kposy

C 330 czy T 25?

Polecane posty

danielr    0

Strachu

 

Prędkosci na oponach 10-28" przy 1800obr/min w km/h

 

I - red. 1,79

II - red. 2,64

 

1 bieg - 6,40

2 bieg - 8,10

3 bieg - 9,40

4 bieg - 11,90

5 bieg - 14,90

6 bieg - 21,90

 

Wiekszosc ciagnikow ma pozakladane opony 11,2-28" i 12,4-28" czyli sa szybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jesli te dane co podaje kolega DANIELR sa wiarygodne to widac roznice i to wieksza na korzysc jak to ladnie nazywacie IWANA a co do remnotow ten kto choc raz widzial skrzynie w wladku moze sobie uswiadomic ze jest ona wyjeta chyba z czolgu a tak powaznie to w kazdym ciagnuku zdarzaj sie awarie wczesniej czy puzniej to tylko kwestia czasu i wprawny mechanik poradzi sobie w kazdym z tych ciagnikow a co do kwesti tej orki kolego DAMIAN15 to pomysl sobie 30 ma tylko w zasadzie jeden bieg do pracy w polu realny tzn 4 bo 5 jest juz za slaba a 3 za wolna a wladek ma realnie ok 4 biegow tzz 1 ,2, 3 ,4 no i doctego wiekszy moment obrotowy przy nizszych obrotach wiec 30 napewno predzej zdechnie ,mozecie sie smiac i wymyslac ale normalny wladek jesli nie jest zakatowany co jest nagminnym zjawiskiem bo przewaznie jest ciagnikiem podstawowym i jedynym w gospodarstwie jest lepszym ciagnikiem niz 30

Zgadzam sie z Tobą. Tak te biegi są do prac polowych choć ja 1 nie używam :) do orki sadzenia ziemniaka 2, do podorywki, kultywatora, siewu zboża 3, do bron 4 i czasem 5 jak wykańczam pole wkoło :) 1 to do podjeżdżania w zniwa pod kostki. A tych lekkich prac nie wymieniałem :) Ja wam podam zakresy prędkości dla każdego biegu :) Ale jutro dziś nie będę szedł sprawdzać do garażu.

 

No i masz racje moment obrotowy to on ma świetny. A co do zabrudzeń zeberek cylindrów to ja na wiosne rok temu wymienaiłem cylindry i tłoki remont po prostu. I przed malowaniem jak myłem to cylindry czysciutkie były :) Ale to jest warunek nie może być wycieków gdzies na głowicy lub pod. Żeby nie upaćkały się żeberka. po 12 godzinach podorywki z pługiem 3x30 temp sięgła pod wieczór 70 stopni. od godziny 19 do 01 spadła w trakcie pracy do 60 Także nie jest wcale wadą to chłodzenie powietrzem ale warunek. WARNING Żebra cylindra nie mogą byc tłuste i muszą się świecić na błysk !!!


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielr    0

chłodzenie powietrzem jest wada dla niedbaluchów a wystarczy pare razy w sezonie umyc silnik i bez zadnych zmartwien ze wody malo albo sie zagotowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A co wy ogródki orzecie że wam tyle biegów potrzeba??? I co na wyższym biegu wam jak zdychają to niższy zapodajesz? Powodzenia mi do 30 do orania jeden bieg wystarczy 4 i nigdy mi nie zgasł a na zimę miał ciężko orać i parę razy zdechł ale to wina pompy była(chciała tej regeneracji). A tak po za tym 30 w oraniu mi nigdy nie zdechła więc wiesz jak ty musisz używać tylu biegów to już twój problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jeżeli lubisz machać patykiem :) my nie musimy dla nas wystarczy wrzucić 4 i pojechał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kto powiedział że my do orki używamy kilku biegów? :) Troche poćwicz czytanie My używamy wielu biegów ale każdy do innej roboty i to jest zaleta!! Wielka nawet do orki. Jak jedzie 3 i jest górka zacznię sekać redukcja na 2 która jest nieznacznie wolniejsza ale ma lepszego kopa na niej i dalej jedzie.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

podobnie ma sie rzecz w transporcie wladek ma wieksze pole do popisu niz 30 za sprawa skrzyni ,DAMIJAN15 a ciekawe jak bedziecie zdychac na niej? i co wtedy? dasz na 3 i pujdziesz na piwo? bo tak wolno pojedzie hehe wiec lepiej zapytaj ojca albo kogos kto ma do czyniena z takimi maszynami i potem sie wymadrzaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Jeszcze nigdy nie widziałem żeby 30 miała problem w transporcie wiec wiesz chyba że podczepisz 10ton na plecy to się nie zdziw że nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

czasami trzeba i te 10t przytargać... t-25 ma lepszą skrzynie i nie ma co tu dyskutować na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

To może zaraz powiesz że ma lepsze sprzęgło??? Ale do wytrzymałości skrzyni to wątpię czy iwna dorówna do 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

URSUS C - 330 IS THE BEST

 

Co to za nowa forma odpowiedzi?

Edytowano przez robertbara
Brak argumentacji

<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

oczywiscie c-330

-sprzegło dwustopniowe

-mała awaryjnosc

-nadaje sie do wszystkiego

-to polska marka, wiec czesci w rozsadnej cenie

-prosta obsługa i latwa w naprzawach

nie ma nad czym sie zastanawiac tylko c-330


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Do T25 sa tańsze ;) Jak do każdych wschodnich ciagników MTZ/Belarus. Skrzynia hmm jakoś mojej nie tykałem ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

u mnie c 330 ma 28 lat i pokrywa skrzyni nigdy nie była ściągana . Pracowała w sipmie 17 lat w rotacyjnej 15 i rozrzutniku 18 , nie tylko w domu ale i po zarobkach wiec niech nikt mi nie mówi że c 330 ma słabą skrzynie a napewno nie słabszą jak ivan Chwalicie sie wszyscy tym i tym a co jakbys miał UrsusCzesio c 330 ??/ chwalił byś sie ivanem ????? czy aby napewno .....


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Napewno ! c-328 był kiedys ale nie ma już 20 lat ponad ;) Nigdy żadnego ursusa ;[ Ja sie już tak przekonałem do radzieckiej myśli technicznej jestem tak wprawiony i obeznany w nich że rodzime maszyny mi nie potrzebne do szczęścia. Nigdy ursusa na podwórku C-360 też ma byc sprzedany. Dzieki Panie Boże!!!


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja powiem że nigdy więcej radzieckiej myśli technicznej. Wole mieć nawet ciut mniejszy komfort ale za to nie leje się olej z każdej strony ile wlezie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

proszę nie rzucaj stereotypami też tak myślałem do puki sprzęt za wschodniej granicy nie pojawiła się w garażu i stwierdzam że nie cieknie z niego bardziej od np.360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie rzucam stereotypem, stał kiedyś w garażu T-25 i nigdy C-360 nie pozostawiała tyle oleju. Aczkolwiek nie lalo się litrami. Wiem że to wydaje się banalne i śmieszne ale dla mnie, człowieka który lubi czysty sprzęt to sprzęty zza wschodniej granicy są dramatyczne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

ja tam będę się upierał, że nie ma jak Ursusy ;)

 

sam posiadam, tzn tata ;[ 5 ursusów (bardziej kolekcjonersko niz do pracy) i bardzo je lubimy :(


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

i bedziemy sie przekamażać w te i we wte a napiszmy tak że jeden lubi c 330 a drugi T 25 i jeden drugiego nie przekona ja mam c 330 a UrsusCzesio ma T 25 i jest dobrze ale w takim razie nie może być ursusCzesio musi być Władymirecczezio czyż niemam racji ???


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No bez wątpliwości. Bo strasznie się zdziwiłem jego wypowiedzią na temat C-328. Wg mnie 28 byli jeszcze lepsze od 30. Wuj ma 28, drugi wuj ma C-325 i ile te ciągniki przeszły to głowa mała. Obie po dobre 40 lat i na chodzie(oczywiście remonty przechodziły).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

ja mam C-330M już 22lata i za 22tysiace bym jej nie sprzedał, co była na pól rozwalona po wypadku 10 lat temu.Tylko mam jeden problem ze skrzynio na wałku nakrętka odkręca się,i co 2 lub 3 lata muszę rozpoławiac.Zalejesz pełen bak możesz robic prawie cały dzień nawet w orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

posiadam styczność z władkiem od roku 1979 jeszcze mnie nie było na świecie wtedy ale po roku odbyłem pierwszą jazdę próbna lecz też nie pamiętam to był władek dziadka z kabinką i dwiema wajchami biegów niedozajeeeeeee sprzęt chodzi do dziś. ojciec kupił w 1989r. też z dwiema wajchami z rewersem inny układ i jest do dziś wiadomo nie robi tyle co kiedyś ale skrzynia nieruszana, silnik tylko pierścienie i głowice. z mojego doświadczenia to c 330 w orce i na uwrociach niema szans (podkreślam skrzynia z rewersem tylko tą polecam) dużo biegów jest plusem ogromnym, sprzęgło z prasą i kosiarką ma ciężko ale ja wyłączam wałek bez sprzęgła przed zatrzymaniem, ogromny minus to układ kierowniczy tragedia ale można założyć z c 360 kolumnę, WCALE NIEPRAWDA ŻE SIĘ LEJE Z NIEGO TYLKO TRZEBA PODOKRĘCAĆ ŁĄCZENIA HYDRAULIKI LUB ZAŁOŻYĆ USZCZELKI JAK TO OJCIEC ZROBIŁ PRZED 20 LATY I Z GŁOWY. odnośnie spalania to raczej c330 przegra w lekkich pracach, jeszcze jedno bardzo ciężko go rozerwać i podłoga w kabinie szczelna niczym jak w nowych ursusach


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj