kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

damjan15    0

Ja mam 30 i wiem co ją zrobię i dla mnie wystarczy aż aż i nie będę się z tobą kłócić bo i tak wiesz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

To coś słaba ta twoja emeczka chyba że nie masz jej od nowości

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Slaba jak każda c-330 co ty byś sie po c-330 spodziewał ? ten ciągnik praktycznie się do niczego nie nadaje, jakbym kupił kosiarke dyskową to w ogóle by stał...

Mam ją od nowości kupiona w agromie

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mając 60 i do 30 kupować kosiarkę to bym bardzo dobrze się zastanowił. I nie mów że się nie nadaje bo jakby się nie nadawała to by nie trzymali ich wszyscy. A jak tobie się do niczego nie nadaje to czemu nie sprzedasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

A mój ciapek chodzi w turze najwiecej bo 902 nie mieści sie do obory i to jest dla mnie bardzo potrzebny ciągnik. Weś no nie spodziewaj sie po ciapku że w rotacyjnej bedzie śmigał a jeszcze ci co prasuja cipkiem no to normalnie tragedia jak sie na nich patrze to mi sie smiac chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Mając 60 i do 30 kupować kosiarkę to bym bardzo dobrze się zastanowił. I nie mów że się nie nadaje bo jakby się nie nadawała to by nie trzymali ich wszyscy. A jak tobie się do niczego nie nadaje to czemu nie sprzedasz???

 

Dlatego teraz sa małe plany na kosiarke dyskową do c-385...

A po co mam sprzedać ? Moze kiedyś do czegoś się przyda

 

 

Smieszy mnie to

"bo jakby się nie nadawała to by nie trzymali ich wszyscy" z tego wynika że każdy rolnik ma c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To co na władzia to dużo? :blink: Bo na ciapka to było by za mało z palcem w dupi by szedł :D

Jesteś co najmniej mało rozgarnięty i jak lubisz to dalej sobie wsadzaj ten palec :lol:

nigdy nie mówiłem (pisałem) że władek zrobi więcej niż ciapek.

zauważ że zdjęcia robione są w lesie w górzystym terenie mało widać góry bo słaby aparat niska rozdzielczość.

 

Ursusc385 i dlatego władzio jeździ z jednoosiową i to raczej oczywiste że wybiera się bardziej uniwersalne rozwiązania oś jest wysunięta mocno do tyłu żeby dobrze dociążać tylną oś ciągnika na dwu osiowej to w takich warunkach żaden ciągnik o tak niskiej masie własnej cudów nie zrobi, i przyczepka jednoosiowa jest lepsza do manewrów między drzewami w razie potrzeby nie ma problemu z cofaniem.

Zdjęcia pokazałem głównie dlatego żeby po prostu pokazać gdzie mój władzio pracuje, i jeszcze kiedyś ktoś tu zarzucał mi kłamstwo że to niby w parku kampinoskim nie prowadzi się wycinki drzew więc jak jest pokazana wywózka to i wycinka musiała być.

 

Widzę że kontrola jest na bieżąco i dobrze ;)

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Ja Cie rozumiem ;)

Ale mnie rozśmieszają wypowiedzi @damjan15 te ciągniki są tej samej mocy, a on ciągle przeżywa że c-330 i tak jest lepsza... :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ojeje już nie klucie się tak są zwolennicy ursusa c-330 i władimirca T-25A :P ale kazdy ma swoja wypowiedz na temat tych ciagnikow jeden zly drugi dobry i w zyciu nie dojdziemy do porozumienia.Ale damjan15 przesadzasz ruski tez w wielu pracach czasem nie da rady i wymieka i ursus przeciez z przyczepa 12 ton nie ruszy albo nie przeleci B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

No 12 ton ruszy ale żeby jechać cały czas to męczarnia (chyba że po prostej utwardzonej drodze) a jakby się jakaś górka znalazła to nie bardzo ;)

 

Dziadek kiedyś opowiadał że jak cegłę na budowę stodoły przywieźli i zostawili na przyczepie od stara to na drugi dzień trzeba było tą przyczepę z 14T samej cegły 20m dalej przetransportować to tyko czwórka, blokada i powoli ruszyć i cały czas się kopał

(nie pisać że bajka bo to prawda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Bo przyczepka jednoosiowa i dociąża ciągnik, załaduj to na dwuosiową przyczepe to nie ruszysz :)

 

 

To chyba logiczne, że jednoosiowa przyczepka jest lepsza do takiego ciągnika niż dwuosiowa :huh:

330 w lesie też daje radę :P

Edytowano przez Piotrax12

U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Wez ale co ja kosiłem z 1.65 a on z 1.35 wysokość trawy taka sama.Wogóle w transporcie i w zimę ursus nigdy nie będzie lepszy do ruskiego mam porównanie mój w tamta zimę ciągnoł 2x d-732 pełne gnoju a ursus ciągnoł d-50 i rorzutnik i wymiękał ja na 6 i pełnym gazie on tym samym biegu gazie i ursus zostawał daleko w tyle :)No niestety musicie ponieść klęskę moze ursus coś tam jakiegoś + ma ale ten ciągnik to mogli wciskac amerykanom :D

 

Jak powiedziałem o tym dla kolegi to myślałem że ze śmiechu padnie :lol: :blink:

W zime jest niekiedy na pusto cięzko ruszyć, a ty takim małym czym ciągnełes 2 przyczepy obornika :lol: Chyba że to były taczki podpięte to co innego ;)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meteorek91    1

Chyba że ma w nim silnik odrzutowcaxD

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek12345    0

Ursus to ursus jest lepszy spalanie podobne i lepszy komfort moim zdanie.

Edytowano przez milanreal1
Literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Komfort lepszy tylko skrzynia między nogami i w 330 jest tylko coś podobnego do podłogi(dwie blachy) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

misiek12345 z tym komfortem w c330 to przesadziłeś... :lol: Kabina w T-25 jest fajnie zrobiona, przynajmniej jest płaska podłoga i w miarę szczelna jest(przydatne w zimie jak się ogrzewanie założy)

Edytowano przez slawek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

No podłoga w rusku mi się też podoba jak w nowoczesnych ciągnikach hehehe :):)


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

mam c328, wujek ma t25 według mnie mocowo nie ma rużnicy tylko władimirec ma wiecej biegów szybciej jeździ i jest mu lżej w polu bo ma lepsze przełożenia , no i jest ciszej niz w 330 ale to twój wybór dwa traktory idealnie sie nadaja do 10 ha pola

ten kto ma władka mówi ze by wolał c330 a ten kto ma ciapka mówi że ruska


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też wole c-330.Sam mam ten ciągnik i jestem bardzo zadowolony ,mało awaryjny na małe gospodarsto w sam raz niestety musiałem jeszcze sprawic mu kolege.Teraz c-330 chodzi w lekkich pracach super ciągnik,mało pali.Sąsiad ma t-25 i tez nie jest najgorzej tylko ze on o ten ciągnik wogule nie dba.T-25 jest moze tez troche bardziej awaryjny!!

Nie prawda u mnie mam władzia i nie jest w ogóle awaryjny, a u kolego c-330 miał robione coś przy sprzęgle i hamulcach, a i jeszcze coś z silnikiem i rozrusznikiem, a u mnie we władziu to awaria pęknięta rurka od hydrauliki(zdejmujesz podłogę i wymieniasz) rozrusznik oryginalny się spalił i strasznie kierownica wysoko(ludzie w Rosji wysokie to i kierownica) c-330 u kumpla był kupiony 3 lata wcześniej. On dostaje mało w rurę, a ja Władkiem robię na 30ha samym Władkiem dla jasności. U kolegi ma jeszcze c360 i zetora proximę 8141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Na 30 ha to nawet 360 by miała ciężko obrobić a co dopiero sam Władek,mam ten ciągnik i wiem na co go stać tak że mi kitu nie wciśniesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj