sie dobrze lake wygoli to nadarzy przecucic, pisalem wczesniej ze pierwszy raz jade na 4 biegu, co do mielenia i oblatywania drobnych listkow to raczej obroty maja wiecej wspolnego niz predkosc, Panowie ale z tym sianem to troche odbieglismy od tematu...Wiec c-330 czy t-25....napewno z ta przegrabiarka duzym plusem jest rewers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pr0nar1025    0

Zgadzam się, ale do prasy lepsza 30 bo ma 2 st sprz. I tak możemy się przekomarzać do jutra;).

Mi np. lepiej pasuje dźwignia podnośnika w T-25 i też szybciej podnosi.

W C-330 wygodniej się wsiada, jest niższy, ale T-25 można obniżyć prześwit.

wymyślcie coś lepszego bo to jest dyskusja typu co jest lepsze biała czekolada czy mleczna czekolada. Dla każdego co innego będzie plusem, np chłodzenie powietrzem czy chłodzenie wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

albo kazdy bedzie chwalic swoje, kazdy ma swoje wady i zalety, do prasy to oba sa takie dobre, ale faktycznie sprzeglo 2 stopniowe wiele pomaga,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dbasz o ciągnik to każdy ci będzie długo służył a jak będziesz go katował to nawet fendta rozpierdo*** w jeden sezon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Nareszcie ktoś krótko i prawdę napisał , nie liczy się czym ale jak się pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

to ma dwa tłoki i to ma dwa tloki jak bedize lekko to będzie dobrze ajak się porzadnie obciązy to tu i tu niema czym robić


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer20001    0

ursus jest lepszy silny :D

 

I znowu brak uzasadnienia... Zwykle nabijasz posty

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

z tego co widze po ludziach to t 25 nie ustepuje moca c 330 , silniki z tej samej półki , a wiadomo jak masz w domu to chwalisz to co masz , ja mam c 330 i jest dobrze jakby był t 25 tez by musialo byc


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Ja mam t25 i powiem że jestem zadowolony :rolleyes:

c330 też jeździłem no i powiem że we władku jest lepszy komfort jest wszystko widać. We władimircu jest dużo zalet np. Podnośnik działa w dwie strony, jedzie tak samo do tyłu i do przodu, niskie spalanie itp.

Jeśli chodzi o moc to tak jak kolega wyżej pisał silniki z tej samej półki. Ale ja słyszałem że t25 ma lepsze przełożenie i jest silniejszy. A jeśli chodzi o masę to władimirec ma lekki tył a ciężki przód, c330 ma na odwrót. Ale jak dobry kierowca to pomaga sobie podnośnikiem, w ten sposób można masę ciągnika przełożyć na tylne koła. :D


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam uważam że obydwa ciągniki są bardzo dobre w zależności który komu się podoba trzeba tylko dbać o sprzęt. Zgadzam się z kolegą o obciążnikach na tylnych kołach we władku bo na glinach w orce bardzo ślizga ale zawsze można dorobić. Sam osobiście posiadam c-330 ale jeździłem u sąsiada t-25 i tak i jednym jak i drugim jeździ się super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio124    0

ja mam c328 jeżdzi się świetnie gdy mój dziadek go kupił to od razu oddaliśmy stary silnik i dostaliśmy nowy i na nowym jeżdzi juz ponad 35 lat i nic sie nie psuje sasiad ma t25 i co chwila go ciagnę bo coś się psuje ja wybrałbym c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj